V roce 1859 postihne město Ellensford mor. Obyvatelé netuší, že ho vyvolal Henry Bartlett, který touží stát se soudcem a město vést. Protože ovládá magii, obyvatelé ho zvolí a požádají, aby je moru zbavil. Díky jeho znalostem magie mor zmizí, ale v blízkém lese se objeví Obr lidožrout, který si každoročně v den zimního slunovratu žádá oběť. Oběť označuje svitem krystalu sám Henry. Město ohraničené kameny ustrne v čase, nikdo nestárne, ani neumírá, Henry našel recept na svůj věčný život. Píše se současnost a lesem procházejí Terry s Leah a Mike s Jessikou. Terryho město ztracené v čase láká a chce ho najít. Naneštěstí si zlomí kotník a Mike s Jessikou se vydají hledat pomoc. Terryho i Leah v lese mezitím Obr zabije. Mike s Jessikou dojdou až k nápisu Město uzavřeno, překročí jej a dostanou se do Ellensfordu právě v okamžiku, kdy Henryho krystal označí jako další oběť Stephena Chandlera. Henryho dcera Hope nechce, aby se obětí stal právě Stephen. Henry objeví Mikea a Jessiku a uvrhne je za mříže, kde je i čekající Stephen.  Stephen jim vypráví o kletbě. Hope chce Stephena zachránit, jde za Franklinem, který dřív býval soudcem, a žádá ho, aby lidi vedl proti Obrovi. Henry mezitím rozhodne, že místo Stephena nabídne Obrovi příchozího Mikea. Hope se Stephenem a Jessikou ho osvobodí z řetězů  a odvedou ho do lesa. Utečou za hranici, kterou Obr nemůže překročit. Stephen však zahyne. Hope obviní otce, najde jeho knihu magie a chce se pokusit zrušit kletbu. Henryho Obr také zničí... (TV Prima)

ANTYCHRYST

Škoda, chtělo by to větší rozpočet a hnedle by to vypadalo líp. Obr docela ušel - vtipnej. Mělo to nádech jako film vesnice, bohužel ale hodně malinkej. ()

EmilHS

Nízkorozpočtové béčko, co bylo špatné prakticky po všech směrech. Obr vypadal příšerně, scénář haproval a film mi připadal, že místy moc nevěděl co vlastně chce- jestli nějaký mystický horor, který vám nahání mráz po zádech nebo akční biják, kde pobíhá parta mladých výrostků co honí obra a ten zase nahání hrůzu místním obyvatelům. Základní příběh mi ale zase tak špatný nepřipadal. Kdyby se doladily detaily a hluchá místa v ději, mohl to být slušný sci-fi horor (samozřejmě za předpokladu, že rozpočet by se mnohonásobně zvedl). ()

Kackucka odpad!

Příběh zajímavý tak zpola. Co mě po většinu času nejvíce iritovalo bylo neprofesionální zpracování Ogra samotného. Nejvtipnější je scénka, kde zaútočí na dva vesničany v lese. ()

honzic

Velmi slabý amatérsky natočený film. Laciné triky nezachrání ani 3D grafika, která působí spíše rušivě, než kdyby to byla loutka. Herci hrají tak trapně, že vůbec nevypadá, že by jim mělo jít o život. Velké zklamání. Hodnocení: 15 % ()

brasek

Po pozretí snímku mi v tele nezostal zdravý ani jeden orgán, odchádzam na liečenie. Atmosféra je mix primitívnosti a nepodarenej rozprávky. ()

unclejack odpad!

Takže čo to je Ogre? Puritánsky horor s príšernými efektami nakrútenými príšernou kamerou a s kopou nesympatických hercov. Síce behajú a kričia, rozplývajú sa a občas sa zmohnú aj na nejaké tie citové prejavy, lenže plochý scenár ich pasuje do úlohy štatistov, ktorých konanie je jednoduché predvídať. Spomínané efekty zaváňajú strašnou lacinosťou a v konečnom dôsledku sa vám do duše nevkráda strach, ale nuda, pohoršenie, občas nutkanie prepnúť na iný program. Ogre nie je žiadna výhra a tá hrstka statočných, ktorí si myslia opak, by ma musela veľmi dlho presviedčať na to, aby som udelil aspoň jednu hviezdu. ()

PECHY15

Vesnice... omletý starý příběh, na Béčko perfektní kostýmy, velmi slušné herecké výkony v osadě. Pobíhání po lese ve stylu Blair nic moc a ani Obr (Ogre) nic moc, jak smutné že zase došly lováky... no, ještě že nedošly při animaci hole a ostatních husťáckých doplňcích. No doufejme, že pojmenovat hlavní hrdinku Naděje neinspiruje další tragédy bez šušní, aby dělali něco, u čeho se pak stejně vyserou na nejpodstatnější část (ano zacálovat pár animátorů se vyplatí). Tak aspoň si studentíci na ČVUTu přivydělaj ne?? ()

ill Nino

Ono to nakonec dopadlo líp než jsem si myslel...1* není nějaká převratná hodnota, to vůbec ne, ale měl jsem za to, že po skončení filmu tomu dám rovnou odpad a půjdu spát....Téma ohrané - zkásonosný tvor, který zabíjí lidi a pár přátel, kteří se ho snaží zastavit.....Ta * je za to, že jsem neusnul a vydržel jsem ho sledovat do konce a za to že jsem se,dokonce párkrát usmál během filmu... ()

fanda_filmu

Z herecké stránky překvapivě slušné a na rozdíl od Kyklopa skvělé temné fantasy. Velké plus je, že se film neodehrává ve středověku, ale pouze ve středověkém městečku uvízlém v čase. Samotný ogre, požírající lidi, je musím říct až trapný, místo zhmotnělého zla připomíná monstrum z nějaké počítačové hry, ale dobře řekněme, že nelze čekat nic jiného než animovaného terminátora... Musí se tak ale ta potvora i chovat!? Rádoby bezcílně se procházet sem a tam než vás spatří!? No na to že se to jmenuje ogre a člověk se těší až ten trapný Shrek odkráčí ze scény někam do koše... 3,5* za super film s nakaženým monstrem přenášejícím aids... Twl takovou opici nikde jinde neuvidíte!! ()

Vaso

Nebyl to úplný průser ale působilo to na mě tak nějak moc nepřirozeně a lacině. Nedokázalo to ve mě vyvolat takové to správné napětí a mrazení. Někdo to tady srovnával s Vesnicí - tam jsem to mrazení cítil. Za neočekávaný závěr si to ale tu jednu zaslouží. ()

Dixicz

Tak nevim. B-movies mám celkem rád, ale tohle si nepůjde. 90 minut filmu jsem zhlédl během 40 minut a to jsem se ještě snažil moc nepřeskakovat. Zlatej Shrek! Herci byli nesympatičtí, trikové scény na úrovni filmů z let šedesátých, příběh taky nic moc… a ani sranda to nebyla. Prostě jsem nenašel nic moc, co by se mi líbilo. Jedna hvězda je za snahu a taky proto, že existují určitě ještě o něco horší filmy. ()

PORTER44

Jediný co mě na filmu zaujalo byl dobře udělaný obr,jinak to nestálo za nic,hlavně herecké výkony ty byli hrozný.Efekty a prostředí nic moc,režie tak nic moc. ()