Náš nelítostný svět

Notre univers impitoyable

What If...?

Komedie

Francie, 2008, 87 min

Svěží a originální vyprávění o tom, jak jsou si muži a ženy podobní a přesto rozdílní.(10.7.2008)

Nesmiřitelný souboj pohlaví v pro mě mírně zmatené komedii s rádoby morálním odkazem. Alice Taglioni a Jocelyn Quivrin jsou bezpochyby atraktivní pár a věrohodně působící v rolích ambiciozních právníků. Příběh nenabízí nic světoborného, originálního ani nového. Nepobaví ani jako komedie a jako vážné drama působí spíše směšně a kýčovitě. Tři hvězdičky bohatě stačí.(19.7.2009)

jeden z nejlepších filmů, jaký jsem letos ve Varech viděla .. dokázal mě zaujmout a bavil mě od začátku až do konce(7.7.2008)

• Ducharme

Další z nekonečné řady variací na téma "Co by se bylo stalo kdyby...", točící se tentokrát kolem otázky rovnosti mezi muži a ženami. Místy opravdu vtipné, zajímavě natočené, jen ten konec je takový hodně předvídatelný.(26.1.2009)

• bassator

43rd KVIFF 2008 - HORIZONS - Horizonty, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.39/394(23.8.2009)