Hank a Mike

• slovenský

Hank a Mike

Komedie

Kanada / USA, 2008, 86 min

Mne títo zajačikovia pripadali, ako dva protipóly osobnosti, jing-jang ktoré má každý z nás. Tu však išlo predovšetkým o riadnu dávku zábavy. Určite je tam pár hluchých miest, ale všetko napravuje geniálna hudba. Must have soundtrack! Nečakal som od tohto nič extra a dostal som o jednu naberačku zábavy naviac for free. Každý pedagóg by mal uplatniť čokoládové vojny (a aj krásny Hankov prejav). Uberať a relaxovať. Tento film vám k tomu pomôže.(9.10.2008)

V kapse 10 babek a ušiska umazaná od hoven. Hank a Mike si život velikonočního zajíčka představovali trochu jinak. Jenže snižování stavů je svině, a tak pod nátlakem obří společnosti, musejí svojí chlupatou růžovou práci opustit. Za říznýho soundtracku rozkopou kancelář a jdou čelit pracovním úřadům. Jenže práce není podle jejich gusta, prachy docházejí a exkrementy se na ně nabalují... Hank a Mike rozhodně nepřekvapí námětem, nebo příběhem ale spíše obrovskou dávkou invence a skvělým humorem. Pár much tenhle snímek má, ale já se královsky bavil a to se počítá.(24.2.2013)

• nunka

Tento film nie je komédia. Kto veľmi hľadá, nájde v tomto príšerne nudne nakrútenom snímku maximálne tak priemerne inteligentnú paródiu. Chlpaté zajovské kostýmečky ma bavili prvých desať minúť a potom som sa už nemala na čo pozerať. a tie pseudointelektuálne a zároveň strašne cool myšlienky o láske a cynizme..Bŕŕŕŕŕŕ!!(6.2.2009)

Tahle mírně nadprůměrná komedie těží svůj humor z námětu o velikočních králičcích, jež se za pomocí chlastu, drog a sexu pokoušejí srovnat s tím, že dostali padáka z nadnárodní firmy. Kupodivu si s tím tahle komedie vystačí a po většinu stopáže funguje. Hank a Mike připomínají takovou amatérštější kanadskou verzi filmu Santa je úchyl, přičemž hlavní rozdíl je v tom, že jsou dva a na rozdíl od Thorotna nejsou v červenobílém, ale v růžovém chlupatém ohozu. Co film trochu sráží, je všudypřítomný amatérismus. Produkce se sice očividně snažila nic neošidit, ale ať již jde o kameru, střih, nebo herce, vše nese znaky nízkorozpočtového debutu.(10.10.2012)

Od tohoto filmu jsem rozhodně čekal více. Bohužel ze zajímavého námětu se vyklubal jen průměrný film, který i přes svou kratší stopáž dokáže v určitých chvílích dost nudit a který mi celkově přišel jako hodně nepodařené zmaření ohromného potenciálu, který film s takovýmto netypickým námětem jistě měl. Největší chybou tohoto filmu je asi to, že není příliš vtipný, já osobně jsem se zasmál jen asi dvakrát, což je u komedie ten hlavní nedostatek. Jistě něco zde bylo zajímavé a originální, a díky těm pár věcem také film nepošlu do podprůměru, ale celkově to je bohužel velká bída a jedno velké ohromné zklamání z toho, že jsem neviděl to, co jsem od tohoto filmu očekával. Hlavní dva hrdiny jsem od sebe ani nedokázal rozpoznat, protože jim celou dobu byly vidět pouze hlavy, a to ještě navíc bez vlasů, takže jsem nevěděl, který je Hank a který Mike, což mi také velice vadilo. Co však musím ocenit jsou scénky z úřadu práce, ty opravdu stály za to a byla to asi nejhumornější část příběhu, což ale bohužel nedokázalo zachránit kvality celého filmu. Když to mám nějakým způsobem zesumarizovat, tak tenhle film sice zůstává alespoň v tom průměru, ale ten nevyužitý potenciál je obrovský a velice mě mrzí, že nemohu dát kvalitnější hodnocení. Z mého pohledu si film více než tři hvězdy nezaslouží.(1.6.2010)