Táta šampión

Otec šampión

Komedie / Drama

USA, 2009, 95 min

• Morien

Pěkné ponožky. Divný film. Takový jakože divný, ale natočený a podávaný celkem mainstreamově, což mě dost mate.(21.4.2012)

Velmi milý snímek o tom, kterak dokáže otec "využít" smrti svého syna k sebeprosazení v "literární společnosti", ke zviditelnění své práce... Konec očekávatelný.(30.6.2012)

Pod filmem s názvem World's Greatest Dad a Robinem Williamsem v hlavní roli jsem si představil nezávadnou rodinnou komedii. Byl jsem překvapen, když se mi dostalo hodně (společensky) nekorektního tragikomického dramatu. Robin Williams exceluje a film táhne svými přechody z komediální do vážné roviny. Zajímavé je téma, jak se vypořádat se smrtí dítěte a jak této smrti využít ke své vlastní slávě. No, nebudu prozrazovat děj, jen napíšu, že film je dobrý, i když něco klíčového mu chybí - silná pointa, aby se stal opravdu velkým a ne jen kvalitním malým režijním a hereckým cvičením. 70%(23.1.2010)

Příběh otce, který tak trochu těží ze smrti svého syna. Ale taky dokázal přimět lidi ve svém okolí, aby jeho syna milovali, zatímco ve svém nitru duše jej nenávidí. Jenže nic netrvá věčně, ani přetvářka... Robin Williams nám sice stárne - kdo né, že? - , ale to nic nemění na tom, že po schodech běhá jako kamzík a potápí se jako delfín :-) Ano, takový je nejlepší táta na světě, vážný, ale občas si tu cestičku ke srandě najde... 72%(30.11.2009)

Film mě velice překvapil a to jak v přůběhu sledování svým svižným a neomšelým dějem, tak i po svém skončení, když jsem se konečně podíval na nějaké bližší info k němu, jaký byl můj úžas když místo režiséra okupoval známý psychouš z Policejní akademie ZED. Pokud bych se ale vrátil zpátky k příběhu tak fakt že tento notně narušený a zvláštní film natočil takto narušený režisér se jeví jako logická volba. Tohle samozřejmě berte jako pozvání ke sledování tragikomedie která se neřídí podle žádných pravidel. Takže k filmu snad jen ještě tolik že Robin Williams nehrál lépe od dob Willa Huntinga.(8.7.2010)