Táta šampión

Otec šampión

World's Greatest Dad

Komedie / Drama

USA, 2009, 95 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $221,805Tržby Celosvetovo $-(19.5.2010)

Vůbec bych nečekal, že v nejúchylnější černý komedii, co kdy uvidím, bude hrát hlavní roli Robin Williams, kterýho si pamatuju hlavně z Flubbera a Jumanji. Ale bylo to super, hrozně mě bavil Williamsův syn, kterej je totální pošuk a úchylnej úlisňák bez přátel a zájmů, kterej masturbuje i při pohledu na převlíkající se sedmdesátiletou sousedku. Williams jako nedoceněnej spisovatel a učitel poezie je taky boží a jeho manipulace s lidma ze školy je pecková. Sice se mi během sledování filmu nestalo zase mockrát, že bych se smál nahlas a na Oskara tenhle film taky neni, ale bavil jsem se u toho fakt dobře. "Chlapče, ty mi nečteš vlastní poezii, ale text z písničky Under Preasure od Queenů a Bowieho" - "Aha. Nečekal jsem, že je znáte" - "Jo, znam, jsem totiž bílej" (27.5.2012)

Tento film sa pohybuje niekde medzi genialitou a totálnym šialenstvom aspoň čo sa nápadu, obsahu a spracovania týka. Robin Williams sa pre túto rolu narodil, síce ja osobne ho veľmi nemusím, no po tomto výkone mením názor.. Už v Policajnej akadémii som bola presvedčená, že Bob Goldthwait je tak trošku morbiďák, čo sa ani v režisérskych sklonoch nezaprie..výsledný dojem je viac než uspokojivý, mierne pokrivkáva len v dvoch momentoch -v rozťahanom úvode a síce pekne vypointovanom, ale u mňa v závere bez emócií.(9.1.2010)

• IQ Tiqe

Možná si, objektivně, tenhle film zasloužil víc, ale vzhledem k tomu, že mě do půlky prudil patnáctiletej parchant, film mě nudil a nemohl jsem se dočkat konce, tak to je tak za 30%. A nějaké pozitivum? Under Pressure!(1.6.2010)

Tak nějak přemýšlím, jak začít tento komentář, protože z tohoto filmu mám jakési zvláštní pocity a vlastně tak nějak nevím, co si o něm mám myslet. Do jisté míry je to geniální nápad nechat hlavního hrdinu, aby využil hodně zvláštní smrti svého syna pro svou vlastní slávu, ovšem na druhou stranu je tenhle film z morální stránky velice problematický. Každý divák, který má v sobě zakořeněné určité morální zásady musí nad chováním hlavního hrdiny nevěřícně kroutit hlavou a říkat si, na co že se to vlastně dívá. Na jednu stranu film udílí divákovi lekci z přetvářky a parazitování na nešťastných událostech, ale na druhou stranu nutí diváka samotného přemítat nad tím, jak by se asi v takové situaci zachoval on sám. Film je zkrátka sám o sobě velice originálním počinem, který si určitou pozornost zaslouží a svým závěrem si nakonec získává na svou stranu diváky, kteří nesouhlasili s počínáním hlavního hrdiny. Navíc po dlouhé době se mi stalo, že jsem viděl film, u kterého jsem nedokázal odhadnout, co se stane v příštích několika minutách, a i to nakonec rozhodlo, spolu s netypickým dějem a perfektním výkonem Robina Williamse, že filmu udělím nadprůměrné čtyři hvězdičky.(25.6.2012)