Epizody(2)

PKD

Cranforďáci dospěláci. Minule jste mě neposlechli a nechali své děti dívat na předchozí sérii. Již minule to bylo jen zbožné přání a pochybuji, že mě i teď někdo poslechne. Tak se hezky bojte.:) Trochu jsem se obával, že to bude už jen dodatek a poněkud cuckrkandlový, ale kdepak. Drama, nějaké to úmrtí (jak jsme u Cranfordu zvyklí) a snad ještě více, brilantně vybroušené dialogy. A po tomto jsem již nadobro přesvědčen, že Tom Hiddleston, kterého jako Lokiho přímo nesnáším! je typově a tak vůbec...určen na role umístěné v 19.st. Crimson Peak mě nahlodal, Cranford 2.s., povrdil. Byť je to časově pozpátku.;-) A special quest star Tim Curry aka Pennywise v.1.0 aka Signore Brunoni jako italský kouzelník je prostě...kouzelný. Smrt či přesněji řečeno...poslední chvíle, lady Ludlowové (to příjmení mi silně evokuje Kinga;) která je strašidelně podobná na Jiřinu Jiráskovou, byly opravdu...srdcervoucí a a ten její synáček o kterém v 1.s. jen slyšíme se ukázal býti takovým, jakým jsem čekal, že bude. Takže...žádné překvápko. Vlaková nehoda mi dala připomenouti výborný Simmonsův román Drood a jsem rád, že nebyla též tak drsná a devastační, jako v onom osudném 9.červnu, roku 1865 na trase Folkestone-Londýn. Velké plus za Jonathana Pryce aka guvernéra Swana z Pirátů z Karibiku aka Sama Lowryho z Brazilu.;-) Není ani zlý, ani hodný. Jen má své zásady. Jako já. P.s. absolutní bžunda byla s domnělou klecí pro papoucha, ze které se ovšem vyklubala francouzská spodnice. Mě to bylo hned nějaké povědomé.;-) ()

fabecc1222

Hned na úvod mě doslova Cranfordsky šokovalo, jak velké množství postav z 1. série bylo odstaveno mimo děj, u některých dalších poté vcelku kvapně jejich příběh ukončen, a dokonce, že došlo i k přeobsazení jedné postavy. Každopádně, jinak se vše vrací ve starých kolejích. Jako příznivce železnice mě pak do bodu orgasmu přivádí jízdy po nové železniční trati. Jako filmového fanouška pak hromada hvězd, která se této série zúčastnila. K tomu se opět přidal dobře vyvážený mix melancholie, kombinovaných s humornými scénkami. Pokud si chcete pobrečet a zasmát se v jednom, tak jste tu dobře. ()