Táta šampión

Otec šampión

World's Greatest Dad

Komedie / Drama

USA, 2009, 95 min

Film mě velice překvapil a to jak v přůběhu sledování svým svižným a neomšelým dějem, tak i po svém skončení, když jsem se konečně podíval na nějaké bližší info k němu, jaký byl můj úžas když místo režiséra okupoval známý psychouš z Policejní akademie ZED. Pokud bych se ale vrátil zpátky k příběhu tak fakt že tento notně narušený a zvláštní film natočil takto narušený režisér se jeví jako logická volba. Tohle samozřejmě berte jako pozvání ke sledování tragikomedie která se neřídí podle žádných pravidel. Takže k filmu snad jen ještě tolik že Robin Williams nehrál lépe od dob Willa Huntinga.(8.7.2010)

Film, který staví na nosným tématu a paradoxních situacích a je sympatický v tom, že si rozhodně nebere servítky. Když je však vše dobře rozehráno a připravena půda pro solidně dramatický závěr, nastane náhlé utnutí a neuspokojivé zakončení, které si jako berličky bere snahu zužitkovat všehny motivy a linie nabídnuté filmem a tím dosáhnout uměle soudržného celku. Klasický hollywoodský model však v tomto případě dost selhává a působí až neorganicky a nedořečeně.(4.8.2010)

World´s Greatest Dad se nakonec zcela určitě dostane do modrých čísel a na jednu stranu si to zaslouží za to, co následuje po "oné" události. Do té doby jde o zdařilou komedii, i když plnou hnusného humoru :)(10.10.2009)

Hodně zajimavý snímek. Ze začátku spíše komedie o americkém looserovi, kterého neposlouchá syn a nedaří se mu ani v životě, ale ve druhé půlce spíše drama a oblibenost učitele jde nahoru a taky se mu lépe daří. Škoda jen jednoduchého a boužel trošku amerického konce.(16.1.2010)

• Morien

Pěkné ponožky. Divný film. Takový jakože divný, ale natočený a podávaný celkem mainstreamově, což mě dost mate.(21.4.2012)

• - Keď Dr. Pentola rozdáva kópie Kyleovej knihy "You Don't Know Me", môžeme z nej vidieť dve strany, ktoré sú v skutočnosti z knihy Franza Kafku "Premena". (Niles)

• - Režisér Bobcat Goldthwait si vo filme zahral šoféra, ktorý odviezol postavu Robina Williamsa do talk show. (Niles)

• - Režisér Bobcat Goldthwait a Geoffrey Pierson, ktorý hral riaditeľa, sa spolu predstavili už v seriáli Unhappily Ever After (1995). (Niles)