Do ospalého zapadákova přijíždí nový strážce pořádku, což se sice zamlouvá starousedlíkům, ale ne muži, který zde doposud platil za hlavní autoritu. Premisa jak vystřižená z klasického westernu; jen tentokrát není dějištěm historická usedlost v Americe, nýbrž současná dánská vesnice v Jutsku obklopená močály. Sem je za trest převelen kodaňský policista Robert, jehož příchod je vítán podivně uspokojeným výrazem místních obyvatel. Konstábl, jehož chování „podle příručky“ je záhy konfrontováno s lokálními zvyklostmi, začíná tušit, že za fasádou zdánlivě obyčejného maloměstského života se skrývají zneklidňující tajemství. Groteskně laděné drama se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu, natočené podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného Umění plakat), vyniká originální stylizací a poutavým vykreslením temné atmosféry obestírající podivně vyšinutou komunitu. (Česká televize)

agassi68

Ako z poviedok Roalda Dahla. Tajomstvá sprevádzajúce každého obyvateľa odľahlého mestečka sa začínajú odhaľovať. Pôvodne rozhodný a spravodlivý policajt je postupne vťahovaný do osídel domácej morálky ako do bahna na okraji mesta. A napriek svojmu odhodlaniu... Ale to prezradím až policajtom z Tonderu :) ()

WillyMarks

Zajímavý příběh malého městečka, jeho obyvatel a jedné bažiny. Muž jež byl přidělen jako náčelník policie do klidného místa musí najednou řešit případy, které se zprvu zdají jednoduché... Ve finále musí řešit sám sebe, lidi kolem sebe a veškeré následky činů.. Není tu ani jedna kladná postava, krom malé holčičky s kočárkem. Snímek má úžasně zakompované prostředí do celého cítění filmu a jak už je u Skandinávských filmů zvykem, nechybí ironie, zvláštní černý humor a trocha té krve... Sice to tentokrát nebyl přímo můj šálek kávy, ale i přesto jsem se slušně bavil. 60% ()

Rockerman

Takové malé dánské Fargo! Do té "nehody" nic moc, ale od této události to nabere grády. Policajt Robert je za trest přeložen z Kodaně do nějakých dánských Prdelovic kde velmi brzy zjistí, že zde žijí svérázní lidé, kteří se řídí jinými pravidly, než byl zvyklý. Nikomu tady není divné, že občas někdo zmizí a hlavně nikomu nechybí. ()

JB2203

Karty jsou rozdány. Osud neoblafneš. Znepokojivá indie balada o nevyhnutelnosti. Velmi dobře zahráno (Jakob Cedergren) napsáno i natočeno. Opět se prokázalo, že oproti americké nezávislé produkci je ta evropská (alespoň pro mě) mnohem zajímavější. Tři hvězdy nedávám proto, že by se jednalo o průměrný film, nýbrž proto, že jsem z tohoto ranku viděl několik dalších filmů, které mě zaujaly přece jen o něco víc. Charakteristika uvedená ve zdejším obsahu (groteskně laděné drama...) mi přijde trochu mimo. Groteskního jsem na filmu neshledal vůbec nic, spíše cosi temného až osudového ke mně prosáklo plátnem tvůrčího prostoru. ()

Leoric

Rozhodně zajímavé severské drama. Specifický pohled na kinematografii, krásně nazvučená kytara s nádechem Neila Younga dodávala nezaměnitelnou poetiku, avšak film mne nedokázal bavit až do konce. Občasné nelogičnosti v chování postav vyústily v nezajímavý konec a neodbytnou myšlenku, že se tvůrci insipirovali snímkem Insomnia.. ()

cuneus

Ukrutné maloměsto s ukrutnými starostmi a ukrutnými mezilidskými vztahy. Vše kořeněné černým humorem a pokryteckou záští vůči Kodaňanům (rovná se asi tak příjezdu z Prahy do Bruntálu :-)). Co máme s těmi Dány vlastně společného?... Mojn! :-) ()

Gabretta

Malá holčička v červeném kabátu a s vrzajícím kočárkem byla nakonec asi tou nejméně divnou postavou v celém příběhu... Zvláštní film, který ovšem rozhodně nenudil. 3,5* ()

