poster

Uvězněni v čase

 • Španělsko

  Cronocrímenes, Los

 • anglický

  Timecrimes

Mysteriózní / Thriller / Horor / Sci-Fi

Španělsko, 2007, 88 min

Režie:

Nacho Vigalondo

Scénář:

Nacho Vigalondo
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Avalon820
  ***

  Tento film rozhodně není špatný. Cestování v čase v takovéto podobě je vcelku novátorské (byť ne zcela originální) a jak snadno může být geniální, tak snadno se může vymstít. Uvězněni v čase mají (z mého hlediska) dvě výrazné chyby - jsou jimi předvídatelnost a díry v logice. Bohužel, je to tak - film je v prvních dvou třetinách zoufale průhledný, a i když příjdou tvůrci se vcelku nečekaným zvratem, i ten je následně velice rychle objasněn. Co se děr v logice týká, nemám tím na mysli ty spjaté se skákáním v čase - problémem bylo chvílemi naprosto iracionální chování postav. Neříkám, že v takovýchto situacích by nejednali lidé zbrkle, nicméně existuje jistý rozdíl mezi zbrklým chováním a zjevnou imbecilitou.(24.7.2011)

 • Sysel_CZ
  **

  Že je hlavní hrdina nesympatickej strejc v upnutým svetru bych ještě přežil, ale to, že by mohl soutěžit v soutěži o největšího tupce, to nevydejchám. Vskutku, takovýho blba by málem nevymyslel ani ten nejnametenější scénárista - bohužel, málem - a na to se mi fakt špatně koukalo. Nemůžu sice neocenit, že ten film má jistou atmosféru a napínavost, ale úroveň blbin je tu vážně vysoká. Hlavní hrdina nám například dvakrát skončí v příkopu i s autem uprostřed lesa, pár metrů od sebe, a ještě při tom dokáže porazit odpadkový kontejner, který se v téhle odloučené oblasti uprostřed lesa asi dostal, když v něm přiletěl E.T. No prostě ble. Krom toho většinu věcí provádí jen proto, aby je provedl, sekvence s nůžkami je vážně ohavná - větší naplnění významu slova samoúčelnost by se mi hledalo celkem těžko.(23.11.2009)

 • PetrPan
  ***

  Příjemně to ubíhá, nic moc složitého, typu Osudového doteku či Svěrací kazajky, v tom ale nehledejte. Cestování v čase do sebe zapadá jako prdýlka na hrnec a právě v tom to je, Vigalondo ve snaze se co nejvíce držet časových hrátek a neudělat v tom nějaký kiks úplně zapomněl na psychologii. Karra Elejalde potom působí jako loutka na šňůrce a ne jako myslící tvor. Možná se pan režisér bál, že by se ztratil, kdyby se pokusil hlavní hrdina něco změnit, takhle je to ale moooc předvídatelné....(27.7.2009)

 • Nettrass
  ****

  Příčiny vyvolávají důsledky. Změní li se jedno, změní se i druhé. Já jsem tak chytrej...(10.4.2012)

 • Cabal
  ***

  Svižná jednohubka o cestování časem.(25.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace