Die Tür

David bol kedysi úspešný maliar, jeho život sa však začal rozpadať, keď nepriamo spôsobil smrť svojej sedemročnej dcéry Leonie. Jedného dňa, o sedem rokov neskôr, objaví dvere, ktoré mu umožnia začať odznova. Čo však spočiatku vyzeralo ako skvelá šanca na nový začiatok sa čoskoro premení na hrôzu, keďže nie všetko v minulosti je také, ako sa zdá... (oficiální text distributora)

gumli

Úspešný maliar David prechádza ťažkými časmi. Obviňuje sa zo smrti sedemročnej dcéry, ktorá zomrela v dôsledku jeho rozhodnutia,že hrať sa bude s ňou neskoršie,že najskôr si musí niečo vybaviť.V skutočnosti si ale išiel len užiť sex so susedou na druhej strane cesty.A to sa stalo pre malú Leone osudným okamihom v jej krátkom živote .Ale jedného dňa všetko sa zmení, keď hrdina objaví záhadné dvere, ktoré mu dávajú príležitosť k návratu do minulosti a opraviť chyby, znova a znova ... Ale skutočnosť, že šťastne môže všetko zmeniť,sa zmení na beztvarý strach, čo vedie k nezvratným dôsledkom.... ()

bourec

Na německý poměry celkem dobrá záležitost.,která se přes hodně napínavej střed filmu dostane až k poslední půlhodině,která se vyvine úplně jinak,než sem čekal..S Madsem mám nepěknou zkušenost s filmem Barbar,což byla hovadina jako prase,ale tohle není film ,za kterej by se měl stydět.Tady hraje dobře,stejně jako hodně hezká Jessica Schwarz..Spokojenost a 60%. ()

laik_60

Mikkelsen ako obyčajne výborný. Dej filmu troška mätúci, naviac troška aj frustrujúci. Škoda, že to scenárista postavil na vzájomnom ničení, keby to nasmeroval inak, mohla byť z toho celkom fajn veselohra. u mňa lepšie ako tri a pov bodu. ()

C0r0ner

Nakonec to vlastně smysl i dalo, ale celé to byla taková divná parafráze na Osudový dotek kombinovaný se Stepfordskými paničkami (což je samo o sobě varováním) s tím, že to tak nějak postrádalo logiku a jakékoli vazby na realitu. K tomu slušná nuda, tak dost zklamání. 35% ()

Autogram

Očakával som niečo horšie, ale nakoniec ma to vtiahlo. Veľmi neobvyklá vyvražďovačka, vrahovia si musia vyberať naozaj mimoriadne neobyčajné objekty vraždy, vlastne ani nemajú na výber. ()

klukluka

Dlouho jsem měl v průběhu sledování výhrady ke scénáři. Říkal jsem si - režie dobrý, scénář slabota. Na konci jsem získal přesně opačný dojem. Ten scénář se mi nakonec zdál být zajímavý, ukrýval v sobě totiž ohromný potenciál. Hlavně díky tomu, že si vůbec nikdo nelámal hlavu s nějakými časoprostorovými paradoxy. Chápu, že někdo může podobný přístup totálně odsoudit. Je to hrozně zjednodušující, zavání to amatérismem. Na druhou stranu neexistuje hmatatelný důkaz, že musí být pravidla ctěná "odborníky" skutečně funkční. Následní migranti z budoucnosti to příjemně rozpohybovali, divím se, že nezasáhli do děje mnohem dříve. Ale ten film se celkově odvíjel jinak, než jsem očekával. Na základě oficiálního textu distributora jsem čekal psychologické drama o rodině v rozkladu, místo toho přišel horor, thriller a scifi. A vady na kráse režijní práce? Malíř nemaloval - například. Vůbec na mě nepůsobil bohémským dojmem, byl to suchoprd. Mrtvola odpudivě zapáchá, přesto zůstane na svém místě. Podobných "drobností" bych tam našel moc. A je to škoda, protože na tohle jsou třeba hrozně cimprlich (německé slovo) Asiaté - zatímco Němci se s tím nemažou. Ale každopádně mám zase o čem přemýšlet. A tenhle pocit z filmů mám rád. ()

poet

Trochu bizarné cestovanie v čase s jedným známejším hercom v hlavnej úlohe. Tých pár mrazivých momentov nenahradí to že ako celok to moc nefunguje... ()

husokachna

Rád bych film viděl jako metaforu o snaze jedince vypořádat se z minulostí. Na to je ale příliš povrchní, málo filozofický a příliš "thrillerový". Na thriller má zase málo napětí. Tak já nevím. Zbývá prostě jen průměrná "televizní" podívaná, která zajímavý námět nevyužívá ani z půlky a nakonec je jejím hlavním pozitivem Mads Mikk. ()

mala_kea

Ano, ano, ano. Tohle se mi páčilo. I přes ty všechny nepochopitelné nešvary mě Anno dokázal přesvědčit, že německé rafinované sci-fi okénko do světa nápravného života dokáže člověka usadit na pěkných 100minut. Anno prostě udělal dobře, když otevřel dveře Madsovi a Jessice. ()