actor-SP

Policajt Robert je práve na ceste do provinčného mestečka aby službou v tomto netradičnom meste odčinil svoje nedávne zlyhanie. Prichádza na miesto, kde si obyvatelia nedajú brnkať po nose, na miesto kde cudzinci nie sú vítaní a na miesto, ktoré zmení jeho život. Robert celý svoj život bojuje s najväčším nepriateľom, s jeho vlastnou osobnosťou a teraz je v meste ktoré ho v plnej miere preskúša ako človeka i ako policajta. Divoký film odvážneho dánskeho režiséra H. R. Genza nám už od začiatku ilustruje, že klišé v tomto filme nenájdete. Pomerne silnou stránkou filmu je jeho štýl zachytávania jednotlivých obrazov a vykresľovania charakterov, tie sú tu zachycované objektívne, preto v tomto filme neexistuje pojem „dobrý a zlý“. Genz dbá na zmysluplnosť svojich obrazov ( každá scéna má svoju podstatu, svoj dôvod) a na prirodzenú trilerovú gradáciu doplnenú o metaforické prvky, hrobové tichá a prelínanie žánrov v jednotlivých scénach. Ak túžite po niečom neopozeranom, ak túžite pochopiť kvality dánskej kinematografie, potom vstúpte, nebudete ľutovať...5/5 (90%). ()

alonsanfan

Syrová autentická gangsterka z netradičního prostředí dánské vesnice se zajímavým příběhem a nečekanými zvraty. Story o tom, jak je marné bojovat proti osudu, prostředí, lidské malosti a buranství i o tom, jak je problematické bojovat o zákon i se zákonem. Hlavní hrdina mi byl velmi sympatický a fandil jsem mu v jeho peripetiích, i když jsem byl nucen notně slevit ze svých obvyklých morálních zásad. Nádherné bažiny... ()

bono22vox

Á tak tohle je ten originální dánský "western", který vyhrál na festivalu ve Varech? Hodně zvláštní, ale zábavná směska žánrů, která vás naučí vážit si svých normálních sousedů... ()

hyena1

O tom, že je Erling Jepsen skvělým spisovatelem, nemůže být pochyb. A když se nadměrně povedená předloha zkříží se skvělými severskými filmaři, nemůže z toho vzniknout nic jiného, než naprosto úžasný film, který nemůže nechat chladným snad nikoho. Po pomalejším rozjezdu (který filmu rozhodně nijak neškodí), se děj skvěle rozvíjí a má tendence gradovat. Stejně jako v Umění plakat dusivá atmosféra a nedívá se mně na to rozhodně s lehkým srdcem.... Umění plakat ve mně ovšem zanechalo hlubší šrámy, než Ukrutně šťastni. I přesto rozhodně jeden z nejlepších filmů jaké jsem viděla. Zasloužených 5*. ()

Amonasr

Temný příběh s černo-černě humorným vyústěním. Každý zapadákov má své zvyky, tajemství a rituály, které jsou pro ty zvenčí neproniknutelné. Leda když se přizpůsobí a zapadnou. Filmařsky precizně vystavěný kousek. ()

ToJaNe

...všechno nepotřebné se skrývá v bažině. Nový policista Robert se ve městečku, kde všichni vědí všechno a nebojí se to použít, nehodlá dlouho zdržet. Okolnosti tomu ale chtějí jinak. Robert se při řešení případu domácího násilí stane pachatelem trestného činu. Jeho vina ale není prokazatelná, ovšem obyvatelé městečka vědí svoje...Frygtelig lykkelig je záruka dobré podívané. ()

Mahowny

V ospalé díře se pomalu a nenápadně rozjíždí epické drama, které kulminuje do poslední minuty. Tuhle procházku po venkovských blatech jsem si náramně užil. Po dlouhé době ve mně film rezonuje i následující dny. Jako mladý idealista jsem opakovaně nechápavě narážel na uzavřené komunity, které se zarytě bránily novotám a všemu cizímu. Nechápal jsem to, byl jsem proto pro takové lidi toxický, přímo radioaktivní prvek. Film téměř až ve stylu antického dramatu vypráví příběh střetu cizince s uzavřenou společností, nabízí kompletní menu černé komedie, po jehož požití odejdete kulturně do syta uspokojeni. ()

Burrows

Zvyklosti a chování místních domorodců žijících na dánském zapadákově jen tak někdo nepochopí. Mlčenlivost a neakceschopnost - zní to divně, ale jiné slovo mě nenapadá - s jakou se kodaňský šerif potýkal (potýká) by kdekoho dovedla do nezáviděníhodného stavu. Jenže on vydrží a následně potká ženu a .. máme tu dánské drama, které šokuje nejen pointou, ale především chraktery, které by se daly popsat slovem bezpáteřní. Ukrutně šťastni zas tak šťastni nejsou. Kráva, ticho, kočárek, močál, karty, krev a vražda .. ()

F-red

Film o mužovi, ktorý musel klamať, aby neskončil v base, napriek tomu sa jeho život stal väzením. Zaujímavý scenár, finančne nenáročný. Príbeh by sa mohol odohrávať aj na Slovensku alebo kdekoľvek inde (Štúdia vidieku) Horšia je však réžia, nevyrovnaná. Čakám na americký remake. ()

Pochtli

Nevím, kde někteří viděli ve filmu cokoliv černohumorného, ale film určitě stojí za shlédnutí. Není nad to mít poblíž vesnice bažinu, kde se skryje nejeden nepohodlný soused..:o) ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech