Ústřední postavou tohoto thrilleru je Baldur, bezcitný novinář bulvárního plátku, který se neštítí ničeho, jen aby objevil senzační příběh. Příběh začíná zjevně náhodnou smrtí příslušníka ochranky na odlehlé a zlými duchy pronásledované přehradě na severu Islandu. Baldura tato událost nechává zpočátku chladným. Pak mu ale jeho matka prozradí, že onen mrtvý muž byl jeho biologickým otcem, kterého nikdy nepoznal. Rozhodne se tedy zjistit více o svém otci a o tom, co se mu stalo, a proti vůli šéfredaktora opouští Reykjavík a rozjíždí vyšetřování na vlastní pěst. Převlečený za nového člena ochranky cestuje na místo tragédie a brzy zjišťuje, že na tomto odhlehlém místě není nic tak, jak se na první pohled zdá. Zaměstnanci na přehradě tvoří malou uzavřenou komunitu a nemají v lásce nově příchozí. Pétur - šéf ochranky - řídí ilegální obchod s chráněnými soby a Baldurova přítomnost ohrožuje jeho obchody. A když Baldur přijde na stopu zločinu, který se stal před 25 lety a do kterého byl zapleten Pétur společně s jeho otcem, začne mu jít o život. (lenuse)

Ergon

Tuctové krimi z netradičního prostředí. Prý každý třetí Islanďan věří na duchy, ale ten ve Vychladlé stopě mi tam prostě neseděl...Viděno v rámci festivalu Severský filmový podzim: Kino Pohoda Jeseník. ()

Franc1s

Po shlédnutí v kině opravdu lehká kriminálka z Islandu, kde novinář hledá vraha svého otce. Ze začátku hodně otázek, málo odpovědí, čím víc se ale blížil konec tím víc a dřív na vše šli znát odpovědi, avšak nečekaná a zajímavé zvraty se objevily a hodně potěšily, i ten kousek duchařiny :) Pohodová záležitost, ke které už se asi bohužel nevrátím.. 7/10 ()

MyrnaAlec

Miluju postavy s mytologickými jmény ! A mrazák v ledovci a emancipované ženy, které si bez řečí vlezou nahaté do horkých pramenů s chlápkem, co ho sotva znaj. Na přehradě by se Vetřelec taky pěkně vyřádil a hudební doprovod parádní ! ()

dank011

A tak nevím, asi první zklamání ze Severské filmové zimy. Myslím, že bez skútrů a ledových plání a vichřice by tenhle film byl poloviční. Drží se sice sevřeně na místě, taková vlčí bouda, ale...no prostě kulhá mi to motivačně, stavebně i dialogicky, Peter na konci s flintou a a výrazem "astalavista baby" . Duch nerušil, leč ději nepomohl, zbytečná figura. Na jedno shlédnutí ale rozhodně bez dívání se na hodinky. ()

lineker

To co u filmu boduje je atmoška severské ponuré krajiny, omezený lidský faktor a navození jednoho nevyjasněného úmrtí. Jakmile se však krimi stopa začne rozplétat, následuje ústup ze slávy. Love linie a zjištění kdo je vlastně kdo filmu prostě neprospělo. ()