poster

Holka Ferrari Dino

 • anglický

  Ferrari Dino Girl, The

Drama

Česko, 2009, 68 min

Režie:

Jan Němec

Scénář:

Jan Němec
(další profese)
 • Bluntman
  ****

  LFŠ 2009 Mentální rekonstrukce vzpomínky, jejiž jedinou chybou je vybočení z konceptu - podbarvení dobových záznamů hudbou - a mírná nesystematičnost; jinak z posledních Němcových autodokumentů ten nejlepší: godardovsky avantgardní forma (dokumentární projížďka po místech po 40 letech, doplněná o voice-over Karla Rodena představujícího režiséra za mlada a dobové zvukové efekty) smíchaná s textuálními návaznostmi (Budař ne jako vypravěč, stále ale svůdce). Překvapivě to funguje jako velice osobní i nadspolečenský pohled na minulost (s osobním přesahem do současnosti, auteurským vyznáním), který je zcela jiný než většina filmů herritage cinema, jež se snaží vypořádat s česko(slovenskou) minulostí. 8+/10(24.7.2009)

 • WANDRWALL

  Z minulostí se dá v umění dělat ledacos. A tohle je ten případ. V tomhle dokumentu je ledacos, ale žádný systém. Zajímavé by bylo, co by se dělo, kdyby Waršavská smlouva nezasáhla, nechala dosnít Dubčeka a spol. jejich sny, a jaký chaos by tu nastal.(5.7.2011)

 • asLoeReed
  *****

  Oblíbený Jan Němec (na plátně) zapůsobil.(26.7.2009)

 • Slarque
  ****

  Hraná rekonstrukce vlastních vzpomínek na události sovětské invaze v srpnu 1968 je narozdíl od poněkud obskurních Němcových experimentů bez problémů srozumitelná a navíc obsahuje i kompletní materiál, který autor tehdy v ulicích Prahy stihl natočit. Mladého režiséra hraje a výborný komentář čte Karel Roden. Dílo hodné pozornosti!(15.7.2009)

 • troufalka
  ****

  Zajímavá koláž hrané retrospektivy a dokumentárních záběrů za srpna 68. Záběry ve své době aktuální i nebezpečné nebmusí na současníky působit tak bombasticky, jako ve své době, ale díky předchozímu úvodu lze i dnes ocenit historickou hodnotu pořízeného snímku.(21.8.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace