Hank a Mike

Glen Keenan

Nicholas Tabarrok

Scénografie:

Oleg M. Savytski

Zábavný příběh...sprostých a sarkastických velikonočních zajíčků :-)(25.11.2008)

Hm, velikonoce holt nejsou vánoce, že... %-/ . . . Každopádně čučet na dva zapruzené velikonoční chlapokrálíky v zapařených ušmudlaných růžových overalech, kterak dostali padáka, protože vyjebali s čokoškou pro jednu fakin ufňukanou holčičku a poté hledají nějakou novou výnosnou pozici a prožívají všelijaká protivenství v bídě svých zmr(k)vených životů... no ...může být velká taškařice ale taky docela opruz - a on je to spíš opruz a pár vskutku lekračních momentů nepřebije zbytek všelijakého tlachacího plácání a plácání se od scénky ke skeči a jak to bylo dál... °-] . . . Tak ještě že to zase nakonec všechno spasí to přátelství a láska a vejce a... Ach... . . . Škoda, Hank a Mike >na TO< měli, ale nakonec spíš klouzali po králičích bobcích a čokotěstovinách od níčeho nikam... A jestli tahle satirka měla být nějaké podobenství o něčem v čem je víc, než jsem pochopil, tak pak jsem to teda asi nepochopil... °-[ . . . Tři hvězdy tedy jen se sebezapřením, protože igitátor má rád všelijaké podobné bizarnosti a i ke králíčkům má milý vztah, i když nejde zrovna o ty Playboyovský nebo Azuřiťky... A víc už nic, leda tak snad zastříhat ušiskama a skrčit nosík... ;o] - - - - - (Poprvé viděno 18.7.2011 na >králičím prostoru< , hodnocení 1080., komentář zde jako stočtrnáctý - 18.7.2011)(18.7.2011)

V kapse 10 babek a ušiska umazaná od hoven. Hank a Mike si život velikonočního zajíčka představovali trochu jinak. Jenže snižování stavů je svině, a tak pod nátlakem obří společnosti, musejí svojí chlupatou růžovou práci opustit. Za říznýho soundtracku rozkopou kancelář a jdou čelit pracovním úřadům. Jenže práce není podle jejich gusta, prachy docházejí a exkrementy se na ně nabalují... Hank a Mike rozhodně nepřekvapí námětem, nebo příběhem ale spíše obrovskou dávkou invence a skvělým humorem. Pár much tenhle snímek má, ale já se královsky bavil a to se počítá.(24.2.2013)

Mne títo zajačikovia pripadali, ako dva protipóly osobnosti, jing-jang ktoré má každý z nás. Tu však išlo predovšetkým o riadnu dávku zábavy. Určite je tam pár hluchých miest, ale všetko napravuje geniálna hudba. Must have soundtrack! Nečakal som od tohto nič extra a dostal som o jednu naberačku zábavy naviac for free. Každý pedagóg by mal uplatniť čokoládové vojny (a aj krásny Hankov prejav). Uberať a relaxovať. Tento film vám k tomu pomôže.(9.10.2008)

Expozice a konec je napsrosto dokonalý. Prostřední část má své nedostatky, které příběh vlečou pomalým tempem. Měl jsem možnost si pokecat s režisérem Matthiew Klinckem, který je opravdu příjemný a hlavně vtipný chlápek. A do filmu dal i něco ze sebe. Dá se říct, že Hank je jeho alter ego :) Kdybych film viděl, před jeho setkáním, tak bych nejspíš dal tři hvězdičky. Po pokecu jsem si uvědomil, že to musím brát s nadsázkou a věnovat se příběhu a na ostatní filmové prostředky nebrat ohled. Proto by jste neměli dávat ohled na moje vysoké hodnocení.(9.10.2008)