Ukrutně šťastni

Ukrutne šťastní

Drama / Mysteriózní

Dánsko, 2008, 105 min

• mat.ilda

Frygtelig lykkelig - ve 105 minutě :-( Dobré téma, ale ukrutně neatraktivně zpracováno.(26.4.2012)

Hodně zvláštní, ale zábavná směska žánrů, která vás naučí vážit si svých normálních sousedů.(2.10.2008)

Film o kľudnom mestečku, kde sa nič nedeje? Filmové pravidlo hovorí, že sa tam určite každú chvíľu niečo stane. Severania sú známy svojim profesionálnym a často originálnym prístupom a v momente, keď hlavná postava policajného veliteľa nekompromisne strelí po hube malému chlapcovi mi bolo jasné, že tu sa to ešte poriadne zamotá, pretože režisér sa vydal cestou, ktorú mám rád. Cestou, ktorá sa nedá predvídať ( až na ten záver) a rozhodujú náhody. Aj keď tu prevláda pochmúrna atmosféra, tak je občas pretkaná príjemným čiernym humorom. Obyvatelia malého mestečka stoja pevne pri sebe a sem tam im pomôže močiar. Ten vyrieši všetky problémy....80%.(17.9.2013)

Ech, v televizních upoutávkách to na mě působilo výrazně zajímavějším dojmem, než jaký jsem nakonec u tohoto filmu po zhlédnutí shledal. Je to jistě film převyšující běžnou komerční produkci, ale osobně jsem od něj čekal mnohem víc. Po celou dobu jsem se nudil a pořád čekal, kdy kruci konečně přijde moment, který mě přesvědčí, že mělo cenu si tuhle "ryzí severskou depku" pustit. Jsem si jistý, že si za pár dnů ani nevzpomenu, že jsem tohle kdy viděl, nemám proto elementární náznak chuti se tomu svým komentářem věnovat více než je nezbytně nutné. Oprávněnost udělení Křišťálového globu tomuto filmu mi už uniká docela.(29.4.2012)

Škodoradostne mi napadá, aké museli byť filmy vo Varoch, ak vyhral tento ?! Ale kriticky smerom k sebe, možno som práve nemal náladu alebo očakával až príliš ?! A ešte jedna vecička mi napadá, čo keby nebolo Fargo bratov Coenovcov, ako by som/sme na podobné filmy pozerali ?! Nabudúce trocha viac nadhľadu a trochu viac vtipu, prosím !(1.2.2009)

• - Snímek se žánrovými odbočkami ke krimi, westernu či hororu byl natočen podle románu Erlinga Jepsena (autora předlohy úspěšného UMĚNÍ PLAKAT). [Zdroj: CinemArt] (POMO)

• - Film dánského režiséra H. R. Genze získal hlavní cenu Křišťálový globus na 43. ročníku MFF Karlovy. Genz se českým divákům představil už v roce 2005 svým filmem ČÍŇAN, který získal Cenu FIPRESCI a Cenu Ekumenické poroty na 40. MFF Karlovy Vary. [Zdroj: CinemArt] (POMO)