Uznávaný dirigent Alex Benedict má poměr s talentovanou klavíristkou Jenifer Wellesovou. Ta má však už dost skrývání a dá Alexovi ultimátum: musí se rozvést, jinak Jenifer jejich vztah veřejně odhalí. Jenže Alex si rozvod nemůže dovolit, neboť jeho kariéra závisí na štědrých sponzorských darech bohaté tchyně. Proto se muž rozhodne milenku navždy umlčet. Zavraždí ji a vše nastrojí jako sebevraždu plynem. Poručík Columbo však verzi o sebevraždě neuvěří a začne na Alexe dotírat se spoustou zdánlivě nevinných otázek... (Česká televize)

Fill16

Tento Columbo patří k mým nejoblíbenějším - zřejmě je to díky scéně, jak Columbo hraje na klavír :-) ()

Dr.dogous

Slavný dirigent (charismatický John Cassavetes) má své slabiny a jeho aliby také, Colombo v tomto díle dostane parťáka, psa, basseta, příjemné osvěžení již tak dobré detektivky. 88% ()

blatouchm

Ten konec vypadá jako slabý, protože k soudu v podstatě Columbo neměl důkazy, ale to on dobře věděl, takže jediná možnost byla přesvědčit manželku vraha. Nebýt té květiny, tak šlo o dokonalý zločin, což je v tomto seriálu výjimečné. Zvláštní je pouze to, že 1) policie klidně pustila na místo činu cizího člověka 2) nenafotila celý dům, protože na fotografiích by měla být květina vidět (nebo k nafocení došlo až později, což je chyba z prvního bodu) ()

Nataniel73

V podstate štandardný diel, ktorému by som vytkol len dve veci. Vraha neusvedčil Colombov dôvtip, ale jeho banálna chyba počas vraždy. Veľakrát sú mi vrahovia sympatickí, ale tento medzi nich rozhodne nepatrí. Aj jeho správanie počas vyšetrovania uľahčilo Colombovi odhalenie. Druhá vec, ktorá mi trochu vadí je absencia humoru. Zopár dobrých scénok sa tu síce nájde, ale tvorcovia už prišli aj s omnoho vtipnejšími epizódami. Toto je diel na jedno pozretie, ktoré síce v žiadnom prípade nenudí, ale diváka ani nedonúti si to pozrieť znovu. 65% ()

Peregrina

Nevědět, že Blythe Danner je matka Gwyneth Paltrow, myslím si, že je to ona. Neuvěřitelná podoba!! Stejná gesta, stejná tvář, stejný herecký projev.!!!!! V tomhle případě je podoba matky a dcery až ŠÍLENÁ!!!! ()

vecnaAmbra

Mne sa tieto časti, kde môžem pátrať spolu s Columbom, alebo dokonca o krok vpred práveže dosť páčia. Je to dobrá rozcvička pre mozog. Pravdaže tie dôkazy opäť neboli nijako svätoborné, ale príbeh zaujal, zasmiala som sa na služobnom v dome Alexa Benedikta a celkovo tu boli také milé detaily. Columbo rád prehnane zdôrazňuje rozdiely medzi ním ako jednoduchým príslušníkom kriminálky a bohatým protipólom podozrivého, ale aj to je jeho súčasťou. ()