Táta šampión

Otec šampión

World's Greatest Dad

Komedie / Drama

USA, 2009, 95 min

Pokud mám nějaké drobné filmové přání, tak je to návrat Robina Williamse k charakterním seriózním rolím. Třeba na doby profesora Seana Maguira moc rád a často vzpomínám. Mantinely továrny na sny jsou v tomto případě jednoznačně cítit, tentokrát ale přeci jen vnímáme snahu se trochu svézt na nezávislé vlně. Navíc se slušně satirickým nádechem. Poměrně úspěšně se totiž tvůrci strefují do citlivých amerických míst, hlavně do jejich typické přetvářky, konzumu nebo urputné honby za slávou a úspěchem. Středoškolský učitel prochází krizí středního věku, na krku má dospívajícího syna a letitý sen stát se úspěšným spisovatelem. Komediálně laděný vztah otec a jeho opovrhující syn ale brzy přeruší nečekaná tragédie. Výsledek zůstal někdy na půli cesty. Tak trochu se chce zalíbit všem, přesto potenciál poměrně naplnil - a samotný Williams? Nezklamal a vlastně ten jeho návrat se mým představám docela přiblížil!! PS: Alexie Gilmore si budu příště víc všímat..(25.8.2012)

Is masturbating really a sin?(7.4.2013)

Veľmi neobyčajný námet, to sa musí nechať. Občas mám pocit, že sfilmované už bolo snáď všetko, ale tento film ma rýchlo vyviedol z omylu. Plus výborne vybraté piesne.(25.11.2009)

Lancemu sa nedarí. Napísal 5 kníh, ktoré nechce nikto vydať, v škole, kde vedie recitačný krúžok sa pre nezáujem zrejme zruší, priateľka sa s ním nechce stretávať na verejnosti a jeho syn je kapitola sama o sebe. Je neznesiteľný, arogantný a povrchný. Lance sa chce zbaviť osamelosti a je zvláštne, že tragédia mu v tom pomôže. Zdanlivo. Nepáčilo sa mi akým smerom sa film začal uberať v druhej polovici, hoci bolo logické, že to tak dlho nemôže zostať. Bob Goldthwait ( pošahaný Zed z Policajnej akadémie ) ma prekvapil umnou réžiou a zvládol celý film. Určite mu dopomohol skvelý Robin Williams, ktorému sú podobné úlohy šité ako na mieru. World´s Greatest Dad je zaujímavý príbeh o ľudskej osamelosti, lži a pretvárke, v ktorej všetci radi žijú.(28.11.2009)

Sexuální záliba, která stála Michael Hutchence život, očividně není až tak ojedinělá.... Nejlepší scéna je, když dostane Williams v TV show při vzpomínání na toho svého blba záchvat smíchu. :) Není to žádná nonstop řachanda, ale kouká se na to dobře a rozhodně je to hodně originální kousek.(9.6.2012)

• - Režisér Bobcat Goldthwait si vo filme zahral šoféra, ktorý odviezol postavu Robina Williamsa do talk show. (Niles)

• - Svou premiéru si film odbyl na známém festivalu Sundance. (HellFire)

• - Keď Dr. Pentola rozdáva kópie Kyleovej knihy "You Don't Know Me", môžeme z nej vidieť dve strany, ktoré sú v skutočnosti z knihy Franza Kafku "Premena". (Niles)