Josefína Mutzenbacher: Jak to skutečně bylo... díl 1.

• Česko Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1. díl (festivalový název) (více)
Pornografický / Komedie
Západní Německo, 1976, 95 min

Josefina Mutzenbacher je mladé nezkušené a zvídavé děvče, které jednou v noci přistihne svého masturbujícího bratra při sledovaní souložících rodičů. Náhlou vzniklou situací je samozřejmě sama vrušena natolik, že svého bratra svede a navzájem se orálně uspokojí. Ať už zní scénář jakkoli absurdně, je tento úvod pouze rozjezdovou dráhou pro film, který se tak nese v odlehčeném duchu. Josefina "prolomila ledy" a objevuje postupně další a další tajemství sexu, jehož náznaky jsou všude kolem ní. Incesty s otčínem, hříchy s farářem i ještě více nezvyklá a odvažná témata se nebojí naťuknout (vlastně úplně otevřít) toto na svou dobu nadčasové dílo, které vás s partnerkou nejen příjemně naladí, ale i nenásilnou formou pobaví. (aR3Zz)

EstéCaňa

Hans Billian vytvořil honosný kult opěvovaný všemi bohémy, impotentními samci a zamindrákovanými masturbujícími panici. Ukázal světu, že i u porna je třeba prvotřídní zápletky, ve které nestačí když se žena plně vzdá předsudků a pevně uchopí muže za pyj. Tento film je jiný oproti druhým ve své kategorii, u Josefiny je smysluplnost příběhu alfa i omega. Pozornost diváků upoutala především v té době velmi mladičká a talentovaná Patricia Rhomberg, která svou zručností rozdávala radost všude kolem. Na závěr bych rád dodal, že bych byl velmi rád za hromadné zrušení firem Gillette a Wilkinson. Vždyť přírodní sestřih ohanbí je přeci tak krásný. 10/10 ()

Stejšn

Kvůli spoustě hlášek, u kterých jsem se opravdu zasmál (se simultánním dabingem, na VHSce - asi stopadesáté kopii), dávám 3 hvězdičky. Jako porno je to slabé, jako komedie dobré. Hlášky typu: "Jaktože to nekrvácí? - Ále, bratr už se v tom trochu vrtal" nebo "Tati, ty mě šukáš! - No jo! - Ale mě to nevadí" jsou už dnes opravdu klasické. A představitelka hlavní role je sice trochu oplácaná a má bobra jako kráva, ale je hezká. ()

gjjm

Není mnoho porna, které by věrně (jak divně to slovo u tohohle filmu zní...) vystihovalo atmosféru určité epochy a mělo úžasný smysl pro humor :)) kdybyste z Josefiny Mutzenbacherové vystřihly všechny erotické scény, byla by sice o polovinu kratší, ale jako (ujeté) historické komedii bych vůči tomu filmu nic nenamítal :)) Rozhodně pět hvězd a zvláštní ocenění za nejvtipnější pornofilm, co jsem kdy viděl :)) ()

NinadeL

Vulgárnější a známější zpracování oblíbeného pornografického románu s Patricií Rhomberg, který se pod názvem wie sie wirklich war (případně heute wär) do roku 1984 dočkal ve filmu celkem šesti dílů (a čtyřech hereček v hlavní roli). Mimo tuto sérii pak vzniklo v letech 1970-1991 dalších osm filmů. A pak cca 4 pokračování o její vnučce Heidi ;D Předlohu Die Lebensgeschichte Einer Wienerischen Dirne, Von Ihr Selbst Erzählt z roku 1906 jsem ale četla jen v laciné porevoluční edici, takže o původním tvaru textu se mohu jen dohadovat. Pikantní je, že dnes je za autora považován Felix Salten, jehož jiná práce inspirovala Disneye k Bambimu. ()

lesumir

Já věděl, že se mi ta Němčina bude jednou hodit :-) Nejsem sice žádný sběratel filmů pro dospělé, nemám oblíbené herečky ani společnosti, ale tuhle nadčasovou bombu jsem si nemohl nechat ujít. I po těch letech to má pořád navrch oproti těm dnešním, má to zajímavý děj, Rhomberg umí zahrát i něco jiného než jen sténání a dialogy byly kupodivu vtipné! Takhle by mělo vypadat pořádný „Péééčko“… ()

• Literární předloha se dočkala i českého překladu – „Josefina Mutzenbacherová neboli Paměti vídeňské holky, jak je sama vypravuje“. (kondor77)
  • Film bol zakázaný v Nórsku (1971-2003). (Paldiny)
  • Pikantní je, že za jednoho z možných autorů předlohy je považován Felix Salten, jehož jiná práce inspirovala Disneye k Bambimu (1942). (DruidKarel)