poster

Drona

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Indie, 2008, 144 min

Režie:

Goldie Behl

Kamera:

Sameer Arya

Kostýmy:

Sujata Sharma
(další profese)
 • Wolfshade
  *

  Rusky dabovanou verzi indického muzikálu odehrávajícího se z části v Praze... za 20,- neber to? Ne. Neber to. První část nudy, která se odehrává v Praze, jsem ještě dodíval poctivě... a pak jsem to proklikal do konce... 1* za Prahu (bylo to pro mě překvapení).(1.3.2011)

 • Petjaa
  *

  Stěží dávám jednu hvězdičku. Dala jsem na ani ne doporučení, ale spíš na upozornění, že to má být pohádka a zkusila jsem to - nic nez nuda. Už to, že to to je fantasy mi napovídalo, že mě to nebude bavit. Paheli, též pohádka pro dospělé, mě taky příliš nevzala, až na kostýmy a herce.(3.11.2008)

 • toma.baza
  *

  Jediné, čím je tento film zajímavý, je, jak se tam vyskytuje, či vlastně nevyskytuje, Taťána Fisherová.(25.12.2008)

 • Niktorius
  **

  Na Festivale bollywoodského filmu Taťána Fischerová (která tam film viděla poprvé) nijak netajila překvapení, jak nakonec Drona vypadá velkolepě a profesionálně, protože při jejím natáčení očekávala, že výsledkem bude spíš nějaká srandovní kuriozita. Nutno uznat, že co do kvality triků občas tvůrci skutečně zaváleli. ILM se sice konkurence z jihovýchodu zatím obávat nemusí, ale automobilová honička po Praze nebo bitva na jedoucím vlaku (který na konci efektně vyletí do vzduchu) dokázaly vzbudit v sále upřímný obdiv. V netechnických kategoriích je to ovšem prohra na celé čáře - na tak strašlivě napsaný, nedobře zrežírovaný, prkenně zahraný - a kvůli tomu všemu nudný - film je snad všech těch CGI vychytávek škoda. Indický "Gandalf" ovšem pobavil, to zas jo :-)(18.10.2009)

 • Ketri
  odpad!

  Tak se snažím toto dílo do nějaké kategorie, v rámci které by se dalo hodnotit jinak. Akční film to rozhodně není, bojové scény vypadají jako náhodné přepadení baru ve Varnsdorfu. Pohádka? To by také nešlo, na to je to moc rozvláčné a rádoby umělecké, i když začátek vypadal jako indická verze Popeláka. Dobrodružný - možná, dokoukat to na druhý pokus a neusnout, tomu říkám dobrodružství! Drama, také trochu, některé zmíněné bojové scény byly tak dramatické, bála jsem se, aby si Abhishek neublížil. Film pro ženy - to definitivně zazdil ten konec. Psychologický? Kay Kay coby démon házel výrazy jak po lobotomii provedené všemi otvory. Tak, co ten režisér vlastně vytvořil? Měl to být jakýsi zoufalý pokus o umělecký film, který se zvrhl v naprostou slátaninu a fantasmagorii? A co je nejhorší, i ta Praha v tom filmu byla hnusná!(12.6.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace