Když se Menandros a jeho dva přátelé kupci vracejí do Říma, napadne je ukrást několik jehňat, která se suší na kůlech. To ale rozzuří jejich majitele, který si je schovává do zásoby jako potravu. Je to obrovský Kyklop, který muže napadne a dva z nich sežere. V Římě to vyvolá rozruch. Panovačný tyran Tiberius, kterému našeptává jeho věrná pravá ruka, zlý a pomstychtivý Falco Maximillius, zvolí do čela vojáků, kteří mají nestvůru zajmout, Marca Romula, syna slavného vojevůdce. S tím sice není Falco vůbec spokojen, musí ale mlčet... V lese dojde k zápasu mezi vojáky a Kyklopem, který je nakonec zahnán do pasti a spoután. Pak se Marco a jeho muži vydávají na cestu zpět do Říma. Tam Falco vypráví Tiberiovi, jak pokračuje stavba jeho vily, na které pracují otroci, kteří se provinili proti svému pánovi. Velí jim surový a poživačný Cletus. Je mezi nimi i odvážný Gordian a krásná Barbara. Tiberius chce Marca jmenovat tribunem, ten by ale raději dostal kus půdy. Rozzlobený panovník tedy své jmenování odvolá. Na připoutaného Kyklopa se chodí dívat lidé, až jednoho dne obr ukousne ruku mladíkovi, který byl příliš smělý, a utrhne se. Když je opět bezpečně spoután, Falco dostane nápad: co kdyby předhodili do arény místo gladiátorů vzpurné otroky, kteří by tam bojovali proti Kyklopovi? Císaři se nápad zalíbí, Barbara ale tajně otroky varuje: Tiberius chce uspořádat hry a předhodit je jednooké zrůdě. Gordian zavelí k útěku. A brzy se naskytne příležitost: Kyklop se znovu utrhl, vběhl mezi lid a zabíjí. Ve městě nastane zmatek a otroci utíkají ven do lesů. Kyklop je nakonec zraněn a opět přikován. Tiberius, rozzuřený útěkem otroků, za nimi posílá Marca, ale také Falca, který mu má dokonce velet, protože má vyšší hodnost. Pomstychtivý Falco chystá plány, jak se nenáviděného Marca zbavit. Když dojde k boji mezi vojáky a vzbouřenci, je Barbara zajata a Falco chce Gordiana ukřižovat. Gordian je ale bývalý Marcův otrok, který dostal svobodu. Marco se ho zastane, na Gordianově místě je sice ukřižován jiný otrok, ale Marcus je Falcem zajat a dopraven do Říma před císaře. Ten mu nakonec dá na vybranou: buď zemře, nebo bude jako gladiátor o svůj život bojovat v aréně... (TV Prima)

zdenur

Mohl jsem se potrhat smíchy. Kyklop připomíná animaci z freewarové hry, k tomu ty dementní dialogy. Ztráta času. ()

(Z)denny

Byl jednou jeden nešťastný kyklop a.. Takhle by začínala nějaká pěkná pohádka, ale tohle je nekoukatelná ptákovina.. ()

phaloc odpad!

Ziadna kritika, na toto sa hodi jedine plnokrvny umelecky komentar: idem si dat lečo k tomu polku rumu a budem sa radsej hodinu a pol divat do toho kybla s kosou. ()

