Vysoké Tatry - Příroda zamrzlá v čase

(TV film)
  • Rakousko Universum: Zauberberge - Die Wildnis der Hohen Tatra (více)
všechny plakáty
Ukázka z filmu
Rakousko / Německo / Slovensko, 2007, 52 min

Vysoké Tatry byly na Slovensku uznány za národní park. Nachází se v něm více než 300 štítů, mnohé nad 2500 metrů, romantická údolí bez přístupových cest, křišťálově průzračné říčky a lesy obývané vlky, medvědy a rysy. Pozorovat přírodu Vysokých Tater znamená nahlédnout do minulosti, vrátit se zpátky do dob, kdy koně tahali pluhy a stromy se kácely sekerou a ruční pilou, do časů, kdy Evropa byla divočinou a kdy se ještě po lesích potulovali predátoři. (oficiální text distributora)

Mylouch

Vizuálně působivé se vzácnými záběry tatranské přírody. Frázovitý komentář bohužel cílí na hodně a hodně mladou věkovou skupinu. ()

Autogram

Krásy tatranskej prírody, tie divé aj tie ľudové folklórne vo výnimočnom dokumente. Tie divé by som uprednostnil, vynikli niektoré unikátne zábery rysa, orla alebo vlkov útočiacich na stádo oviec aj za prítomnosti baču. ()

bari68

Krásna príroda Tatier prevyšuje obsahovú stránku dokumentu,ktorej komentáre boli akoby miestami čítané z učebníc prírodopisu zo základnej školy.Keď ,ale zoberieme do úvahy vizuálnu stránku,tak tieto menšie negativá ospravedlníme. ()

Giggs

Hudobna a obrazova poezia. Toto by mali v zahraniči premietať ako reklamu na prilakanie turistov na Slovensko. Určite by prišli. Skvele! ()

vander19

Vynikajúci počin Pavola Barabáša, pri pohľade na tieto zábery som si povedal konečne niekto profesionálne a nádherne zobrazil slovenskú prírodu. Tatry mi tam pripadajú ako veľhory, ktoré vídame v každom svetovo známom dokumente. Profesionálne zachytené žitie a fungovanie všetkých zvierat od medveďov až po svište. Kamera klobúk dolu. Hmm vážne to nerobilo BBC??:-) ()

dobso

Na to, že to točil Barabáš, tak filmu niečo chýba. Zveličovanie niektorých vecí filmu tiež neprospelo. Mám rád tohto autora, ale filmy o Slovensku sa mu točiť nedarí. Oproti strážcovi divočiny je toto len slabší odvar. ()

Mikino00

Normálně tyhle dokumenty o zvířatech nemám rád, ale když jde o Tatry tak to je něco jiného. Zajímavý pohled na to co při svých výšlapech neuvidíte. ()

Narciska

Příroda panenská tak, že se tají dech. Zvířata divoká tak, že lze těžko uvěřit. Dokument je výborně vyvážený a kromě fauny a přírody zprostředkovává také překrásný folklór polských a slovenských horalů a jejich tradiční životní styl. A taky muže, co zásobují vysokohorské chaty nošením beček na svých zádech. Wow. ()

mi-ib

Tatry jsou krásné. Záběry Tater v tomto dokumentu taktéž. Ale nejvíc mě fascinuje, že tuhle nádheru máme de facto za rohem. Bohužel mi chybělo nějaké nosné téma nebo schéma. To celkem dost kazí celkový pocit z filmu. Chvíli sledujete vlky, pak medvěda, pak kamzíky, pak chvíli vydru, pak rysa. Je to celkem myšmaš. Určitě lépe by vyšel seriál, kdy jednou bychom sledovali život rysa v Tatrách, v dalším díle medvěda, atd. Mělo by větší ucelenost a smysluplnost. Přesto jsem se zase něco nového dozvěděl, ale příště to chce určitě lepší scénář. Přesto nemohu dát 3*, to mi přijde vzhledem k tomu co jsem viděl moc málo. ()

Gardenboy

Fantastické. Nemám iné slová. Od kamery, cez hudbu, až po preslovy. Informačne nadupané, obrazovo bezkonkurenčné na Slovensku a vo svetovom merítku (aj keď trochu iný štýl) na roveň Reggiovým filmom alebo Barake. ()

Berry0153

Konečně krásný dokument o přírodě, která je nám tak blízká. Doufám, že budu mít možnost něco podobného vidět na vlastní oči, když tam pojedem v letním semestru na exkurzi:-) ()

TheBrain

konečne! konečne dokument o slovensku kt. ma kvalitu cudzokrajných dokumentov...uzasne...a teraz sa snazia vyrabat dalsie super dokumenty...len tak dalej ()

Skunkiee

Nádherná příroda Tater, nespoutaná divočina, svérázní horalé, překrásná hudba, medvědi, vlci...Měl jsem možnost vidět s českým i slovenským komentářem - budete-li mít možnost, volte slovenský, je nesrovnatelně lepší. Melodická slovenština krásně souzní se vznešenou přírodou hor.....Těším se znovu do Tater! ()

Alvin

Být to o pár minut delší, asi bych se začal nudit, ale takhle jsem si ty povedené záběry medvědů, vlků, rysů, kamzíků a další tatranské havěti docela užil. ()