Ukrutně šťastni

Ukrutne šťastní

Terribly Happy

Drama / Mysteriózní

Dánsko, 2008, 105 min

Ťažká severská psychóza so slušnou atmosférou. Dej je síce ťažko pochopiteľný, ale práve to je na ňom zaujímavé. Na to, aby si človek film vychutnal musí riadne zapnúť závity. Priznám sa, že som mu pôvodne chcel dať tri hviezdy, ale ako som začal premýšľať nad súvislosťami a nad tou komunitou svojráznych "čudných" postavičiek malého mestečka obklopeného bažinami došlo mi, že to vôbec nebolo zlé, ale že ide o dokonale prepracované, majstrovské psycho. Spôsob, akým obyvatelia mestečka vmanipulovali cudzinca tam kde ho chceli mať bol úžasný. To dôjde divákovi až na samom konci, ktorý je vážne dokonalý. Len ja by som pridal ešte viac na atmosfére, bola dobrá, ale nie až tak, aby sa u mňa dostavil ten príjemný mrazivý pocit. 80/100(27.5.2014)

Hodně zvláštní, ale zábavná směska žánrů, která vás naučí vážit si svých normálních sousedů.(2.10.2008)

"Welcome to the village, Sheriff". Úkrutne pokušiteľská kavaléria danského negativizmu zapasovaná do coenovskej kurióznosti/bystrosti. Šťastné to uznesenie adorovať veškeré tie žánrové slučky a utvoriť z nich podmanivé divadielko. Za úporného vŕzgania kolies kočárika (alegória), za účasti malomeštiackej garnitúry (anomália), vžite sa do útrap Kodaňského policajta Kariho a zasadnite k stolu-karty sú rozdané...(22.10.2010)

Pěkně budovaná atmosféra ,pěkný western styl ,pěkný a překvapivý závěr ,ale ukrutně šťastná jsem z kina neodcházela. Rozhodně stojí za vidění ,ale tak jednou a dost.(13.12.2008)

• kajda.l

Ukrutná nuda. Černý humor? Kde? Já ho nenašel.(22.3.2015)