Mat21

Za vlády císaře Tireria již měli být všichni vyhubeni, přesto se jeden kyklop objevil v přilehlých lesích a Řím se cítí ohrožen. Centurion Marcus je pověřen, aby se svým vojenským oddílem kyklopa zajali a v poutech přivlekli do Říma. Má se stát hlavní atrakcí na blížících se hrách a zároveň nástrojem trestu vzpurných otroků. ● Samotný námět a myšlenka filmu je velkolepá, zde se však tvůrci dopustili první chyby: neukrojuj si příliš velké sousto, které nedokážeš sníst. Tedy jinými slovy, nepouštěj se do projektů, které díky velmi nízkému rozpočtu nebudeš schopen důstojně zpracovat. Bohužel film Kyklop není 300: bitva u Thermopil, je televizní inscenací zpracovanou se satirickým humorem. U kyklopa samotného se tvůrci dopustili druhého pochybení: nikdy nespojuj herce s 3D animací, bude-li animace snadno rozpoznatelná. Bohužel i zde díky velmi omezenému rozpočtu na kyklopa muselo stačit mnohem méně pixelů, než-li by bylo potřeba. A tak, mají-li být jeho řetězy při běsnění kyklopa v kleci napnuté, jen zplihle visí, ocitne-li se na zemi, záhy jako by byl poloviční. Pouze dva body se podařilo zvládnout profesionálně: filmový plakát (marketing a namlsání diváků vždy až na prvním místě) a průlet nad Římem z ptačí perspektivy. ║15.6.2010║ ()

Hapretor

"Kyklop být hodný!" Žetko, jak vyšité. Tak proč mě to zabavilo, aniž by mě to pohoršilo? V jednoduchosti je kouzlo. ()

drankeryth

Jednooky kyklop spolu s Ericom Robertsom, ktory stvarnil cisara Tiberiusa. Ani sa moc do tohoto filmu gambaty herec nehodil za cisara, ale bol to pekny chrapun vo filme. Ja ani moc nepoznam vela filmov, ktore by stali za to pozriet, kde hra tento herec. Ale podme spat k filmu. Obal dvd ma velmi uputal a podaril sa im, co je asi aj to najlepsie z celeho dvd. Dej filmu nas zavedie do starovekeho Rima na jeden pasienok kde sa pasli ovce, ci kozy? Uz ani neviem, ale to je jedno. Nejaki sedliaci dostali chut na ne, ale tie patrili nasmu jedoockovi Kyklopovi, ktoremu sa to zas nepacilo a preto bez reci ich zabil a dost brutalnym sposobom. Pocitacove stvarnenie kyklopa aj mohlo byt lepsie, ale videl som uz aj horsie pocitacove kreatury. Mileho kyklopa nejako lahko chytili rimski vojaci a vyzeralo to aj ze s nimi spolupracuje, akoby sa ich troska bal:) V meste ho vystavili na namesti a tam ho jeden typek az priamo zakerne provokoval, ked mu daval pred usta rybu na palici. Robil zo seba celebritu:) Neskor sa odvazil a priamo z ruky mu daval tu rybu, ale bystry kyklopik ho schmatol za ruku a odhryzol mu ju. Tak mu treba smradovi jednemu provokaterskemu. Vsimol som si vo filme, ze nejaki ludia tam boli fakt hlupi. Priklad uvediem toho chlapka, ktory si robil srandu z kyklopa, ktory bol uzamknuty v klietke. Ten chlapik sa onedlho otocil od kyklopa a oprel sa chrbtom o tu klietku. To samozrejme vyuzil kyklop a postaral sa mu o jeho zivot:) Suboje v arene boli nudne, ale s kyklopom boli aspon ochutene o krvave masakre na gladiatoroch, ako bolo odtrhnutie ruky a hlavy. Tu mi to troska aspon pripomenulo prvky z hororu, ale film nie je podla mna horor, ako tu pisu a sci-fi uz v ziadnom pripade. S cim sa da suhlasit, tak je to fantasy na sposob serialu Herkules:) S kyklopom si nikto nevedel pomoct, ako ho zabit, ale ten pobocnik co bol vzdy vedla cisara Tiberiusa ho zabil ostepom rovno do toho obrovskeho oka. Vo filme nebola nudza o akcie, ale vsetko mi to tak vyznelo nudne a prilis moc nezazivne, aby som tomu dal vyssie hodnotenie. Potesilo ma, ze Tiberiusa zabil kyklop, pretoze toho herca fakt nemusim.,,he he ()

