Drona

Sameer Arya

Kostýmy:

Sujata Sharma
  • Niktorius

Na Festivale bollywoodského filmu Taťána Fischerová (která tam film viděla poprvé) nijak netajila překvapení, jak nakonec Drona vypadá velkolepě a profesionálně, protože při jejím natáčení očekávala, že výsledkem bude spíš nějaká srandovní kuriozita. Nutno uznat, že co do kvality triků občas tvůrci skutečně zaváleli. ILM se sice konkurence z jihovýchodu zatím obávat nemusí, ale automobilová honička po Praze nebo bitva na jedoucím vlaku (který na konci efektně vyletí do vzduchu) dokázaly vzbudit v sále upřímný obdiv. V netechnických kategoriích je to ovšem prohra na celé čáře - na tak strašlivě napsaný, nedobře zrežírovaný, prkenně zahraný - a kvůli tomu všemu nudný - film je snad všech těch CGI vychytávek škoda. Indický "Gandalf" ovšem pobavil, to zas jo :-)(18.10.2009)

• Wolfshade

Rusky dabovanou verzi indického muzikálu odehrávajícího se z části v Praze... za 20,- neber to? Ne. Neber to. První část nudy, která se odehrává v Praze, jsem ještě dodíval poctivě... a pak jsem to proklikal do konce... 1* za Prahu (bylo to pro mě překvapení).(1.3.2011)

• Petjaa

Stěží dávám jednu hvězdičku. Dala jsem na ani ne doporučení, ale spíš na upozornění, že to má být pohádka a zkusila jsem to - nic nez nuda. Už to, že to to je fantasy mi napovídalo, že mě to nebude bavit. Paheli, též pohádka pro dospělé, mě taky příliš nevzala, až na kostýmy a herce.(3.11.2008)

• lenuse

Před časem jsem narazila na pár rozhovorů s Táňou Fischerovou o tom, kterak se proslavila v Bollywoodu. Tak jsem byla zvědavá, ač jsem byla varována. No, nechápu, proč kvůli své roli musela cestovat do Indie. Začátek se odehrává v Praze a českou herečku zabijí ještě tam. Párkrát se před kamerou mihne, pronese asi dvě věty... Konec. Během sledování jsem si vzpomněla na film Meenaxi. Také se odehrával v Praze a na poušti a také to byla nebetyčná nuda. Příště se asi indickému filmu natáčenému v Praze vyhnu obloukem.(24.12.2008)

• elanista1

Pánečku na nebesiach, čo už je len toto za zázrak. Tá hŕstka indických filmov čo som doteraz videl ma bavila kvôli humoru a filmovému nadhľadu. Ale tu nič! Žiaden nadhľad, všetko sa nesie v prehnane vážnom tóne, a to v takomto zlom filme nestrpím ani náhodou. Na zlých filmoch sa dá väčšinou zasmiať, ale v Drone nestojí absolútne nič za zmienku. Tu by bola aj 80 minútová stopáž nerozumná. Iba prvých tridsať minút som dokázal dopozerať celých.(13.4.2014)