Uvězněni v čase

Mysteriózní / Thriller / Horor / Sci-Fi

Španělsko, 2007, 88 min

Nacho Vigalondo

Nacho Vigalondo

Říkal jsem už někdy, že mám pro Španělsko slabost? Jeden z mála filmů o cestování v čase, který dává smysl. Super.(31.12.2008)

Rozpočet $2,6miliónaTržby USA $39,127Tržby Celosvetovo $553,198(8.4.2010)

Tento film rozhodně není špatný. Cestování v čase v takovéto podobě je vcelku novátorské (byť ne zcela originální) a jak snadno může být geniální, tak snadno se může vymstít. Uvězněni v čase mají (z mého hlediska) dvě výrazné chyby - jsou jimi předvídatelnost a díry v logice. Bohužel, je to tak - film je v prvních dvou třetinách zoufale průhledný, a i když příjdou tvůrci se vcelku nečekaným zvratem, i ten je následně velice rychle objasněn. Co se děr v logice týká, nemám tím na mysli ty spjaté se skákáním v čase - problémem bylo chvílemi naprosto iracionální chování postav. Neříkám, že v takovýchto situacích by nejednali lidé zbrkle, nicméně existuje jistý rozdíl mezi zbrklým chováním a zjevnou imbecilitou.(24.7.2011)

• mat.ilda

Uvězněna v nudě a zmatku nakopírovaným Héctorem - takže je načase přiznat moji několikrát prověřenou neschopnost akceptovat filmy s tématikou cestování v čase a začít ji konečně chápat jako ztrátu času.(30.10.2013)

• oLí

Tak nadějný začátek a tak nenápaditý zbytek. Prvních patnáct minut má dobrou atmosféru a povedeně diváka namlsává na napínavý děj. Ten je ale čím dál tím víc debilnější. Nepomotuju se, kdy bych nad chováním postav(y) a toho co na obrazovce vidím tak moc kroutil hlavou a říkal si, jak neuvěřitelná demence to je. Ještě do půlky filmu jsem snažně živil naději, že ten průběh je schválně tak předvídatelný a hloupý jen proto, že příjde chytrý zvrat, nějaký nápad. Jasně že filmy o cestování v čase potřebují nadhled a hodně fantazie, jenomže nic takového tu prostě není. Když vidím hodnocení, tak je možná chyba na mém příjmu, ale já naprosto marně hledám důvod, proč byl tenhle film natočen a o čem že měl bejt. I takový TRIANGLE je na tom o chlup lépe. [2/10 říjen 2010](17.10.2010)

• - Film měl soutěžní premiéru v roce 2007 na Filmovém festivalu Fantastic v USA. Získal zde hned tři ceny, a to za nejlepší kameru, Cenu poroty a třetí místo v Ceně diváků. (Terva)