Clannad - Season 1

(série)

Epizody(22)

Honza135

„POŘÁD SI PAMATUJI NA CHLAPCE, KTERÝ SE KDYSI ZATOULAL DO MÉ ZAHRADY. MĚLA JSEM HO OPRAVDU MOC RÁDA. BYL TO MŮJ JEDINÝ PŘÍTEL,TAKŽE...TAKŽE JSEM NA NĚJ STÁLE ČEKALA...“ Tato série byla vytvořena podle stejnojmenné vizuální novely, která se dělí na dvě části. Stejným způsobem se dělí i tento seriál. Hlavní hrdina Okazaki Tomoya je záškolák a flákač, kterého škola pranic nezajímá. To vše se změní, když po cestě do školy potká Furukawu Nagisu. Ta má sen; stát se členkou divadelního klubu. Avšak cesta ke členství je trnitá a Tomoya se jí snaží pomoci. Přitom však prohlubuje city jak u ní, tak i u stávajících i nových kamarádek... » Co se mi líbilo: 1) Děj seriálu. Pominu-li poslední díl, tak je příběh a proměna povahy hlavního hrdiny naprosto skvělá. Je ale pravda, že se příběh dává do pohybu až od sedmého dílu, ale i tak to stojí za to. 2) Vztahy. Zamlouvalo se mi, že se všechny holky snažily Okazakiho nějak získat. Také bylo pěkné sledovat Tomoyův vztah s Kotomi. Držel jsem jí palce, byla to má nejoblíbenější holka v celém seriálu. O něco méně jsem fandil i Tomoyo a Kyou. Ani jedna z nich se mi nezdála špatná. 3) Vtipnost. Podle mého je tato série co se týče komedie naprosto vydařená. Mezi to nejlepší patří "vzájemné poznávání" Sunohary a Tomoyo, Kyouniny dobře mířené hody slovníkem a vhodně načasované achievementy. 4) Hudba. Opening byl celkem poslouchatelný, ale mě zcela uchvátila dramatická hudba Roaring Tides. Dokázala vždy solidně zdramatizovat příběh. 5) Podobnost s Kanonem a Airem. Každý, kdo výše jmenované série viděl, tak si všiml jistých podobností. Kotomi se podobala Mai - obě jsem měl v seriálech nejradši; a Fuko byla podobná Ayu. Ale i jistá zvířátka zde měli něco společného, a to Botan a Potato. 6) Animace. Tak jako v Kanonu, tak i tady je kresba na tak vysoké úrovni, že jsem s ní zcela spokojen. » Co jsem nemusel: 1) Zakončení. Provdou je, že jsem si konec představoval trochu jinak. Doufal jsem, že se Tomoya rozhodne pro Kotomi nebo Tomoyo (popřípadě Kyou), ale autoři mi postupně vnutili Nagisu. Mě ta holka nevadí, ale přál jsem si pro hlavního hrdinu jinou holčinu... 2) Ending. Jak jsem již psal, opening byl dobrý, ale o endingu to už bohužel tvrdit nemohu. Na mě byl až moc dětinský. » Shrnutí: Chci věřit tomu, že první série byla jen předkrm před hlavním chodem. Vkládám hodně nadějí do druhé série. Snad mě něčím ohromí... Přečtena původní vizuální novela. ()