Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nemecký národ sa utápa v sledovaní reality show každého druhu. Rainer pracuje ako producent niekoľkých z nich. Jeho život je šialený a jemu sa to páči. Ale to iba do chvíle, kým sa ho pokúsi zabiť mladé dievča. Keď pochopí prečo, otvoria sa mu oči a odchádza z tohto šialeného sveta vymývania mozgov. Spolu s Pegah vymyslia skvelý plán, ako zachrániť nemeckú spoločnosť pred totálnym kultúrnym a spoločenským sebazničením... (wata)

(více)

Recenze (19)

Angelopul 

všechny recenze uživatele

Moc hezká současná pohádka o lidech, kteří bojují s výplachem, kterého se nám dostává z televizních obrazovek. Na předchozí film Hanse Weingartnera Občanská výchova to sice nemá, logika i dynamika děje občas pokulhává, ale celkově se mi film hodně líbil. Asi sdílím s autory podobný názor na svět, líbil se mi idealismus a optimismus který tvůrci do filmu promítli. Tedy že má smysl s věcmi kolem sebe něco dělat a že lidé nejsou takové ovce, jak se může zdát. Škoda že se podobné filmy na aktuální témata u nás moc netočí a že se víc současná německá kinematografie nevysílá, protože v německu se opravdu točí mnohem zajímavější věci než bezduché kobry, medicoptry, bigbeny a podobné srajdy, kterými jsou naše televize naskrz prolezlé. Mimochodem nedávno sem narazil v Praze na rozvodovou skříň označenou sluníčkem, takže se možná blýská na lepší časy. ()

Galahad 

všechny recenze uživatele

Tak tuhle vtipně podanou satiru na téma vymývání mozků komerčními televizními kanály by si neměl nechat nikdo ujít. Čert to vem, že po počátečním strhujícím tempu se film tak trochu promění v selanku, čert vem to, že celá akce povedené party by byla v praxi po technické stránce neproveditelná, čert vem předvídatelný happyend i naivitu celého filmu, jako celek to funguje naprosto dokonale. K tomu všemu skvělý výkon specialisty na samorostlé postavy Moritze Bleibtreue, který si po Elementarteilchen střihnul další bizardní postavičku. Je jen škoda, že se Free Rainer stejně jako Elementarteilchen nedostal do českých kin... ()

Reklama

Brasi 

všechny recenze uživatele

O boji proti blábolu, filmem plným blábolu? Co to má za smysl? Snad ukázat (například) na zdejším vysokém hodnocení, že lidi jsou tristní úrovní televizní produkce opravdu tak navyklí na nesmysly, že se dají snadno uspokojit i filmem s (v drtivý většině) obehranými vtipy, napálenou stopáží a očividnýma kravinama Spoiler! (vévodí například "solidární WTF scéna", kdy nenapravitelnej alkáč sedne za volant se dvěma promilema v krvi, zboří zastávku a namísto, aby následovalo všeobecný odsouzení takovýho hňupa a oddych, že svojí nezodpovědností nikoho nezmrzačil, všichni se naserou na Rainera, kterej za tuhle bezohlednost nechce vysolit 50k euro? A pak mám jako tleskat a nahodit šťastnej úsměv, když je zaplatí a hňup může zase kalit s kámošema?) Konec spoileru plus bych neměl zapomenout na stejně tak nesmyslný rozhovory. Tohle nebrat. ()

pm 

všechny recenze uživatele

Agrese a rychlé tempo nahradily v úvodu psychologii postav, aby se z toho nakonec vyklubal úplně jiný film, než se původně zdálo. Kdybych nemusela přemýšlet nad tím, z čeho ti lidi vlastně žijí...a míní žít do budoucna, bylo by mé hodnocení jednodušší. Nahoru s Fassbinderem! Německo přepíná, Německo opět přemýšlí! ()

pursulus 

všechny recenze uživatele

Weingantner není Fassbinder.¬         Tenhle snímek, dějově zasazený do současné veleúspěšné konzumní společnosti na západ od našich hranic, nejde do hloubky. To je jeho hlavní nedostatek, ba přímo schodek. To ostatní, co je mu vytýkáno — hlavně zmatečný případně přitažený za vlasy scénář — jsou podružnosti. Děj se zajímá o skutečné příčiny trvání moderní konzumní společnosti v těch rozvolněných mezích, jak ji známe do značné míry i od nás, velice okrajově, vlastně pouze jedním výrokem; pro to je Free Rainer hlavně nezávaznou, zábavnou komedií, v níž přesahujícím prvkem je ukázání na nešvary, hloupost a zkorumpovanost tohoto politického systému. Mnohé bylo nakousnuto, dořečeno nic.¬                 Nebo se dá Free Rainer bráti jako humorná poněkud zmatená nadsázka se zlehčením snahy napravovati společnost aktivistickým způsobem.¬                 V každém případě, snímek přivítají nebo přitáhne v přímé úměře ty, kdož tíhnou k aktivismu, levicovosti, nespokojenosti, přemýšlivosti. Takových je a bude vždycky daleko méně, než je potřebné. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo v rakouské Vídni a německém Berlíně. (Terva)
  • Film měl světovou premiéru na filmovém festivalu v Torontu v září 2007. Teprve až v listopadu 2007 měl premiéru v Rakousku a dokonce až v únoru 2008 v Německu. (Terva)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno