Ukrutně šťastni

Ukrutne šťastní

Terribly Happy

Drama / Mysteriózní

Dánsko, 2008, 105 min

Ukrutně šťastni patří do kategorie "kafkiád". Jde o snímek, kde určujícím prvkem je pečlivě budovaná atmosféra komunity, která si určuje svá vlastní pravidla hry, řídí se svou vlastní morálkou a ostražitě se chrání před pohledem zvenčí. Cizinec není našinec a je potřeba ho buď vypudit, zlikvidovat nebo uzpůsobit k obrazu svému. Kladem v tomhle případě je, že scénárista ani režisér snad s výjimkou jedné dvou scén moc netlačí na pilu a celé to vypadá civilně a uvěřitelně. Je to vlastně variace na těžce černohumorné severské tragikomedie s těžko napodobitelným stylem a všudypřítomnou absurditou. Pokud v takovém případě přistoupíte na hru, kterou s vámi filmoví tvůrci hrají, můžete se královsky bavit. Pokud ne, můžete jen nad těmi podivíny krčit rameny a ošívat se nad nemorálností těch svérázných antihrdinů. Celkový dojem: 90 %.(30.4.2012)

Báječný mix westernu, hororu a něčeho temnějšího od Coenů, třeba Zbytečné krutosti. Film má neuvěřitelně hutnou atmosféru, černý humor a spoustu nezapomenutelných okamžiků. UŽ JSI NÁŠ, ROBERTE!(28.11.2008)

Když si vezmou maloměšťáctví na paškál Češi, tak se v taškařici Honzy Hřebejků nicotně pošťuchuje Macháček a spol. Na severu je stejná tématická kategorie plná nešťastných činů, násilí a úlisných "místních". Studený vítr cítíte i z obrazovky. Prostě to má Atmosféru s velkým "A".(12.12.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,658,041(30.8.2010)

A kde je to mysteriózní drama?? Já jsem shlédla spíše film o holínkách, bažině a dementních lidech. Určitou úroveň to má o tom se nedá polemizovat, ale není to nic extra. Čekala jsem mnohem více. Nic příliš překvapivého nebo originálního. Ani herci mě tolik nenadchli, takže jasný průměr.(26.6.2012)