Ukrutně šťastni

Ukrutne šťastní

Terribly Happy

Drama / Mysteriózní

Dánsko, 2008, 105 min

Westernové schema "new sheriff in town" obohacené o pár originálních nápadů, nekonečně rovnou dánskou krajinu a o bažinu. Jediná kladná postava ve filmu je malá holčička s kočárkem.(2.12.2009)

• Houdini

Křišťálový glóbus(25.6.2008)

Ukrutně šťastni patří do kategorie "kafkiád". Jde o snímek, kde určujícím prvkem je pečlivě budovaná atmosféra komunity, která si určuje svá vlastní pravidla hry, řídí se svou vlastní morálkou a ostražitě se chrání před pohledem zvenčí. Cizinec není našinec a je potřeba ho buď vypudit, zlikvidovat nebo uzpůsobit k obrazu svému. Kladem v tomhle případě je, že scénárista ani režisér snad s výjimkou jedné dvou scén moc netlačí na pilu a celé to vypadá civilně a uvěřitelně. Je to vlastně variace na těžce černohumorné severské tragikomedie s těžko napodobitelným stylem a všudypřítomnou absurditou. Pokud v takovém případě přistoupíte na hru, kterou s vámi filmoví tvůrci hrají, můžete se královsky bavit. Pokud ne, můžete jen nad těmi podivíny krčit rameny a ošívat se nad nemorálností těch svérázných antihrdinů. Celkový dojem: 90 %.(30.4.2012)

Pěkně budovaná atmosféra ,pěkný western styl ,pěkný a překvapivý závěr ,ale ukrutně šťastná jsem z kina neodcházela. Rozhodně stojí za vidění ,ale tak jednou a dost.(13.12.2008)

Severský film je opravdu originální, jiné filmaře odjinud by to snad nenapadlo ... :-)(30.3.2013)