Madeleine de Beaupré se vydává za manželku psychiatra, ve skutečnosti se ale živí krádežemi šperků. Její kořistí se stane drahocenný perlový náhrdelník ze zlatnictví Aristida Duvalla. Se svým úlovkem prchá nejdříve do Paříže a potom dál na jih, až ke španělským hranicím. Cestou se seznámí s americkým automobilovým inženýrem Tomem Bradleym, který míří do Španělska na dovolenou. Na hranicích se chce Madeleine vyhnout celní kontrole, a tak náhrdelník nenápadně strčí Bradleymu do kapsy. Veškerá její snaha získat šperk nazpět, je marná. Nakonec ukradne inženýrův vůz a s ním i všechny jeho věci. Bradley se i přesto dostane do San Sebastianu, kde se Madeleine ukrývá se svým komplicem Carlosem Margolim. Tom uvěří jejich báchorce o šlechtickém původu i projevené lítosti nad krádeží auta. Navíc se bezhlavě zamiluje do Madeleine, která s ním má flirtovat do té doby, než se Carlos zmocní náhrdelníku. Jenže flirt postupně přechází v lásku, pro kterou Madeleine opouští svého dřívějšího druha. Výčitky svědomí ji doženou k tomu, že Tomovi řekne pravdu. Společně Carlosovi seberou perly a když je následně vrátí pařížskému klenotníkovi, vydají se dobrovolně do rukou spravedlnosti. Madeleine vyvázne jen s podmínkou, a tak nic nebrání šťastnému konci. (Magic Box)

Mol

YET I COULDN'T LIVE WITHOUT IT. I LOVE IT AND I HATE IT! Celkem fajnová podívaná s hvězdnou mrchou Marlene a kovbojem Garym. Gary hrával tyhle role prosťáčka a tady při své jízdě v Bronsonu 8 si při tom prozpěvuje tak, že víc prosťáčkovější to ani být nemůže. Ale je to romantika ze třicátejch a tak je to fajn. ()

vitekpe

Petatricetileta Marlene Dietrich v prvotridni kondici, Gary Cooper v poradku, a pribeh ac prosty tak divaka neurazejici...Lehce romanticka komedie s minimalni vypravou a bez prekvapeni. Malou rolicku si strihl i William Frawley, ktereho muzete znat z role Freda v show Lucille Ball... Ale ta Marlene!!!! ()

Babous

Zajímavost: Premiéra v Československu: 6. listopadu 1936, kino Alfa. (Zdroj: Kinorevue, č.7/1936, str. 122) Krásný film, zpočátku vtipné a roztomilé, ke konci na mě trochu moc romantické a zdlouhavé, ale Marlene je krásná, Gary skvělý a film mě vcelku bavil. ()

Mikino00

Velice jednoduchá a přímočará romantická komedie, která pobaví dnes, ale zítra si na ni nevzpomenete. Bylo těžké si zvyknout na tak mladého Coopera. ()

IdaHutt

V rámci žánru a s ohledem na stáří snímku nemohu jinak než dát sto procent. Marlene Dietrich opět jako nedosažitelná dáma (ano, a rafinovaná zlodějka), kterou si získá chlapecky okouzlující Gary Cooper. Mimochodem, na tuto "chlapeckou" strunu hrál Cooper nejen jako přitažlivý mladý muž (podobnou roli si střihl např. v Ball of Fire), ale i jako přitažlivý zralý muž (např. v Odpolední lásce). Tak se mi zdá, že vlastně jeho herecký rejstřík nebyl příliš široký, zato ho dokázal mistrovsky využít, takže mu žádná neodolala. Ani Marlene. ()

Johgas

Letní odpočinková konverzační komedie o zlodějce šperků a americkém inženýrovi, okouzleném půvabem evropských dam. Teda vlastně jen jedné dámy ;-) Děj předvídatelný, ale ve filmu je všechno tak milé, jemné, humorné, prostě odpočinkové. Marlene to hodně slušelo, a charismatický Gary Cooper s ní statečně držel krok. Doplňující duo podvodníků taky stálo za to - strýček Carlos a tetička Olga - dobrý páreček zlodějů ;-). Konec cukrkandlový, ale jsme přeci v romantickém filmu, ne? ()