poster

Ukrutně šťastni

 • Dánsko

  Frygtelig lykkelig

 • anglický

  Terribly Happy

 • Slovensko

  Ukrutne šťastní

Drama / Mysteriózní

Dánsko, 2008, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  *****

  Trierovská vertikálmí deviace postav a coenovská falešná nekonfiktnost horizontálního prostoru - a v průsečíku zneklidňující drama náznaků a nehumorného humoru, který je úchylný jako postavy samy. Anticky sošný příběh o střetu řádu a neřádu, spravedlnosti a nespravedlnosti, racionality a impulzu. Dokonale chladné, dokonale přesné, dokonale divadelní.(25.10.2010)

 • rawen
  **

  Film je podle mého skromného názoru zaměřen pouze na beznaděj a snaží se čerpat ze "spooky" atmosféry a takového trošku NOIR nádechu. Jinak je to nuda k ukousání a přiznám se, že jsem to nevydržel a musel po hodince z kina odejít (poprvé ve svém životě, nepočítám předčasné odchody z některých produkcí na LFŠ 2007 a 2008)... 4/10(15.11.2008)

 • Bachy
  *****

  Souhlasím - vzpomněl jsem si na to samé, co všichni. Western, Blood Simple. Perfetní film. Taková rychlá úderka, ovšem s dlouho doznívající atmosférou. Příběh o třech pánech, kteří chtějí za každou cenu hrát karty. Silný v detailech, v nápadech a tam, kde se jiní ponoří do klišé a vše se zvrtne, tak tam je Frygtelig lykkelig (perfektní název) nejsilnější. Jako například u holičky, u holčičiky, u bažiny. Je to nádhera! Kouknout! Seveřené pořád vládnou.(11.12.2011)

 • FlyBoy
  ****

  "Welcome to the village, Sheriff". Úkrutne pokušiteľská kavaléria danského negativizmu zapasovaná do coenovskej kurióznosti/bystrosti. Šťastné to uznesenie adorovať veškeré tie žánrové slučky a utvoriť z nich podmanivé divadielko. Za úporného vŕzgania kolies kočárika (alegória), za účasti malomeštiackej garnitúry (anomália), vžite sa do útrap Kodaňského policajta Kariho a zasadnite k stolu-karty sú rozdané...(22.10.2010)

 • hirnlego
  ***

  (3,5* - stojí za vidění)(6.7.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace