Táta šampión

Otec šampión

World's Greatest Dad

Komedie / Drama

USA, 2009, 95 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $221,805Tržby Celosvetovo $-(19.5.2010)

Is masturbating really a sin?(7.4.2013)

Velmi zvláštní film. Z obsahu jsem věděla asi tolik, že prim bude tentokrát hrát Robin Williams v roli otce-učitele, který se dá dohromady se svou kolegyní; v rámci zachování co největšího momentu překvapení jsem totiž často spoilerující obsahy filmů na ČSFD před zavítáním do kina přestala číst. Čekala jsem tedy nějaký rodinně komediální film? Asi ano. Hned v počátku tedy přišel šok nad tím, co má Robin Williams vlastně za syna, a ještě než se z něj stačila pořádně probrat, následoval mega šok v zlomovém bodu příběhu. A k tomu všemu ten podivný konec s Robinem odhazujícím postupně veškerý oděv (je hezké, že se místy najde slavný herec s odvahou ukázat se v záběru nahý). Tohle popsat nejde, tohle se musí vidět. Vlastně ani nevím, jestli to byla parodie, či drama a jestli to se všemi těmi nelogickými zvraty je geniální, nebo odpadové. Ale bavila jsem se, a když na tento film za pár let narazím náhodou znovu, zlobit se nebudu.(29.9.2010)

Velmi milý snímek o tom, kterak dokáže otec "využít" smrti svého syna k sebeprosazení v "literární společnosti", ke zviditelnění své práce... Konec očekávatelný.(30.6.2012)

• IQ Tiqe

Možná si, objektivně, tenhle film zasloužil víc, ale vzhledem k tomu, že mě do půlky prudil patnáctiletej parchant, film mě nudil a nemohl jsem se dočkat konce, tak to je tak za 30%. A nějaké pozitivum? Under Pressure!(1.6.2010)

• - Svou premiéru si film odbyl na známém festivalu Sundance. (HellFire)

• - Keď Dr. Pentola rozdáva kópie Kyleovej knihy "You Don't Know Me", môžeme z nej vidieť dve strany, ktoré sú v skutočnosti z knihy Franza Kafku "Premena". (Niles)

• - Režisér Bobcat Goldthwait si vo filme zahral šoféra, ktorý odviezol postavu Robina Williamsa do talk show. (Niles)