poster

Bibliotheque Pascal

 • Rumunsko

  Bibliothèque Pascal

 • slovenský

  Bibliothéque Pascal

 • anglický

  Smooth Operator

Drama

Německo / Maďarsko / Velká Británie / Rumunsko, 2010, 105 min

Režie:

Szabolcs Hajdu

Kamera:

András Nagy
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dan9K
  ***

  Je to takové na půli cesty. Na jednu stranu několik zábavných absurdit a hezkých surrealistických hrátek s úžasným vizuálem, na stranu druhou je to především pořád docela normální evropské drama. Ale ty dvě části (scény s Viorelem) a samotná Bibliothéka stojí opravdu za to. A snová balkánská dechovka a podivné osazenstvo vlaku vlastně taky. Je to taková hravá blbůstka, která se ale zároveň snaží vypadat strašně vážně a jakože řeší hrozně důležitý problém. No co si má chudák průměrný divák myslet!(23.9.2010)

 • Flipper
  ****

  Modlila si sa dnes večer Desdemona? Vyvážený balans medzi art surreálnou hračkou a európskou drámou. Exotickú Maďarku facká život na všeliaké spôsoby a pre diváka je zaujímavé sledovať kde ju odhodí. Ak k tomu pridáme osvojenie si nových sado-maso praktík na literárnu tému, nevidím dôvod, aby si film neužila nič netušiaca rodinka. :x(28.1.2011)

 • FlyBoy
  ****

  Rozprávkové kvílenie magického realizmu...(2.4.2011)

 • Slarque
  **

  Jak vyrobit best of art films? Začneme sociálním dramatem, přidáme trochu magického realismu, zinscenujeme divné scény jako od Lynche, přidáme sen inspirovaný Švankmajerem a nakonec to celé zaplácneme pseudointelektuální úchylárnou. Jenže když vidím v jedné scéně čerstvě vysvobozené sexuální otroky a kapelu vedenou mrtvým kapelníkem, vůbec mi nepřipadá, že jde o postavy z jednoho a toho samého filmu. Až budou příště pejsek s kočičkou zase natáčet film, nejspíš si výsledek nechám ujít.(8.6.2015)

 • Pepinec
  ****

  Tenká červená linie tohoto dramatu vede mezi realitou a absurditou. Řez je veden velmi precizně, díky čemuž film nevyznívá fantasmagoriálně. Ovšem, kdyby Mona přistoupila na úředníkovu hru hned na začátku, stihl bych v rámci festivalu Colours of Ostrava o kapelu více... :-)(19.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace