Ukrutně šťastni

Ukrutne šťastní

Terribly Happy

Drama / Mysteriózní

Dánsko, 2008, 105 min

(3,5* - stojí za vidění)(6.7.2008)

Dusivá atmosféra, střídání nálad, "špinavé" postavy - originální a naprosto uhrančivá záležitost, která mi už podruhé dokázala, že adaptace jakékoliv knihy Erlinga Jepsena bude zkrátka mým horkým favoritem (ač je zde mnohem méně černého humoru než v Umění plakat). Pokud jste nenašly souvislosti s westerny v motivu cizince (a zároveň zástupce zákona), který se musí potýkat s pro něj neobvyklými zvyklostmi města a záběrech na rozlehlá a nekonečná pole, stačí se podívat na hlavní postavu, která by z fleku mohla nahradit Clinta Eastwooda v čtrvtém díle dolarové Leoneho série. :) (43. MFF KV - 5.7.08)(13.7.2008)

,,TEĎ JSI NÁŠ ČLOVĚK...“ /// Sønderjylland, dánský Bohem zapomenutý místo. Vyprávění pomalý a atmosféra parádní. Postavy pro Chocholouška dělaj těžce pochopitelný věci, jenže na fleku, kde může přijít na svět dvouhlavý tele, s jednou hlavou telecí a druhou lidskou, se to vlastně vočekává. Černá (možná i vtipná) povídka. A rozhodně zajímavá, protože bejt ukrutně šťastnej… by chtěl bejt každej. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennou novelu, kterou v roce 2004 napsal Erling Jepsen, číst nebudu. 2.) Vždycky jsem chtěl vidět pořádnou dánskou chlastačku. 3.) Thx za titule ,,flashi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ? AKCE * NAPĚTÍ ne(25.5.2014)

Ukrutně šťastni patří do kategorie "kafkiád". Jde o snímek, kde určujícím prvkem je pečlivě budovaná atmosféra komunity, která si určuje svá vlastní pravidla hry, řídí se svou vlastní morálkou a ostražitě se chrání před pohledem zvenčí. Cizinec není našinec a je potřeba ho buď vypudit, zlikvidovat nebo uzpůsobit k obrazu svému. Kladem v tomhle případě je, že scénárista ani režisér snad s výjimkou jedné dvou scén moc netlačí na pilu a celé to vypadá civilně a uvěřitelně. Je to vlastně variace na těžce černohumorné severské tragikomedie s těžko napodobitelným stylem a všudypřítomnou absurditou. Pokud v takovém případě přistoupíte na hru, kterou s vámi filmoví tvůrci hrají, můžete se královsky bavit. Pokud ne, můžete jen nad těmi podivíny krčit rameny a ošívat se nad nemorálností těch svérázných antihrdinů. Celkový dojem: 90 %.(30.4.2012)

Ukrutně dobré.(29.11.2008)