Sprotte, Trude, Frieda a Wilma tvoří nerozlučnou čtyřku, ačkoliv je každá z nich úplně jiná. Proti nim stojí jako nesmiřitelní soupeři parta kluků, se kterými se věčně hašteří. Jednoho dne se však přihodí něco neskutečného: na oblíbené maskotky dívčí party, slepice, si začala brousit nůž babička! Dívkám teď nezbývá nic jiného, než požádat jejich konkurenty kluky, aby jim pomohli s odvážnou akcí na záchranu slepic... (oficiální text distributora)

wendy221

I když většina označila za nejlepší díl trojku, mě se nejvíc líbila jednička. Líbí se mi obyčejnost a klid, ne jako v amerických filmech, kde buďto někdo zvrací nebo řve apod. Příjemná hudba, dobré obszení, skvělý originální děj. *** ()

TerezaH

Tuhle recenzi píšu hlavně z toho důvodu, že pociťuju smutek když vidím hodnocení jiných uživatelů. Samozřejmě se nejedná o žádný kdovíjaký kinematografický zážitek, ale lidi co si něco v tom smyslu od Žab k zulíbání slibují, musejí být přinejmenším absolutně debilní. Je to v podstatě obyčejný “dětský” film, jehož děj zachycuje několik obyčejných kamarádek žijících v menším německém městečku. Každá s dívek je jiná, mají každá jinou rodinu, zázemí nebo osobnost a problémy. Společně tvoří dívčí partu a hrdě se sami nazývají Divoké slepice. Děj se motá právě kolem jejich životů a dobrodružství. Film ale není čistě komediální, ikdyž nám přináší většinou šťastné konce. Film má dokonce tři díly, dotýká se i témat, jako je domácí násilí, různá uvědomění a celkově zachycuje dospívání, jako takové. Byl to jeden z filmů, který jsem zbožnovala jako malá, teď je mi přes dvacet a pořád si tu sérii jednou začas pustím, jako takovou oddechovku. Celý život bydlím v Praze, ale vždy jako malá jsem trávila letní prázdniny u svých prarodičů na vesnici. Moc ráda vzpomínám na ta letní dobrodružství a bezstarostné chvíle, kdy byl svět v mých očích mnohem barevnější. A právě tyhle vzpomínky ve mě vyvolávají všechny tři filmy žáby k zulíbáni. Jednoduše je to jedna z mých srdcovek, na kterou se jednou za čas ráda podívám. A vlastně i z objektivního pohledu, film na dobu jeho vydání není vůbec špatný, sympatické prostředí i hlavní postavy, dětská dobrodružství a postupné dospívání, poučení v různých situacích a milé konce. Vlastně je to takové novodobější německé dívčí Bylo nás pět. Prostě a jednoduše není to žádný propadák, ba naopak. Aneb jak by řekla Trůda: Kéž bychom si ty hezké vzpomínky mohli zavřít do zavařovačky a když je nám ouvej tak si do nich jen přičichnout ()