poster

Bibliotheque Pascal

 • Německo

  Bibliothèque Pascal

 • Maďarsko

  Bibliothèque Pascal

 • Rumunsko

  Bibliothèque Pascal

 • anglický

  Bibliotheque Pascal

  (festivalový název)
 • anglický

  Smooth Operator

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Bibliothéque Pascal

Drama

Německo / Maďarsko / Velká Británie / Rumunsko, 2010, 105 min

Režie:

Szabolcs Hajdu

Kamera:

András Nagy
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Katullka
  *****

  O čem to vlastně je? Jak to vlastně je? Co to vlastně je? To je tím, že nemáte rádi pohádkové bytosti. A proto pohádka a spát!(18.2.2011)

 • gudaulin
  **

  Bibliotheque Pascal by mohlo být ledasčím. Dramatem matky, která se pokouší najít cestu zpět ke svému dítěti, bláznivou surrealistickou hříčkou, poetickou komedií s fantaskními prvky, kriminálkou či erotickým snímkem o bizarním světě sexuálního fetišismu. K ledasčemu má slušně našlápnuto a vzbuzuje mnohá očekávání. Jenže ta se filmu nedaří naplňovat. Ve výsledku je to jen scénáristicky nedotažená festivalová hříčka zajímavá spíš tím, jak široce se dokáže rozkročit a otřít o množství žánrů. Připomíná kulečníkovou kouli, která se několikrát neškodně odrazí o hranu stolu a nakonec bez energie zůstane stát uprostřed, aniž by úspěšně dovedla kouli do herní kapsy. Je schopná oslovit především tu část filmových fanoušků, pro které je nejdůležitější odlišit se od diváckého mainstreamu a objevovat a dešifrovat sdělení prostým smrtelníkům nepřístupná. Jde o divný film, který víc než o sobě vysílá signál o ambicích svého tvůrce. Pokud jediným vysvětlením viděného zůstává touha vidět sebe sama v lepším světle a omlouvat své chybné kroky, pak jsem už viděl na podobné téma nepoměrně lepší kousky a lepší scénáře. Celkový dojem: 45 %.(27.6.2015)

 • Flipper
  ****

  Modlila si sa dnes večer Desdemona? Vyvážený balans medzi art surreálnou hračkou a európskou drámou. Exotickú Maďarku facká život na všeliaké spôsoby a pre diváka je zaujímavé sledovať kde ju odhodí. Ak k tomu pridáme osvojenie si nových sado-maso praktík na literárnu tému, nevidím dôvod, aby si film neužila nič netušiaca rodinka. :x(28.1.2011)

 • Dan9K
  ***

  Je to takové na půli cesty. Na jednu stranu několik zábavných absurdit a hezkých surrealistických hrátek s úžasným vizuálem, na stranu druhou je to především pořád docela normální evropské drama. Ale ty dvě části (scény s Viorelem) a samotná Bibliothéka stojí opravdu za to. A snová balkánská dechovka a podivné osazenstvo vlaku vlastně taky. Je to taková hravá blbůstka, která se ale zároveň snaží vypadat strašně vážně a jakože řeší hrozně důležitý problém. No co si má chudák průměrný divák myslet!(23.9.2010)

 • DwayneJohson
  ****

  Nenápadný film, který si rozhodně zaslouží vyšší hodnocení, proto nakonec ta čtyřka. Hlavně za konec, za literární kroužky, tak trošku v latexovém hávu. To jsem fakt valil oči, jako tenisáky, co jsou někteří jedinci ještě schopní na tomhle poli vymyslet a nakonec jsem zjistil, že jsem (díky bohu) snad úplně normální a na podobné choutky si raději nechám zajít chuť.(2.7.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace