Uvězněni v čase

Héctor a jeho žena Clara se přestěhovali do nového venkovského domu. Jednoho večera Héctorův dalekohled zachytí v blízkém lesíku obraz nahé dívky. Když po tajemném přízraku začne pátrat, je napaden mužem, jehož obličej skrývá zakrvácený obvaz. Na smrt vyděšený nachází útočiště v tajemné budově, která stála v cestě jeho zběsilému útěku nočním lesem. Netuší, že vstoupil do míst, kde se tajně experimentuje s časem. Když se vrací domů, vidí na zahradě svoji ženu a v otevřeném okně... sám sebe. V časové smyčce, do které byl nedopatřením lapen, se roztáčí série katastrof, které budou mít pro jeho další život nedozírné následky. (oficiální text distributora)

baronGrga

Ačkoli cestování časem tu bylo už nesčetněkrát, Španělé tuhle tematiku dokázali opět zpracovat s lehkostí a originalitou, před kterou nepřestávám smekat. A přestože jde dost dobře prokouknout, kdo že to Hectora prohání mezi buky, Vigalondo si s námi docela hezky pohrává - a to je jednoduše můj oblíbený šálek kávy. 75% ()

kollera

Vynikajúci film, rýchlo to odsýpa, nezaoberá sa žiadnym zbytočným opisom postáv, žiadne zbytočné dlhosiahle holywoodske keci. Námet super, herecké výkony takisto, je to film plný napätia a skvelej réžie... bez kliše. Maximálna spokojnosť a prajem si viac takýchto kvalitných jednohubiek. ()

Iveta47

Ufff...Tak skutočne neviem či som dosť pozorne sledovala film,alebo som úplne nepochopila autora,ale miestami som sa strácala v čase aj ja.Strašne prekombinované,ako už niekto uviedol vyššie...Hector v troch podaniach...Prvý naháňal druhého a ten tretí prvého.Neviem,ale mne sa to veľmi nepáčilo a doslova som sa nudila a čakala na koniec,aby som pochopila celý dej ,ale asi sa mi to nepodarilo,lebo som z toho stále zmetená a druhý krát si to pozrieť nemienim.Nič pre mňa.Aj keď musím uznať,že v poslednej dobe sa objavilo pár kvalitných španielských hororov,ale tento...neviem...za mnňa len1* ()

kovanda123 odpad!

Neuvěřitelná sr...a, neskutečně vyzdvyhující komentáře(Oskar,Fr,Blody13 a další odborníci), kteří mě natáhli na tuto kokotinu. Není film týkající se cestování časem který bych neviděl. Tato myšlenka mě vždy zajímala a vše co s tím souvisí. Nemusí to být o rozpočtu, aby film s touto tématikou byl shlédnutelný. Ono nelze v tomto žánru pitvořit se v detailech, protože to jednoduše nemá smysl, vždy by se nalezla nějaká nelogičnost či nesouvislost. Musí to mít především nějakou vnitřní originalitu a ostatní se jenom nabaluje. V poslední době jsem viděl Vlastní zbraň podmínkou a dobrý, mělo to začátek, průběh a konec. Není potřeba velkolepost v efektech když na to nejsou many i tak se dá vytvořit dobý film, ale tahle haluz patří mezi filmové odpady a skláním se před výše uvedenými recenzenty, jak dokáží odbornnou formou pozitivně popsat tuhle kravinu. Proto 66% nepochopím. ()

aktyX1

OBSAHUJE SPOILER!!! Dojem na mňa tento film veľmi neurobil, aj keď nemožno uprieť snahu tvorcom o vytvorenie atmosféry a napätia. Samotné spracovanie nie je až tak zle aj keď cítiť, že sa nemalo jednať o veľkofilm. To čo mi ale celý čas bilo do očí, pri čom sa mi občas zastavoval rozum je scenár. Námet je dobrý, ale Ektor mi prišiel skôr nejaký psychoš než človek, ktorý sa snaží o nápravu svojej chyby. Jeho žena mi príde ako nesvojprávna, ta holka čo ju tam nakoniec nechal umrieť je tiež blbá, že hneď od neho nezdrhla, keď sa začal správať ako psychoš. Miesto toho, aby to už na konci vysvetlil sám sebe, tak nechá ju padnúť zo strechy. Jasné, že to nejako muselo gradovať, ale celý čas som sa chytal za hlavu pri logike jeho konania. ()

stuj

hlavní hrdina se chová divně. kouká dalekohledem namísto vlastníma očima, takže toho moc nezpozoruje. nelogicky jde do úplně cizí budovy. když má pospíchat, tak jen jde. u cizího týpka na jeho pokyn jen tak vleze do zavírající se nádrže atd. a když zjistil, že si zacestoval časem, tak jeho kraviny teprve začaly. hodně hloupé chování. a to naštve. ()

Mat.t

Musím tomu dať 5 hviezdičiek, lebo je to dokonalé, jednoduché, pritom premyslené, priamočiaré a logické, veď kto z nás by to za rovnakých podmienok urobil inak, motivácia je individuálna, ale presne takto má vyzerať cestovanie v čase. ()

Jirkacek

Snímek Uvězněni v čase se stal jedním z mála španělských počinů, které jsem viděl a zatím mne možná překvapivě žádný z nich nezklamal. Na tento film jsem se doma podíval zejména kvůli fenoménu cestování časem, které mne vždy fascinovalo a patří mezi mé nejoblíbenější témata. Většinou takové filmy ode mne dostávají hodně cípatých, byla tedy otázka, zda se snímek z Pyrenejského poloostrova zařadí mezi ně, zvláště když se v něm objevili pouze čtyři herci. Ze začátku jsem se velmi nudil, protože bylo nutno seznámit se situací a postavami filmu. Hlavním hrdinou byl Héctor, jehož si zahrál Karra Elejalde, v té době padesátiletý a mírně obtloustlý chlapík. Ten se přestěhoval do nového domu se svou ženou Clarou, která zde představovala tu nejmenší roli a objevila se de facto pouze na začátku a na konci filmu. Oba si spolu povídali, řešili běžné věci a tak uběhlo 15-20 minut, než se začalo něco dít. A i když jsem si myslel, že režisér a jeho tým plýtval časem, ukázalo se, že i ten úvod byl vlastně důležitý. Jak totiž tady někdo napsal do komentáře, vše do sebe nakonec dokonale zapadlo. Zajímavé to začalo být v okamžiku, kdy Héctor zevloval s dalekohledem na lehátku a v lese uviděl nahou dívku, ztvárněnou sympatickou Bárbarou Goenagovou. Tak se za ní vydal a když ji našel, kdosi se zafačovaným obličejem jej napadl nůžkami a bodl do ruky. Zraněný a zděšený se dal na útěk a nakonec doběhl do jakéhosi areálu na kopci, kde ale nikdo nebyl. Procházel budovou s jakousi laboratoří, dokud se přes vysílačku nekontaktoval s jediným mužem v areálu, jehož si zahrál Nacho Vigalondo. Tím se výčet herců uzavřel, protože se jich už více neobjevilo. Zato postav ano, ale to jsem pochopil až když Héctor vstoupil do stroje a Nacho jej vrátil o pár hodin zpět v čase. Když se chtěl Héctor vrátit domů, uviděl na zahradě svoji ženu a v otevřeném okně sám sebe. Nemůžu prozradit další události, neboť ty byly na filmu tím nejzajímavějším a dokonale se to propletlo a pak spojilo a já byl zase spokojen. Španělé si tedy získali opět můj obdiv, neboť natočit v tomto takřka komorním prostředí s tak málo herci a nesympatickým hrdinou tak zajímavý film, to chtělo hodně dobrý scénář. Atmosféra byla vynikající a došlo i na akční scény, ale žádný horor to opravdu nebyl. I když tedy autoři odvrátili debakl, který na začátku hrozil, na více než průměrnou známku to nestačilo a tak mu uděluji tři uvězněné hvězdičky ***. ()

tomco6

Uff, pri sledovaní som si to občas musel pretočiť a uvedomiť si, koľko detailov som prehliadol. Film celkom rýchlo naberie tempo drží ho asi tak do polovice, čo robí sledovanie príjemnejšie. Takisto aj postupné do seba zapadanie kúskov skladačky, to ale v konečnom dôsledku v tomto prípade filmu skôr uškodilo. Celé sa to nejako prekombinuje a posledná časť sa mi už zdala nedotiahnutá, všetko sa snažilo byť rýchlo ukončené a musím povedať, že to v konečnom dôsledku pôsobilo odfláknuto. Čerešňou na torte je hlavná postava (najskôr som chcel napísať hrdina, ale nejako mi to tam nesedí), čo úplne zmenila správanie a naozaj pôsobí ako psychopat, ktorým sa v priebehu svojho "dobrodružstva" stal. Nakoniec vyvstáva otázka: Dá sa koniec považovať za Happy End alebo nie? ()

abanek

Dobry napad,katastrofalni provedeni.... Jeste ze uplne blbyho hlavniho hrdinu vyvazuje ta mlada slecna...Navic jako bych zahlid i prvky parodie a to mi to kazilo jeste vic...Ale zajimava myslenka,ze v case se nemusi cestovat uplne daleko.... ()

PowPow

Jeden z důkazů, že i s malým rozpočtem, kusem lesa a čtyřmi herci se dá vykřesat velmi dobrý film. Když se objevili Hector 2 a 3, začalo to být opravdu hravé. Dokážete si představit, že by se něco podobného objevilo v české kinematografii? ()

sun.eagle

Hrátky s časem mám rád, je to vděčná látka která nemusí moc hrát na logiku, ale tady do sebe téměř vše zapadlo, dávalo smysl a nezamotalo se to do nějakého spletence.  Punc malého filmu je znát, přesto to přebije invence a originalita, což uvedlo moje hodnocení o jednu hvězdu.  Mimochodem, asi se začnu dívat do lesů dalekohledem. ()

TylerD.

Další z filmů, díky kterým je scifi můj nejoblíbenější žánr. Nepotřebuje superznámé herce ani obří rozpočty, jen dobrý nápad, poctivou filmařinu a pár (pro mě) mrazivých momentů. ()

Nikol45

Zajímavý filmeček. Nejdříve jsem to chtěla v půlce vypnout, ale pak mě to zkrátka vtáhlo, že jsem musela kouknout až dokonce. ()