Ukrutně šťastni

Terribly Happy

Ukrutne šťastní

Drama / Mysteriózní

Dánsko, 2008, 105 min

90%. Tak trochu evropská lynchovina, akorát možná bez projektovaných osobních emocí režiséra, s ohromně temnou atmosférou, která vládne od úvodu až po závěr.(16.12.2013)

Ako, v zasade ten film ma vsetko, preco pozeram v zasade pomenej danskych a severnejsich filmov. To ale nic nevypoveda o kvalitach. CO je fajn. Ak ste z toho jeleni, je to OK. ;-](4.10.2008)

Jeden z nejlepších kousků MFFKV 2008, průběh filmu sice čas od času může leckterého diváka lehce unavit, ale vynahrazuje to skvělou pseudowesternovou atmosférou, humorem, skvělými charaktery a především závěrem! Příběh byl natočen podle skutečné události...(11.7.2008)

• rawen

Film je podle mého skromného názoru zaměřen pouze na beznaděj a snaží se čerpat ze "spooky" atmosféry a takového trošku NOIR nádechu. Jinak je to nuda k ukousání a přiznám se, že jsem to nevydržel a musel po hodince z kina odejít (poprvé ve svém životě, nepočítám předčasné odchody z některých produkcí na LFŠ 2007 a 2008)... 4/10(15.11.2008)

Souhlasím - vzpomněl jsem si na to samé, co všichni. Western, Blood Simple. Perfetní film. Taková rychlá úderka, ovšem s dlouho doznívající atmosférou. Příběh o třech pánech, kteří chtějí za každou cenu hrát karty. Silný v detailech, v nápadech a tam, kde se jiní ponoří do klišé a vše se zvrtne, tak tam je Frygtelig lykkelig (perfektní název) nejsilnější. Jako například u holičky, u holčičiky, u bažiny. Je to nádhera! Kouknout! Seveřené pořád vládnou.(11.12.2011)

• - Snímek se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu byl natočen podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného UMĚNÍ PLAKAT). [Zdroj: CinemArt] (POMO)

• - Film dánského režiséra H. R. Genze získal hlavní cenu Křišťálový globus na 43. ročníku MFF Karlovy. Genz se českým divákům představil už v roce 2005 svým filmem ČÍŇAN, který získal Cenu FIPRESCI a Cenu Ekumenické poroty na 40. MFF Karlovy Vary. [Zdroj: CinemArt] (POMO)