Uvězněni v čase

Mysteriózní / Thriller / Horor / Sci-Fi

Španělsko, 2007, 88 min

Nacho Vigalondo

Nacho Vigalondo

Jako první jsem viděl před pár dny snímek Triangle, u kterého všichni psali, že vykrádá právě tento španělský kus. A opravdu, vykrádačka to je nepokrytá, takže stran smysluplnosti je to bordel nemlich úplně stejnej, ovšem ve spanish verzi je víc nadsázky, nahejch těl a míň prvoplánový brutality a nadpřirozena (tady je to spíš sci-fi). Což je sympatický, proto jde hodnocení vejš . 75%(19.9.2012)

Úžasná jednohubka. Poslední španělský film, který mě uchvátil byl Sirotčinec a i Timecrimes mě velmi mile překvapilo. Levná záležitost se minimem herců a jednoduchým nápadem a přesto je to výborná podívaná. Pár zvláštních příběhových mušek by se asi našlo, ale celkový dojem a konec příběhu se mouchám zkazit nepodařilo. Jasný důkaz, že chce občas kouknout i jinam než do přetrikované americké produkce a že je stále spoustu velmi zajímavých filmů s neotřelým příběhem. Pan režisér Vigalondo neměl nic a vykřesal působivý snímek zasahující skoro do všech žánrů. Po shlédnutí jsem sice uvažoval o čtyřech hvězdách, ale příběh šrotoval v hlavě stále dál a závěrečná scéna je tak kouzelná. Španělsko, jen tak dál.(12.3.2009)

• Xeelee

Spoilers, spoilers everywhere! :-D Hm, Nacho si napsal příběh, kterej do sebe logicky skvěle zapadá (samozřejmě když nebereme v potaz samotnej vznik paradoxu), ale nedává smysl. Héctor se na začátku chová jako idiot, jeho schopnost ošetřovat zranění je naprosto fenomenální a ta krásná holčina je nějaká divná. Nesympatickej stupidní Héctor se do cestování časem začne zamotávat a se svým intelektem bůhví jak začne splétat šílený konstrukce, ve kterejch se bez problémů orientuje. Celý to prostě nedává smysl. Holčina se začne bavit někde u silnice v lese se zafáčovaným Héctorem? Neuteče od něj, když je pár metrů od ní jen s nůžkami? A když pak uteče, tak si stoupne kousek opodál, aby ji našel? Asi se taky praštila do hlavy. Celý se to zamotává, několikrát zopakuje a závěr sem už nějak nepobral. Nápad zajímavej, atmosféra super, ale s přibývajícím opakováním toho samýho a překombinováním příběhu sem se začal ukrutně nudit. Hezky se to na sebe vrství, ale předvídatelnost zůstává. A vůbec, poprvé se spousta věcí stala jen aby se stala a příběh se mohl začít odvíjet? Proč tam vůbec poprvý šel, i když si to na sebe tak hezky narafičil? Celej film mi unikala motivace postav dělat to co dělaly. A nakonec tam zůstali všichni tři Héctorové a mrtvola.(1.1.2014)

• Chrustyn

Nepovedený a nepříliš zajímavý film na téma cestování v čase. Film zpracovává klasické téma, kdy se někdo pokouší měnit minulost i přes fakt, že tím pozmění i budoucnost. Nemastní a neslaní herci a nepříliš působivý průběh děje, který se z větší časti odehrává v lese.(5.12.2010)

• Webb

Spirálovitý časový efekt je jediný klad, který mě tady zaujal. Jinak ve všech jednotlivých částí jenom průměr.(21.6.2010)