Matýsek (TV seriál)

Louie

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 2007, 78x6 min

Frederic Mege

Žil byl (a stále žije) pán jménem Yves Got, který se krom jiného živil (a stále živí) kreslířskou tvorbou pro děti. A vymyslel zajíce Matýska (v originálu Louie), berušku Sofii a několik dalších postaviček, a hlavně seriál, ve kterém učí děti (nebo taky jejich rodiče - funguje to docela dobře;)) jak si nakreslit to či ono, od delfína po dostavník. Sice občas místo čtverce vymlaskne regulérní obdélník, ale jak známo, nic není dokonalé - ani totalita:) Za zmínku stojí ještě výborná hudba, která je jednoduchá, zapamatovatelná, a ani po sedmdesátém díle z ní nechcete páchat hrubé brachiální násilí;) Tenhle naučný pořad se opravdu povedl. A jeho český dabing taky. 80%.(7.6.2016)

Tomuhle borci vděčím za své výtvarné umění! :)(29.3.2013)

Seriál pro nejmenší, který na ploše cca šestiminutových epizod, během nichž cílová skupina zvládne udržet pozornost, prostřednictvím dvou roztomilých postav učí děti (vsuvka pro intouše: skvěle se tu pracuje s bořením čtvrté stěny) jednoduše nakreslit nějaký předmět či zviřátko a navíc k tomu nenásilnou formou i naučí jak a k čemu daná věc slouží či k čemu je dané zviřátko užitečné a prospěšné. Jinými slovy to plní přesně to, co by měl každý pořad pro nejmenší plnit; zabaví i poučí. Pokud na to však někdo kouká bez přítomnosti cílovky (aby pomohl například s tím kreslením) a následně tu udělí nízké hodnocení, tak to nevypovídá ani tak o tomto pořadu jako spíše o daném divákovi. Na druhou stranu chápu dospělé, kteří tu osobní zkušenost mají. Pokud potomstvo vyžaduje Matýska do zblbnutí, tak alergie na něj může být zcela opodstatněná; o tom žádná.(21.12.2013)

Žasnu nad českým názvem - Louie aka Matýsek, to je vážně úlet. :) Megainfantilní, neskutečně barevné a kýčovité až hrůza, ale aspoň dá dětem jednoduché základy kreslení a ve srovnání s ostatními pohádkami pro nejmenší určitě jedna z lepších věcí. A moje dvouletá dcera to miluje, tak co. :)(5.1.2011)

Tohle moje dvouletá kopie miluje a mně se velmi líbí pro nenásilné vedení k aktivitě místo pasivního zírání na televizi. Vkusné a kvalitní.(16.12.2016)