Léto s liškou

• Francie Le Renard et l'enfant (více)

Pravdivý příběh o přátelství holčičky a lišky.  Dívenka Bertille zahlédne v lese lišku a chce se s ní spřátelit. Trvá dlouho, než se jí to podaří, ale liška si na ni postupně zvyká a projevuje jí čím dál větší důvěru. Bertille je šťastná, když si s ní může hrát a dovádět s jejími liščaty. Pak se ale začíná na lišku zlobit, protože ji neposlouchá a nechce si s ní hrát tak, jak si to holčička přeje. Jednou si ji přivede domů a chce si s ní hrát ve svém pokoji, ale liška začne být nesvá a proskočí ven oknem. Teprve pak Bertille lituje. Odnese lišku zpátky do lesa, a přestože se poraněná liška uzdraví, je to pro dívku velké ponaučení. Příběh je zarámován jako vyprávění matky, jíž se Bertille stala. Ve stejném pokoji jako kdysi ona teď bydlí její syn a ona mu vypráví před spaním o svém letním přátelství s liškou. Půvabný příběh se odehrává v krásném horském prostředí. (oficiální text distributora)

majec4

Ak chcem vidiet zvierata, tak na to mam NatGeo Wild. Vizual a hudba potesi, ale celkovo ma to nejako neoslovilo. Fakt dost slabe. Bez deja a hlavne velmi naivne. Autori si asi povedali, ze sme vsetci prihluply, ked si mysleli, ze na takyto "vztah" skocime. Aj ked ako tak pozeram, ostatni na to skocili. Nepochopim to hodnotenie. ()

Jenni

Motto: "Jednou večer jsem si uvědomila, jak jsem uprostřed přírody maličká." Ač pro děti, dospěle nadprůměrná oslava evropské přírody, a konkrétně lišky obecné (Vulpes vulpes), nadprůměrná zejména díky (člověčí) hrdince, která nemůže představovat nikoho jiného než tebe. Je to především tajemná příroda (či to, co z ní v Evropě dosud zbývá), která v sobě uchovává příležitost, že zase zažijeme něco nového. A tak ani nemusíš spatřit rysa ostrovida (Lynx lynx), medvěda hnědého (Ursus arctos) nebo vlky euroasijské (Canis lupus) jako naše holčička, a stejně můžeš za jedno odpoledne zažít a pocítit, co dosud nikdy. "Líbilo se mi, že na ní musím čekat, že musím být trpělivá. (...) Že ji musím hledat. A přitom nevím kde." Takže takhle vypadala přítelkyně liška z Malého prince? Mít rád a vlastnit není to samé. "Možná proto lišky před lidmy vždy utíkají. Ony už dlouho vědí, že s člověkem nemohou být přátelé." ()

rekkky

Only one star for very nice shots + sounds from French nature. Otherwise it is little bit blunt and the story of chasing the fox doesn't fit at all. I would be worried if my child just run off everyday to the forest, don't you? Of course it is supposed to be educational, but kids are bit tricky in doing exactly what they saw on the screen. ()

Dimo

Krásná krajina, sympatická rusovlasá holčina, příšerný dabing a příběh tak akorát pro děti. Strašně moc dojmu mi bral právě ten šílený dabing, ale vyvažovala to opravdu skvělá kamera a někdy i dost překvapivá práce se zvířaty. Dětem se "Léto s liškou" bude moc líbit, já zůstanu nohama na zemi, ALE, opravdu rád bych viděl (slyšel) původní znění. ()

kabel

Zpátečka do dětských let, kdy určitě každý chtěl mít nějaké zcela nevídané zvíře doma. U mě konkrétně to teda byla liška, hlavně kvůli její pověsti a vystupování. Co se týče filmu tak mě asi nejvíce zaujaly záběry krajiny,zvířat a hudba. Být asi o nějaký ten rok zpátky asi by se mi to líbilo mnohem víc. No a jak už tak bývá na konci by mělo být rčení a to zní:"Pečený holub chutná líp, než ten nevopočenej." ()

tančísvlky

Nedá sa inak,vskutku citlivo natočená malebnosť.Niektoré zábery sú absolutne unikátne.Pán expert na zvieratá p.Chaloupek má určite špeciálnu radosť z podobne žánrového filmu ako on produkuje. Spomenul som si na sekundy aj na veľký film "tanec s vlkmi" .Všetka česť dievčine a samozrejme lištičkám. Skvelá "obrazová" show...Stačí sa pozrieť do galérie z tohoto filmu a pochopíte že to je neobyčajná záležitosť. p.s. Netuším prečo tu nie je uvedené meno dievčiny,ktorá hrala vynikajúco hlavnú postavu a volá sa Bertille Noël-Bruneau... ()

Zevon

Poutavý, nenásilným způsobem vedený příběh, děj vedený po linii a tudíž pochopitelný dětem, moc dobré... Bohužel celým filmem Vás provází vypravěčka, dabovaná plným, hutným hlasem vyzrálé čtyřicátnice, který strašně tahá za uši, jak pražský dabing ve filmech pro mládež. Ten hlas mi seděl k myšlenkovému pochodu té holčičky asi jak moje prdy k bambini di Praga. Trpěl jsem až do konce a uklidňoval se, že tento příběh vypráví již jako matka dalšímu fakanovi, nezabralo. Snad to někdo časem napraví, potom zvednu hodnocení o jednu *. ()

Karmina

Opravdu krásná příroda a krásná zvířata. Příběh s pravdivou pointou, že mít rád, neznamená někoho vlastnit. Přesto, že jsem jen procházela okolo televize, mě příběh zaujal a donutil koukat se do konce. ()

