Jeden z nejpůsobivějších válečných sci-fi filmů světové kinematografie natočil v roce 2008 zkušený režisér Andrej Maljukov, který má na svém kontě ceněné snímky Diverzant nebo V ostře sledovaném pásmu. Příběh filmu se odehrává ve dvou časových rovinách – v současnosti a za druhé světové války. Čtveřice mladíků se živí prodejem válečných artefaktů na černém trhu. Jednoho dne objeví starý zákop, kde je ukryt sejf s dokumenty. Mezi papíry mrtvých vojáků nalézají fotografie, na kterých poznávají sebe sama. Šokovaní mladíci raději odcházejí, když v tom... Jako mávnutím kouzelného proutku se ocitají v roce 1942 uprostřed krvavé válečné bitvy. (oficiální text distributora)

Snakefinger

To že rusové v poslední době točí výborné filmy je jasné. To že rusové točily vždy nejlepší válečné filmy je už desetiletí známo. Nejinak je tomu i tady. Inteligentně spojená linka přítomnosti a minulosti, která nenudí a hlavně vůbec neuráží. ()

slavikzbojni

Je to veľmi nestranne spracovaná vojnová tematika- bez marxizmu a propagandy. -Marxizmus sa ukázal vnútorne nelogickým a nespojitým. Takže ruskí filmári z toho vyrobili všetko tak, že je to ruské- KVALITNÉ a prevyšuje vysoko US-ácke "horory" v sfére vedeckej fantastiky- nijanijaká honba za ohúrením diváka. DIALÓG "BORMANNA" ako volali vodcu skupiny mládencov, ktorí sa cez divotvorné jazero s anomálnym javom premiestnenia v čase dostali až do nacistického zajatia- s plukovníkom jednotky, ktorá ich zajala=je vrcholnou výpoveďou plukovníka, ktorý prežil vojnu a napísal knihu o udalosti. knihu, ktorú Bormann(sic' v Moskve čítaL.Je to skutočne mimoriadfne vadarený film, a pomerne neznámi her i v )om obstáli na výbornú. FILM má jednu veěkú prednsoť pred väčšinou filmov zo Západu: je hlboko ľudský a cítiť v öm človečinu. Hodnotím na ***** ()

Pythonator

Vynikající námět. Ze začátku strašně nudné díky amatérskému vizuálu a televizní režii. Jak se to však přesune do války, je to síla. Vlastenecké až za hrob, hrdé a pevné v kramflecích. Nesmí chybět ruská kočička a nějaká ta romance. Poselství s prozřenín u blbého skinheada je neskutečně silné a v poslední scéně až mrazí z toho, jak šílenou tu máme dnes dobu, že po Moskvě chodí hajlující blbečci. Škoda, že to nebylo víc řemeslně velkofilmově pojaté, namísto toho levného téměř televizního vzhledu. ()

Jrk

Ruskemu kinematografu se podarilo natocit velmy slusny film. Neni se za co stydet, pribeh je rozvijejici a postupne si v nem ctyri kluci uvedomuji to co by meli znat ze skolnich lavic. To cemu se smali a delali si z toho legraci a to je z historie a 2 svetove valky. Z hrdinych vojaku kteri v ni padli a obetovali tak sve zivoty aby oni mohli zit tak jak ziji dnes. I okolni zpracovani jako je kamera, efekty a kostymi jsou na urovni. Necekal jsem od ruskeho filmu nic prevratneho, spise naopak, vetsinou z jejich rozpoctem, ale bitvami vybuchy a rychlym spadem se to ve filmu jenom hemzi. Dokonce nasadili i tanky a dela. Film neni filozoficky takze cekejte rychlou akcni rezbu s malou trochou filozofickeho podtextu. Doporucuji. ()

IceZero

pro mě docela podařená kombinace sci-fi a válečnýho dramatu. ze začátku nic moc ale pak se mi film dost líbil. Možná z něj šlo vyždímat o kapku víc, ale i tak tři hvězdičky ()

Fixa

Začátek mě sral. Byl takovej moc barevnej a strašně cool. Když se, ale hoši dostali do doby 2.světové, dostalo vše správný nádech. Scény, kdy hl. hrdina běží do útoku a rozklepaným hlasem křičí hurá, hurá, je přesný. Normálně byste čekali, že z něj okamžitě bude akční hrdina, který si ihned bude se vším vědět rady. Tady je z něj však obyčejný muž, jdoucí na smrt. Samozřejmě, co se týče válečných filmů, tento nebude nikdy mezi klenoty , ale neubírá mu to na snaze narvat plešatým palicím, alespoň něco málo uvědomění. Moralizující film to je, ale netlačí tolik na pilu, aby jste to znechuceně vypnuli. Ve filmu se objevilo i pár vtipných scén, z nichž se nabízí vnitřní konflikt skinheada, který bojuje proti nacistům. Vtipný byl i beatbox - škoda jen, že podobných prvků bylo méně. Na druhou stranu by film možná působil úplně jinak a nebyl by tak dobrý, jak mě se zdálo... ()

OtokPag

Scifi putování časem nebo filmy “coby kdyby” mám moc rád. Takhle jsem si, jako dítě (v představách) s panem Broučkem vyrážel do středověku.                                                                                          Mimochodem UAZ, kterým omladina lítá po městě a po nezpevněných cestách venkova je hezky vylaďenej.                                                                                                                                                              Film sleduju už téměř 3 hodiny, s malými přestávkami. Dal jsem si totiž film na Youtube v původním znění a bez titulků 😂. Některý sekvence si vracím, moje slovní zásoba v ruštině utrpěla stařeckou demencí. Na druhou stranu to parádně prožívám s klukama , jako v zákopu 🤕 ()

TylerD.

Zvláštní mix naivního provedení s drsnou realitou, kde kluci před očima vyrostou v chlapi, každý svou cestou. Asi neznám dost ruskou kulturu na to, abych si byl jistý, nakolik bylo vše myšleno vážně. každopádně to na mě zapůsobilo.  Něco mezi guilty pleasure a dobrým filmem k zamyšlení. 70 % ()