Rathalos

Je to az neuveritelne,ze kde sa objavi Mads Mikkelsen,tak ten dotycny film ma vyborne hodnotenie,to len svedci o tom,ze je to velmi dobry herec a jeho kvality su tymto sposobom docenene,Dvere je mysteriozny thriller so skvelym originalnym nametom,ktory sa postupne pekne zamotava az do sameho vyvrcholenia,drzi divaka v ocakavani,ze ako to nakoniec skonci,suma sumarov,nemecka tvorba ma v poslednych rokoch bavi...:-) ()

zberatel

Tam kde sa ini vyzivaju v takomto zanri v CGI efektoch, tu tvorcovia hraju na uplne inu strunu a hraju dobre. Na nemecky film az velmi dobre a Mads spolu Jessicou a jej modrymi ocami su naozaj pekny parik, plus ten koniec, tak nejako som si to predstavoval... ()

DavidWebb

Zaujímavý námet na film. Iste, filmov o cestovaní v čase resp. o paralelných vesmíroch sa už natočili hory. Ale v celkom iných súvislostiach a zväčša v žánri "akčný film". Táto TV dráma made in Germany je čistá, priamočiara, nikoho neurazí, a je to TV dráma, ktorá sa nesnaží o nomináciu na plešatú sošku, vlastne ani nechce a je to tak dobre. Prevedenie je v zásade profesionálne - scenár, réžia, kamera a strih - tam niet čo vytknúť. Mne osobne však chýbala zaujímavejšia hudba, ktorá by filmu určite pomohla. No a keď som už pri tých mínusoch tak mi nedá nespomenúť Madsa Mikkelsena. Tal ten ma tu ozaj ozaj sklamal. Nemastný-neslaný výkon, aký som od neho ešte nevidel. Celý film skamenelá tvár, no a Slováci mu vybrali dabing "Crěme de la crěme" - vôbec mu netrafili hlas - čo celkový dojem ešte zhoršilo. Film sa ale konieckoncov pozrieť dá. Ak nie je nič lepšie po ruke... 65% ()

Gertruda.W

Co se stane, nedá se odestát. Pokud ano, je to ďábelské. Zajímavé, překvapivě hluboké drama, hustá atmosféra, vynikající herci. Měli by vidět všichni se sklonem k lehkomyslnosti. ()

XXXXXXXX

Určitě jste si někdy říkali, kdybych tak tohle mohl udělat jinak. Což si David od určitého osudného dopoledne říká taky. A když se mu naskytne příležitost, no tak by byl hřích ji nevyužít ne. Klasický scifi námět, zabalen do atraktivního provedení a doplněn sympatickým Mikellsnem v hlavní roli. Jenom by mě teda jako zaujímalo, kde se tam ten průchod vlastně vzal?Toho stavitele bych tutově zaměstnal na plný úvazek. Nebo co se jako dělo po konci, nemuselo to tedy končit tak useknutě. Ale co už. ()

lusa

Veľká škoda, že v záplave amerických splaškov človek ľahko prehliadne dobrotu, akou je Die Tür. Mikkelsen je fatálne charizmatický, hrá to s nepredstieranou ľahkosťou a pridávam za neho o hviezdu viac. 4* ()

dexfirst

Každý by si mal zaslúžiť druhú šancu niečo napraviť ale nie vždy to ide podľa plánu. Jessica Schwarz je fakt veľmi pekná a Mads opäť ukázal herecký talent. Niekedy sa stane, že človek po určitom čase si uvedomí aký bol a vyčíta si to. Mads ako David dostal tu možnosť napraviť všetko, čo pokazil ale vždy sa vyskytnú nejaké problémy. Koniec bol klasickým zvratom. ()

Aquila

Sci-fi linie je spíš než skutečné sci-fi pouze nástrojem k přemítání jak udělat věci jinak, jak se stát lepším a jestli je možné ospravedlit to, že je člověk svině. Příběh chvílemi i originální. Hezky zahrané moralitní drama bez většího přesahu. ()

zodiak217

Výborný, výborný nápad na spracovanie. Otázka je ci by som to pozeral aj keby tam nehral Mads Mikkelsen a pravdepodobne by som o tom ani nevedel, no to je už jedno. Bol tam a zvládol svoju úlohu skvele ako vždy. Film bol tak tajomne vystavaný a našťastie sa neskončil hlúpo bez konca ako majú vo zvyku tvorcovia pri takýchto žánroch, ale dalo sa to pochopiť bez vysvetlenia od tvorcov. Divák bol v jemnom napätí a stále sa odkryvali nové karty celého príbehu a mohli sme rozmýšľať čo sa asi stane ako to bude pokračovať. To sa mi páčilo, nutilo ma to rozmýšľať, čo ďalej. Nastali tu pekne zvraty a rozhodne sa dá na tento film pozrieť aj opäť. To je dôkaz, že keď je výborný nápad a celkom dobre spracovanie, divák si nájde svoju cestu. ()