Holka Ferrari Dino

Ferrari Dino Girl, The

Česko, 2009, 68 min

Jan Němec

Jan Němec

Originálně pojatý dokument, ale nechytne. (FNR Písek 2009)(9.8.2009)

Uhrančivý hlas Karla Rodena a drásavé výjevy z osašedesátého v působivém osobním vyprávění.(1.5.2009)

tady šlo o velmi originální přístup Jana Němce k zobrazení vypjatých událostí roku 1968, ale snímek mě chvíli sledování začal nudit... dlouhá černobílá sekvence mě už dorazila úplně. Rodenův hlas je skvělý, ale neposouvá pro mě film do červených čísel. 50% [Festival Nad Řekou, 2009](10.8.2009)

Důležitý snímek, který zachycuje temný den našich dějin. Povinný pro každého kdo ví jakou má pro nás svoboda cenu.(7.7.2009)

LFŠ 2009 Mentální rekonstrukce vzpomínky, jejiž jedinou chybou je vybočení z konceptu - podbarvení dobových záznamů hudbou - a mírná nesystematičnost; jinak z posledních Němcových autodokumentů ten nejlepší: godardovsky avantgardní forma (dokumentární projížďka po místech po 40 letech, doplněná o voice-over Karla Rodena představujícího režiséra za mlada a dobové zvukové efekty) smíchaná s textuálními návaznostmi (Budař ne jako vypravěč, stále ale svůdce). Překvapivě to funguje jako velice osobní i nadspolečenský pohled na minulost (s osobním přesahem do současnosti, auteurským vyznáním), který je zcela jiný než většina filmů herritage cinema, jež se snaží vypořádat s česko(slovenskou) minulostí. 8+/10(24.7.2009)