Dívka na přání

The Girlfriend Experience

USA, 2009, 76 min

• anderson

Jediné čo ma na tomto filme zaujímalo, bola krásna SASHA GREY. (Teda nič proti SODERBERGHovi). Táto iba 21 - ročná dievčina je totiž na svoj mladý vek asi najzvrátenejšou peknou pornoherečkou (do sveta pornopriemyslu vstúpila tesne po dovŕšení 18 - ky !). A ten kto pozná jej "dielo" mi iste dá za pravdu. Čo sa filmu týka, GREY hrá akúsi luxusnú "děvku" a snímka je vlastne iba o kecoch, ktoré vedú jej "zaneprázdnení" klienti buď s ňou alebo sami medzi sebou. Čiže nuda ako vyšitá. Samotnej SAŠKE sa však hrať ako - tak darí a ja by som jej želal aby sa uchytila v tej normálnejšej časti kinematografie a zanechala pôvodné remeslo. A divákom ktorým by sa žiadalo vidieť SASHU v "evinom rúchu" radím počkať na scénu po záverečných titulkoch. (9.5.2009)(9.5.2009)

• bouncer

Soderberghův podivný experiment, který mi až tak nesedl. Na to, že nemá ani 80 minut se vleče neuvěřitelně pomalu a takřka nudí za vlast. Nápad to není ani tak špatný, ale zpracování je dosti osobité a mnohým (jako mě) nebude vyhovovat. Je zajímavé kam až se proš...la Sasha Grey.(14.10.2009)

Dívka na přání je vůbec prvním filmem, který jsem s Sashou Grey zhlédla. Jedná se o jeden z těch častých experimentálních kousků Stevena Soderberga a ti z vás, kteří se těšili, že uvidí Sashu nahou, budou zklamáni. Nyní mám na mysli tu část diváků, kteří neviděli nic z její pestré filmografie "nepřístupných kategorií":) a také tu část, kteří ani jinak těmto kategoriím neholdují. Asi přes polovina filmu je věnována rozhovorům prachatých maníků o tom, jaké dopady má na jejich podnikání ekonomická krize. Mluví o tom stále, zejména však ve scénách se Sashou. Po chvíli již začne jejich stěžování být docela nudné a místo toho, aby byl věnován nějaký prostor nějakým záživným, či jinak podnětným konverzacím, následují jen další kecy o finančních potížích. Sasha je fakt nádherná kočka a ani její herecký výkon, pokud to tak mohu nazvat, nebyl vůbec marný. Napadlo mě, že by klidně mohla začít hrát v "normálních" filmech.(18.1.2013)

Rozpočet $1,7miliónaTržby USA $200,000Tržby Celosvetovo $-(26.5.2009)

Vobec sme si nesadli, a to sa mi u Soderbergha malokedy stava, ak vobec. Absolutne tu absentuje akykolvek zmysel filmu a musim sa priznat, ze som sa cely cas zamyslala nad tym, ze to vypnem. Tri hviezdy davam tentokrat za rezijne remeslo a hudbu, snad prvykrat hodnotim bez pocitov, co vo mne film zanechal. Ak by som sa rozhodovala na zaklade tohto kriteria, bola by to jedna hviezda.(8.5.2009)