Láska dneska (festivalový název)

• Indie

Love Aaj Kal

Love These Days

Drama / Romantický / Komedie

Indie, 2009, 128 min

Roztomilý, upřímností odzbrojující.. Bollywood :)(25.10.2010)

Imtiaz Ali ma asi veľmi ťažko bude sklamávať. Jeho filmy sú strašne fajn a každý má v sebe niečo iné - špecifické. Jediné čo mi na nich vadí sú piesne , ktoré nedosahujú takého ultimate guilty pleasure statusu aký mávam z iných filmov, ale mimo sú to príbehy plné fajn postáv, osudovej lásky, milých momentov a pekných prostredí. Ali Khana mám rád a Padukone zbožňujem. Preto mi tento easy mix love story a dvojice poprepletaných príbehov strašne sadol. Na základe svojej dĺžky je to presne tak akurát zábavné a cheesy, aby mi to spríjemnilo večer a zároveň dalo znova chuť zájsť si do indickej na nejakú pochutinu.(2.2.2015)

Slabší tři hvězdy pro romantickou (skoro)komedii, která se nedokázala vymanit z banálnosti, ani mne přesvědčit o tom, že ústřední postavy nejsou obyčejní hlupáci a je nějaký důvod jim fandit. V jejich jednání jsem viděl víc nedomýšlivost, naivitu a nezodpovědnost, než nějaký portrét "lásky dneška". Neposkrvněnou pochvalu si ovšem zaslouží produkční kvality - ach, kéž by takhle vypadaly i české filmy...(23.10.2009)

Som veľmi nekritický divák ako tak sledujem, ale vražedná kombinácia v tomto filme je proste úžasná Imtiaz, Ali Saif a Deepika a výsledok stojí za to. Film s úžasnou atmosférou a patričnou dávkou tej elektrizujúcej sily dobrého indického romantického filmu. Musím sa priznať, že som sa počas sledovania pristihla pri tom ako sa podvedome usmievam, nie že by tam bolo niečo smiešne, proste len tak z dobrého pocitu, ktorý spôsoboval tento film. Určite sa zaradil na popredné priečky mojich najobľúbenejších. Deepikin úsmev je nádherný a tá Aliho odzbrojujúca rozpačitosť, kto vie či ju len hrá :-)(27.3.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $2,430,083Tržby Celosvetovo $23,700,000(6.11.2009)