poster

Tlustý prase (divadelní záznam)

Komedie

Česko, 2008, 98 min

Scénář:

Neil LaBute (divadelní hra)
(další profese)
 • Ai.ma

  škoda že to není o teplouších a tlusté prase nehraje xaver veselý, hned bych dal *****(25.9.2008)

 • Vodnářka
  *****

  Komedie? Snad chvílemi, ale kdesi uvnitř obrovské drama o lidské povrchnosti, předsudcích, vztazích, závisti... Drama, které ukazuje, že láska není opravdu jen o vzhledu, ale že ti, kteří tohle nepoznali, dokáží člověka ovlivnit obrovským způsobem. Že člověk se stejně řídí jen reakcemi svého okolí a právě podle nich si utváří své názory. Že skoro nikdo není tak silný, aby tlaku ostatních odolal. Výborné zpracování hry divadelního a filmového režiséra LaButeho v režii Rudolfa Tesáčka s nenápadnou, fantazii provokující scénografií a výborným hereckým výkonem Dany Verzichové, bohužel zobrazuje reálnou životní situaci a je jen na nás, jak se k ní v životě rozhodneme postavit.(2.9.2011)

 • ORIN
  *****

  (Často tak pravdivé) dialogy vybroušené jako křišťál od Mosera... P.S.: Jdi do prdele i s tou svojí tlustou krávou!(15.6.2011)

 • IQ Tiqe
  ****

  Hra ze současnosti, která dokáže oslovit i mladší věkovou skupinu. Herecký dojem je působivý - nejsou to žádné vznosné monology typické pro divadlo, ale běžný konverzační tón. Hlavně představitelka Heleny je hodně přesvědčivá. Jako obvykle jen smutně dodávám, že jsem neměl možnost vidět živé vystoupení a TV záznam není to pravé.(7.6.2009)

 • honajz
  **

  Ústřední myšlenka samozřejmě dobrá, zvlášť v dnešní době, kdy nás reklamy tak nabádají, abychom byli sví, až jsou všichni stejní a baštěj to samý, telefonujou z toho samýho, oblečený jsou stejně... Ale tak nějak mi tady chybělo něco navíc, než jen neustálé dialogy na toto jedno téma. Moc se mi nelíbila ani ta hudba a divné nasvícení, které asi mělo reprezentovat moderní svět. A ta jeho bývalá holka, pardon, ta herečka nehrála moc profesionálně.(16.6.2011)

 • - V inscenaci je použito skladby "Broken promise" od skupiny Placebo a "Set The Fire To The Third Bar" od Snow Patrol. (Haniczka)

 • - Česká premiéra hry amerického dramatika a filmového režiséra Neila LaButese se konala v Jihočeském divadle 27. října 2006. (007.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace