Láska a jiné zločiny (festivalový název)

• Srbsko

Ljubav i drugi zlocini

Love and Other Crimes

Komedie / Drama / Romantický

Srbsko / Německo / Rakousko / Slovinsko, 2008, 105 min

Besame Mucho.(11.7.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $239,880(5.11.2010)

Made in bývalá YU. Sladkobôľne, melodramatické, vyrátané na efekt, citovo vydieračské - hlavne ten koniec, ten je príšerný. Od reality beogradskih mafianov vzdialené na hony. Ale človek sa niekedy rád nechá vodiť za nos, ak to režisér dokáže tak, ako tento. Nuž a nedokážem tomu dať menej ako 5 hviezdičiek. Nech. Niečo na tom filme chytí za srdce. Hlavne tých, ktorý zažili aspoň kúsok..... PS: Nie je to komédia.(6.1.2009)

• bassator

43rd KVIFF 2008 - ANOTHER VIEW - Jiný pohled, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.8/238(24.8.2009)

• DannyBoy80

Film jde od ničeho k ničemu. Zobrazení jednoho dne Bělehradského sídliště, kde funguje spolek lidí. Taková sranda mafie. Komedie to teda rozhodně nebyla, ani černá. Nevím celkem mě to nic nedalo. Nic moc se tam nakonec nestalo. Navíc poslouchat 15x za film stejnou písničku je celkem o nervy.(28.9.2010)

• - V domove dôchodcov, kde sa strieľalo, boli skutoční obyvatelia domova dôchodcov Karaburma. (Marek1991)

• - Anica Dobra (Anica) mala mať pre scénu s autohaváriou dablérku, ale nakoniec sa ju rozhodla natočiť ona sama. (Marek1991)

• - V roku 2008 ma MFF v Sofii vyhral Stefan Arsenijević cenu za najlepšieho režiséra. (Marek1991)