poster

Ukrutně šťastni

 • Dánsko

  Frygtelig lykkelig

 • anglický

  Terribly Happy

 • Slovensko

  Ukrutne šťastní

Drama / Mysteriózní

Dánsko, 2008, 105 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • bassator
  *****

  43rd KVIFF 2008 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce - 10. 11. 2008 - kino Vesmír - Náchod - 90%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1.39/580(21.11.2008)

 • vorheese
  ****

  Když si vezmou maloměšťáctví na paškál Češi, tak se v taškařici Honzy Hřebejků nicotně pošťuchuje Macháček a spol. Na severu je stejná tématická kategorie plná nešťastných činů, násilí a úlisných "místních". Studený vítr cítíte i z obrazovky. Prostě to má Atmosféru s velkým "A".(12.12.2009)

 • gojackill
  *****

  LIDI TOHLE JE SPOILER, TAKŽE ČTĚTE AŽ PO ZHLÉDNUTÍ JINAK SI POKAZÍTE ZÁŽITEK:Jestli si to někdy rozdám s vdanou ženskou v manželské posteli zatímco bude na schodech ležel na šrot ožralý manžel a pak milenku při koitusu nechtíc udusím polštářem, protože je při orgasmu příliš hlučná, tak si pustím skladbu Riders of the Freeway od Kiry a půjdu si zaplavat s jejím manželem do bažiny.(31.1.2012)

 • Bachy
  *****

  Souhlasím - vzpomněl jsem si na to samé, co všichni. Western, Blood Simple. Perfetní film. Taková rychlá úderka, ovšem s dlouho doznívající atmosférou. Příběh o třech pánech, kteří chtějí za každou cenu hrát karty. Silný v detailech, v nápadech a tam, kde se jiní ponoří do klišé a vše se zvrtne, tak tam je Frygtelig lykkelig (perfektní název) nejsilnější. Jako například u holičky, u holčičiky, u bažiny. Je to nádhera! Kouknout! Seveřené pořád vládnou.(11.12.2011)

 • Davies182
  ****

  Tento film jsem hledal od začátku roku 2008 - od té doby, co jsem o něm poprvé četl v PREMIERE, a kdy jsem velmi zatoužil jej vidět. Bohužel se mi vypařil z hlavy název, a já na Frygtelig lykkelig :-) narazil po dlouhé době až minulý týden na ČSFD -> okamžité sehnání. Na ponurou dánskou atmosféru, sympatického hlavního hrdinu a bažinu jsem se těšil moc... a zklamaný naštěstí nejsem. I když bych osobně uvítal více hororovějších prvků a hudby, jsem vcelku spokojen. Největší radost mám z toho, jak moc se od sebe liší evropské a americké dramatické snímky, a že mám možnost podobnou změnu sledovat a posoudit. Zatímco amíci sází většinou na efekt, my, evropané, nedáme dopustit na patřičně dávkovanou atmosféru. Příběh o mrazivě tajemné komunitě lidiček z jedné zapadlé vesnice rozhodně nezapomenu.(23.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace