Pokoj 205

Room 205

Horor

Dánsko, 2007, 90 min

• Terva

Mohlo to být lepší, ale jako duchařský horůrek to svůj účel určitě splnilo.(8.7.2012)

• SOLOM.

Tato severská duchařina je už od začátku poněkud nudná. Za první půlhodinu se ve filmu vůbec nic podstatného nestane a jedinou náplní je seznamování s hlavními postavami. Když už dojde k první vraždě, tak ihned poté následuje další čtvrthodina, kterou mohli klidně vystřihnout. Intimní seznamovaní je dobré leda tak do romantických filmů, nebo telenovel, ale ne do hororu od něhož čekáme, že se konečně duch odhodlá k dalšímu zabíjení. K dobru musím ale přičíst, že nás filmaři chtěli podrobně seznámit s osudem mrtvé dívky a ukázat, proč a za co se vlastně mstí. Posledních 20 minut už bylo relativně v normě a konečně jsme se dočkali řádění ducha v hojném počtu, tedy v tom na co si troufli. Co se týká kamery a záběrů samotných, tak se občas povedly dost dobře, a to hlavně co se týká vizuální stránky ducha a různých odrazů v zrcadlech. Bohužel se opět projevil nedostatek kapitálu a myslím si, že jsme tím byli ochuzeni ještě o lepší podívanou, kterou by jistě poskytli. Bohužel co se napravit nedá je jsou herecké výkony. Ty byly místy až trapné a nedokážu říct, kdo se mi líbil nejvíc. Snad asi představitelka ducha. Trapné hlášky a mizerný dabing vadili mým uším asi nejvíc. Naštěstí zde byla hudba, která se mi docela líbila a dokázala částečně přebýt nudu ve zcela zbytečných scénách.(4.5.2010)

• Pejpr

Překousnu, když se ve filmu půl hodiny nic neděje, strpim, když se ve filmu hodinu nic neděje, ale když se stále nic neděje a najednou najedou titulky, tak to už fakt nerozdejcham!(18.6.2009)

Nesmělá, tichá a dobrosrdečná dívka se nastěhuje na kolej k partě sangvinických dementů, no a na malér má zaděláno, protože tam bude bydlet nejenom s těmi dementy, ale i se strašidlem. Onu naivní venkovskou dcerku hraje sice typka, která vypadá jako profesionální běhna (tím svým nevinným diblíkovským kukučem mě neoblafneš děvenko!), ale jinak je to celkem koukatelné severské osvěžení z mé bohaté sbírky trafikových DVDček. Osvěžení, které je sice stereotypně střižené podle obdobných amerických vzorů (kombinace duchařiny a teenagerské vyvražďovačky) a je možná ještě o kapku blbější než ony americké vzory, no ale osvěžující je už jen třeba tím, že se v něm mluví dánsky a ne anglicky. A třeba scéna dekapitace výtahem byla roztomilá.(7.3.2015)

• Campbell

Celkem zklamání, čekal jsem Dánskou duchařinu jak má být, ale prd. Film nenabídne nic. "JEden silný nepřítel"??? Vždyt se tam jen párkrát ukázala někdo umřel, a to bylo všechno, neoriginalita tu sálá ze všech zrcadel. No a divák se jen nudí.(19.3.2011)

• - Film bol natočený za 20 dní. (ShortyIC)