Léto s liškou

• Francie Le Renard et l'enfant (více)

Pravdivý příběh o přátelství holčičky a lišky.  Dívenka Bertille zahlédne v lese lišku a chce se s ní spřátelit. Trvá dlouho, než se jí to podaří, ale liška si na ni postupně zvyká a projevuje jí čím dál větší důvěru. Bertille je šťastná, když si s ní může hrát a dovádět s jejími liščaty. Pak se ale začíná na lišku zlobit, protože ji neposlouchá a nechce si s ní hrát tak, jak si to holčička přeje. Jednou si ji přivede domů a chce si s ní hrát ve svém pokoji, ale liška začne být nesvá a proskočí ven oknem. Teprve pak Bertille lituje. Odnese lišku zpátky do lesa, a přestože se poraněná liška uzdraví, je to pro dívku velké ponaučení. Příběh je zarámován jako vyprávění matky, jíž se Bertille stala. Ve stejném pokoji jako kdysi ona teď bydlí její syn a ona mu vypráví před spaním o svém letním přátelství s liškou. Půvabný příběh se odehrává v krásném horském prostředí. (oficiální text distributora)

Djmacik

4* dávam už len kvôli tej prekrásnej prírode, ktorá sa vo filme objavila. Bolo to niečo úžasné. Ako rodinná oddychovka vrelo odporúčam. Jediné, čo mi sem tam vadilo, boli veľmi prikrášlené zábery zvierat, myslím tým ten les v noci, kedy okolo nej bola spusta lesných bytostí....trochu moc na mňa :) ()

Hrmak

Je kopa filmov v ktorých sa deti kamarátia so zvieratkami a chránia ich pred nekalými úmyslami dospelákov. Väčšinou sa však na také filmy nedá pozerať, teda ak nie ste dieťa. LETO S LÍŠKOU je však s ,,iného súdka,,. Síce podobný spomínaným filmom, no zároveň odlišný. Je to film pre všetky vekové kategórie. Krásna príroda, hudba a výborná kamera to sú jeho hlavné prednosti. Záber na dievčatko ako sedí s líškou na brale a ukazuje jej svoj domov, nemá chybu! Pastva pre moje oči to bola! Jednoducho treba vidieť a prežiť letné dobrodružstvo s touto krásnou šelmičkou. ()

F50Ferrari

Moc hezký filmek, až jsem Tý holčině záviděl ... taky bych chtěl zažít léto s liškou ... kouzelnej film. Lištičky jsou krásný zvířátka a holčina v hlavní roli je moc milá. ()

klipers

Nemám čo vytknúť - očakával som príbeh dievčatka s líškou, záver ma viac menej prekvapil (dvakrát) a aj odovzdal nejaké to poučenie. Príroda plus bonus, pekný film na večer s rodinkou. ()

janejudyjune

Srdeční záležitost. Myslím, že nemám slov. Dojemné. Úžasné. Dala bych tomu nejméně 100 hvězdiček. Film plný přírody a radostného dětského smíchu plného štěstí, jaké umí prožívat snad jen děti. Určitě jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Aspoň pár vteřin z toho příběhu bych chtěla zažít. Gratuluji hlavní představitelce za herecký výkon. ()