Táta šampión

• USA World's Greatest Dad (více)

Učitel poezie a otec samoživitel zjišťuje, že věc, po které v životě nejvíce prahne, nakonec nemusí být to, co ho učiní skutečně šťastným. V této černé komedii zazářil v hlavní roli skvělý Robin Williams.  Robin Williams coby Lance Clayton, vždy snil o tom, že se stane slavným a bohatým spisovatelem. Jenže namísto toho pracuje jako učitel poezie na střední škole a jeho jediný syn Kyle (Daryl Sabara) je nesnesitelný puberťák. Lance chodí s rozkošnou učitelkou umění Claire (Alexie Gilmore), jenže ta nechce o vážném vztahu ani slyšet, natož snad veřejně přiznat, že se s Lancem schází. Jednoho dne se Lancemu přihodí podivná nehoda, která se na jednu stranu pro něj jeví jako velká tragédie, ale na stranu druhou jako životní příležitost. Náhle má na dosah všechnu slávu a bohatství, o které vždy snil... (oficiální text distributora)

nunka

Tento film sa pohybuje niekde medzi genialitou a totálnym šialenstvom aspoň čo sa nápadu, obsahu a spracovania týka. Robin Williams sa pre túto rolu narodil, síce ja osobne ho veľmi nemusím, no po tomto výkone mením názor.. Už v Policajnej akadémii som bola presvedčená, že Bob Goldthwait je tak trošku morbiďák, čo sa ani v režisérskych sklonoch nezaprie..výsledný dojem je viac než uspokojivý, mierne pokrivkáva len v dvoch momentoch -v rozťahanom úvode a síce pekne vypointovanom, ale u mňa v závere bez emócií. ()

jojinecko

Skoro som odpadol, keď som zistil, že režisérom aj scenáristom je ten ukričaný psychopatický punker z kultovej Policajnej Akadémie:))) U mňa World´s Greatest Dad spadá do kategórie "malý nenápadný film, ktorého genialitu vidím asi len ja":) Fantastický mix černoty, naschvál hyperbolizovanej irónie, smiechu cez slzy, pretvárky, ľudskej jes(h)itnosti, psychologickej reflexie- kde každá scéna a veta má svoj význam a najmä "hlbší rozmer". Všetko je tu síce dohnané akoby ad absurdum, veľmi zdanlivo a len na povrchu. Príjemný šok. A tá záverečná myšlienka bola ako čerešnička na torte..."Myslel som si, že najhoršie je ostať sám. No najhoršie je, keď zostanenete s ľuďmi, s ktorými sa cítite osamelo".Btw: Tá smrť ako tu niekto spomínal aj mne pripomenula poviedku "Črevá" od Chucka Palahniuka:) ()

MATADOR

Nekompromisní černá komedie se spoustou elánu a dobrých nápadů. Samozřejmě, že se jedná o naprosto normální filmík, který jen a jen překvapí. Drzému synovi, tak nepřejete od začátku nic jiného, než to, co se mu stalo. A každý divák bude tomu spratkovi přát to samé. Btw. docela mě překvapilo, kdo to režíroval, to by mě nenapadlo. ()

BoPo

Syn ktorého nebaví nič "normálne". Otec, ktorý sníva o veľkom úspechu a každodenné precitnutie do reality ho deptá. No ani jeden z nich nie je schopný povedať skutočnú myšlienku nahlas. Jednoducho len vedľa seba existujú a na niečo čakajú. Zvrat príde. Avšak dosť nečakaný, a pre jedného trvalý. Respektíve pre obidvoch. ()

reqiuem

Když se přenesete přes prvotní pohrdání Kyla a jeho wtf-sexistický hlášky, který jsou stvořený za stejnym účelem jako Carreyho vystupování v Muži na měsíci, akorát s tim rozdílem, že tady nejde o vtip a vydržíte až do jeho bizardní smrti, tak zjistíte, že profitovat se dá skoro na všem ..i na smrti..pro Hirsta nic novýho..páč naložit někoho do lihu vyšlo i ve Williemsově případě celkem solidně..jaký zklamání pro lidi, který zjistěj, že v tom lihu neni skutečná mrtvola,ale jenom smyšlenej příběh od pisálka, kterej potřebuje lidskej soucit k tomu, aby byly jeho knižní počiny náležitě oceněny.. ()

• Svou premiéru si film odbyl na známém festivalu Sundance. (HellFire)
  • Režisér Bobcat Goldthwait si vo filme zahral šoféra, ktorý odviezol postavu Robina Williamsa do talk show. (Niles)
  • Keď Dr. Pentola rozdáva kópie Kyleovej knihy "You Don't Know Me", môžeme z nej vidieť dve strany, ktoré sú v skutočnosti z knihy Franza Kafku "Premena". (Niles)