Petulka88

Tohle je přesně ten typ filmu, kvůli kterému byste se rádi vrátili do dětství a prožili si tohle dobrodružství na vlastní kůži... ()

Najlvin

Léto s liškou je francouzský film od Luc Jacquet, který svým jedinečným pojetím vypráví neobvyklý příběh jednoho děvčátka, jež si svou vytrvalostí a nekonečnou trpělivostí získá důvěru divoké lišky. Spolu pak zažívají různá dobrodružství, jenž nenásilnou formou nutí diváka často k zamyšlení nad některými vážnými tématy týkajících se vztahu lidí a zvířat. Jsou totiž hranice, které již nelze překročit. Film je vizuálně krásně zpracovaný a natočený ještě postaru bez použití jakýchkoliv triků či animací, což je rozhodně jeho velké plus. Je plný nádherných záběrů, které umožňuji alespoň částečně nahlédnout do skutečného života lišek, a občas je i velmi napínavý a dojemný, někdy až smutný. Doprovází ho příjemná hudba, která svou zvláštností celý filmový zážitek jen umocňuje a přidává mu na svém jedinečném kouzlu. Kdo má rád zvířata, zejména lišky, a fandí filmům pojatým trochu poetickým způsobem, vřele doporučuji tento unikátní a mistrovsky natočený, někdy téměř až dokumentární snímek! ()

Bastinka

Asi b ych nečekala, že mě film v takovém podanní zaujme, ale opravdu mne dostal. Už se těším až moje neteř bude mít trochu rozum abych jí to pustila. Ani bych nečekala, že mi ukápne slza, ale ano ukápla :) Opravdu moc hezký... ()

Margerie

Je to příjemné, idylické, naivní, zkrátka klasický rodinný film s jedním zvířecím a jedním dětským hrdinou. Klidně bych dala i čtyři hvězdičky, protože film ve mně celkově vyvolal přesně tu pohodovou náladu, ve kterou jsem doufala. To by tu ovšem nesměla být dvě velká ALE: Vypravěčka v podobě dospělé ženy mě po většinu času opravdu rušila, nepomohl tomu ani konec, ve kterém se ukáže, že to vše vypráví hlavní hrdinka již jako matka. Navíc některé momenty mě donutily velmi silně se zamyslet nad tím, jestli Luc Jacquet ví něco o výchově dětí. Nechat totiž dítě, aby v lese udělalo ohníček a pak od něj odešlo, a nedodat k tomu žádné poučení - prostě se nic nestalo, kdo to asi uhasil?! - to je na pár facek. ()

han.ci

Tenhle film bych možná ocenila v předškolním věku. Takhle mi přišel děsně naivní, holka otravná, forma vyprávění... kdyby to byl nějaký krátkometrážní film, tak nemám nic proti. Ale dívat se na to více než hodinu jsem nevydržela. Líbila se mi akorát ta lištička a příroda kolem. :) ()

habertek

Nuda...jediné co na tomto filmu bylo záživné byli krásné záběry přírody jinak nic! Blbá holka co lozí za liškou až si ji ochočí a nakonec když má liška liščata ji málem svojí blbostí zabije! A konec je dost trapný...40% ()

mirhaqlea

Tu holku bych někdy vážně rozcupovala na kousky, ale jindy jí hrozně moc závidím. Závidím jí tu nádhernou krajinu, ve které má možnost se dennodenně pohybovat a vyrůstat, je to totiž krajina mého srdce. A obdivuji lišku, že se přátelí s takovým - s prominutím - parchantem. Film jako takový je ale rozhodně podívaná, zejména pro přírodomily mého rázu.... A jako velmi vtipnou skutečnost shledávám podobnost mezi holčičkou a liškou, čímž myslím zejména rezavé vlasy a pohled. PS: Vždycky jsem chtěla být zrzka. ()

v3s

Jeden z mála dětských filmů, u kterého nemá dospělý divák pocit, že mu dělají lobotomii. Kvalitně natočená krásná příroda, nenáročný příběh a ani nevadilo, že to bylo ve francouzštině, ze který neumím ani žblé. ()

Elessar.

Tento film som videla strašne dávno, ale už vtedy mi prišiel, malo-princovsky kúzelný, aj s takým posolstvom. Nádherné zábery prírody sú dopĺňané príbehom o dievčatku, ktoré sa rozhodne spriateliť sa s divo žijúcou líškou. A to rozhodne nejde len tak. Je to návrat do detstva, kedy sú dni nekonečné a sny ohromné. Dokonca sa kamarátiť aj s divou šelmou.  Nie je to príbeh jedného leta, príbeh sleduje viacej období, ale má v sebe isté kúzlo. Niekedy určite do tohto sveta sa vrátim, aspoň sa pozrieť do detstva... Pripomenúť si. ()

Figuska

Za nádhernou přírodu, dobrou kameru a výkon malé herečky jsem chtěla dát plný počet hvězd. Neobyčejný příběh, asi podle skutečnosti, a právě o to víc mě děsí s jakou umíněností a majetnickostí si dívenka počínala. Pozor, trochu spoiler: Pomíjím fakt, že rodina žila v daném prostředí, že dostala knížku o liškách, ale ve svém věku už mohla chápat, že se liška na provaz, nejen, že přivázat nedá, nýbrž nesmí, natož pak doma zavřít. Vím, že to je součástí příběhu/scenáře, ale její chování mě znechutilo a nutilo k zamyšlení, zda by mé dítě film poučil o něčem, co by nebylo již dřív mou povinností. Mám pocit, že české děti mají přístup k přírodě jiný, vyzrálejší, a dost brzo vědí, že „kočka se za ocas prostě tahat nemá“, alespoň opravdu doufám. ()