poster

Uvězněni v čase

 • Španělsko

  Cronocrímenes, Los

 • anglický

  Timecrimes

Mysteriózní / Thriller / Horor / Sci-Fi

Španělsko, 2007, 88 min

Režie:

Nacho Vigalondo

Scénář:

Nacho Vigalondo
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Okara
  ****

  Dosti těžko zpracovatelnému a v poslední době i fádnímu tématu, dalo Španělsko nový rozměr. Vynikající předloha neztratila nic na svém kouzlu při přechodu na filmové plátno. Povedl se nejen hlavní hrdina, jehož charakterová proměna je úžasná nebo místy až hororové pasáže, které díky kameře scény dostaly ten správný thrillerový nádech atmosféry, ale především scénář, bez něhož by se vše ostatní sesypalo jako domeček z karet. Propracování do všech, zde tak důležitých, detailů se povedlo na výbornou a až na pár menších nelogičností vše do sebe krásně zapadalo a dávalo smysl. Jen mi vadilo, že jsem vše odhalil tak brzo, ale to se není čím chlubit, protože jiný postup děje snad ani není možný. 70%(19.10.2012)

 • 6thSun
  ****

  Jako první jsem viděl před pár dny snímek Triangle, u kterého všichni psali, že vykrádá právě tento španělský kus. A opravdu, vykrádačka to je nepokrytá, takže stran smysluplnosti je to bordel nemlich úplně stejnej, ovšem ve spanish verzi je víc nadsázky, nahejch těl a míň prvoplánový brutality a nadpřirozena (tady je to spíš sci-fi). Což je sympatický, proto jde hodnocení vejš . 75%(19.9.2012)

 • Pilda17
  ***

  Od začátku jasné a průhledné, po chvíli začíná obrovským způsobem nudit. Nápad není špatný, ale takových filmů už jsem viděl nespočetně. Časová smyčka je moc ohrané téma.. 5/10 = 55%(26.6.2011)

 • Paldini
  ****

  Složitá hříčka o tom, jak jednoduše vyřešit pár negativních paradoxů při cestování v čase do minulosti. Podobný způsob řešení jen trochu v opačném gardu byl k vidění ve staré české scifárně Zítra vstanu a opařím se čajem.(9.2.2009)

 • Bachy
  *****

  Úžasná jednohubka. Poslední španělský film, který mě uchvátil byl Sirotčinec a i Timecrimes mě velmi mile překvapilo. Levná záležitost se minimem herců a jednoduchým nápadem a přesto je to výborná podívaná. Pár zvláštních příběhových mušek by se asi našlo, ale celkový dojem a konec příběhu se mouchám zkazit nepodařilo. Jasný důkaz, že chce občas kouknout i jinam než do přetrikované americké produkce a že je stále spoustu velmi zajímavých filmů s neotřelým příběhem. Pan režisér Vigalondo neměl nic a vykřesal působivý snímek zasahující skoro do všech žánrů. Po shlédnutí jsem sice uvažoval o čtyřech hvězdách, ale příběh šrotoval v hlavě stále dál a závěrečná scéna je tak kouzelná. Španělsko, jen tak dál.(12.3.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace