Uvězněni v čase

Mysteriózní / Thriller / Horor / Sci-Fi

Španělsko, 2007, 88 min

Nacho Vigalondo

Nacho Vigalondo

Dosti těžko zpracovatelnému a v poslední době i fádnímu tématu, dalo Španělsko nový rozměr. Vynikající předloha neztratila nic na svém kouzlu při přechodu na filmové plátno. Povedl se nejen hlavní hrdina, jehož charakterová proměna je úžasná nebo místy až hororové pasáže, které díky kameře scény dostaly ten správný thrillerový nádech atmosféry, ale především scénář, bez něhož by se vše ostatní sesypalo jako domeček z karet. Propracování do všech, zde tak důležitých, detailů se povedlo na výbornou a až na pár menších nelogičností vše do sebe krásně zapadalo a dávalo smysl. Jen mi vadilo, že jsem vše odhalil tak brzo, ale to se není čím chlubit, protože jiný postup děje snad ani není možný. 70%(19.10.2012)

• heyda

Docela zklamání, na tento filmík jsem se těšil, hodnocení na horor více než dobrý, ale po odhalení pointy po chvíli jsem čekal a doufal v nějaký výraznější úder, zvrat či podobně a ono nic. Nejen, že logika šla úplně stranou, ale k tomu se přidala nuda a to hlavně v závěru, který by měl být naopak to nejsilnější ve filmu. Jelikož jsem už před jistou dobou viděl Triangle z Australské produkce na podobné téma, tak Timecrimes se vedle Trianglu jeví jako velmi podprůměrná podívaná, ačkoli nápad je zde asi původní. Přemýšlel jsem, jestli dát 2 pěkné hvězdičky nebo 3 slabé hvězdičky, ale teď se mi vybavil jeden absolutně nesmyslný moment, takže budu přísný a komentář uzavřu hodnocením: 2 pěkné hvězdičky za originalitu (pokud vás baví hrátky s časem, tak volte radši Triangle, který jsem hodnotil 90%)(28.10.2010)

Svižná jednohubka o cestování časem.(25.12.2008)

Příčiny vyvolávají důsledky. Změní li se jedno, změní se i druhé. Já jsem tak chytrej...(10.4.2012)

Malinká dvojitá smyčka na provázku, která má naštěstí oba konce. Pěkně dotaženej film o cestování zpět v čase a jeho důsledcích. Víc nemá cenu psát, snad jen, že film je pro oko pozorného diváka a Ti, kteří budou spokojení tak jako já, nechť ihned pohledají Triangle.(25.9.2012)