Matýsek (TV seriál)

Louie

Animovaný / Rodinný

Velká Británie, 2007, 78x6 min

Frederic Mege

Žasnu nad českým názvem - Louie aka Matýsek, to je vážně úlet. :) Megainfantilní, neskutečně barevné a kýčovité až hrůza, ale aspoň dá dětem jednoduché základy kreslení a ve srovnání s ostatními pohádkami pro nejmenší určitě jedna z lepších věcí. A moje dvouletá dcera to miluje, tak co. :)(5.1.2011)

Tomuhle borci vděčím za své výtvarné umění! :)(29.3.2013)

Žil byl (a stále žije) pán jménem Yves Got, který se krom jiného živil (a stále živí) kreslířskou tvorbou pro děti. A vymyslel zajíce Matýska (v originálu Louie), berušku Sofii a několik dalších postaviček, a hlavně seriál, ve kterém učí děti (nebo taky jejich rodiče - funguje to docela dobře;)) jak si nakreslit to či ono, od delfína po dostavník. Sice občas místo čtverce vymlaskne regulérní obdélník, ale jak známo, nic není dokonalé - ani totalita:) Za zmínku stojí ještě výborná hudba, která je jednoduchá, zapamatovatelná, a ani po sedmdesátém díle z ní nechcete páchat hrubé brachiální násilí;) Tenhle naučný pořad se opravdu povedl. A jeho český dabing taky. 80%.(7.6.2016)

Je to prý moc barevné a infantilní.. Probuďte se, vždyť je to pro děti. Kdybych se vrátila o pár let zpátky, věřím, že bych byla nadšená. U každého dílu bych si vzala barvičky a papír a kreslila s Matýskem.(27.7.2012)

• dav110

Zapřísahal jsem se, že už pořady a seriály určené nejmenším divákům hodnotit nebudu, přece jenom můj pohled se od jejích pohledu velmi odlišuje. Ale přece jenom chci o Matýskovi něco říci, ptám se, proč takovýto projekt nebyl k sehnání, když jsem chodil do školky? Myslím si totiž, že pořad je skvělé didaktická pomůcka k výuce kreslení - krátký, nenáročný. Možná bych dnes uměl lépe malovat a nemusel se za své první (a vlastně i současné) kresby stydět.(2.11.2012)