MickeyStuma

Rutinní TV záležitost o postavě, o které se toho do posud zase tolik nenatočilo. Jednoduchý scénář společně s jednoduchou výpravou vytváří odpočinkovou nenáročnou dobrodružnou podívanou na nedělní dopoledne. Jedná se o pouhý zábavný film. Nic víc. Ani nerealistický pixelový Kyklop svojí vyzualitou nemá o co stát. Proč se tak leskne? ()

Rathalos

Wau,tak na prekvapenie mna to bavilo,kyklop bol super,akcie a krvi pozehnane,taky masaker,treba to ale brat s nadhladom,bavil som sa...:-) ()

Yancl

Podivný počin s krásným a lákavým plakátem:) Ovšem skutečnost je jiného rázu..Kyklop tam opravdu je,ale atmosféra celého filmu připomíná amatérské hrátky s kamerou. Velmi slabé.. [15%] ()

helraiser odpad!

Tak to zas jednou byla píčovina. Naprosto debilní film s nehorázně hnusně ztvárněným monstrem. Nuda a nuda se střídá se stupiditou. Ruce pryč. ()

R.I.P. odpad!

Tohle je des ne film, jak muze neco tak stupidniho dnes nekdo natocit. Scenaristu by meli zazdit nekam do kopky bez svetla aby nemohl uz nikdy nic podobne desneho napsat. ()

HonzaMag

No tak to byl teda "nářez". Eric Roberts se opět propadl o něco hlouběji do stoupy, ale aspoň se tváří jako herec; což se o ostatních představitelích tvrdit nedá. Hlavní hrdina Markus vystačí s jedním a stále stejným úsměvem idiota; vedle nesympatické "krasavice" Barbary vypadá i Kyklop jako Brad Pitt. Kvalita dialogů zde již byla zmíněna, takže jen doplním větu, která pobavila zase mne „... Oni nejdou po silnici!“ – patřila k těm složitějším (rozvitějším). Prostě celé to působí dojmem, jako když kočička s pejskem pekli dort: posbíráme po hospodách pár opilců a pod mostem pár bezdomovců – navlečem je do hadrů ze smeťáku; doplníme je jedním trochu známým hercem (kterého přepadneme v ranních hodinách na cestě z tahu, takže ani neví, že se k něčemu upsal a že nešlo jen o autogram); přidáme pár kulis, které si vypůjčíme od dětí z hereckého kroužku ZŠ; natočíme pár záběrů z populárních rumunských lesů; doplníme prostředím z levné PC hry a všechny zbývající peníze vrazíme do digitálního Kyklopa; dialogy opíšeme ze Slabikáře pro předškolní děti a vše pořádně zamícháme a povaříme ... Ani nevím, proč jsem dal tak vysoký počet hvězdiček, asi kvůli tomu Kyklopovi. A možná bych i přidal, kdyby na závěr sežral Markuse, Barbaru, zbytek otrapů, režiséra, scénáristu, kostyméra, ... prostě všechny, kdo se na tomto veledíle podíleli (nebo podělali ? :-( ()

Acrobat odpad!

No skoda hovorim, ked uz vyplach tak aspon vystrelujuci si sam zo seba, takto sa to prilis tvari vazne, dehonestuje Rim a jeho historiu. Nestoji to za nic ani ako akcia, ani ako dobrodruzstvo, ani ako historia, ani ako fantasy, ani ako jatky, ani ako sebareflexia. V podstate nestoji nic za to, aby ste si pozreli. Ten plagát je mätúci až až. ()

RajAthen

Gladiátor okořeněný mytickou postavou? Cha, těžko. Ale pokud jste takové naivky, aby jste se koukali na produkt tohoto filmařského spolku s tímto očekáváním, pak si zklamání bezpochyby zasloužíte, dobře vám tak. Dostane se Vám omšelého děje, unuděných postav, miniaturního impéria, kde pretoriánská garda čítá asi 6 osob, a samozřejmě kyklopa, který je v ději skvěle zbytečný, ale bez něj by již chyběl důvod se dívat zcela. Nejvtipnější je jednoznačně scéna, kde všemimilovaný (proč?!) hrdina vysvětluje kyklopovi, co je svoboda... ()