poster

Iluzionista

 • Francie

  L'illusionniste

 • Velká Británie

  The Illusionist

 • Slovensko

  Iluzionista

 • Kanada

  The Illusionist

 • USA

  The Illusionist

 • Irsko

  The Illusionist

Animovaný / Drama / Fantasy

Francie / Velká Británie, 2010, 80 min

Režie:

Sylvain Chomet

Scénář:

Sylvain Chomet, Jacques Tati (původní scénář)

Producenti:

Bob Last
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xmilden
  ***

  Na můj vkus hodně smutné a melancholické. Podobné filmy si divák přece jen nepouští tak často, protože by jinak snad mohl mít i sebevražedné choutky...(11.7.2012)

 • Hal_Moore
  ****

  Broken Swordovský look v celovečerním animáku. Animace ve mně vzbudila mnoho vzpomínek a celý film se tak pro mě stal nostalgickou záležitostí. Trio z Belleville jsem neviděl, a tak jsem k Iluzionistovi usedal neposkvrněn Chometovou tvorbou. Animace je roztomilá a úsměvná, příběh už tak veselý není. Ten je spíše melancholický, s občasným deštěm deprese, který se promítá do depresivních příběhů klauna s břichomluvcem... Iluzionista je vlastně spíše smutným animáčkem, který si najde cestu zejména k dospělejšímu publiku. Iluzionista splnil vekerá má očekávání - jen více podobných animáků.(13.3.2011)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 nominace: Nejlepší animovaný film(25.1.2011)

 • ad-k
  ****

  Chometovu animaci (resp. všech lidí na ní se podílejících), rozpohybování postav, hrátky se světlem a stínem, zašlé pohledy do interiérů... mám skutečně rád. Byla-li v Chometových příbězích přítomna i esence dospělého, často i bizarního... potichu jsem tleskal. Jako celek fungovala krátkometrážní Dáma s holuby, ale především i Trio z Beleville, obé v silném oparu (ba přímo mlze) starých časů a stesku po minulém (ať už jsme se pohybovali po Francii reálné či fiktivní). Iluzionista pokračuje ve šlépějích, ale nakonec jde i mnohem dále až do Calais, kde překračuje kanál La Manche směr Londýn, skotský Edinburgh... a zdá se to být i trochu symbolické, neboť právě zde Chomet mění postupem času svůj doposavadní styl. Přes všechny nesporné klady, kouska vtipu a melancholickou notu, která většinou funguje, se režisér pouští (jakkoli vychází z Tatiho předlohy / scénáře) přeci jen do zbytečného sentimentu (stejně jako příliš sentimentálně působí chvílemi i "přecinkaný" soundtrack) a příběh vázne, plyne a nakonec končí v okamžiku, kdy by ještě mohl pokračovat. Je to posmutnělé, ano, kýžené dojetí se však nedostavilo. │70%(20.9.2010)

 • Boogeyman
  ****

  Příliš uhlazené a dějově jednoduché. Tri z Belleville je úplně jiná bizarní liga. Iluzionista je hodně dobrý, neskutečně posmutnělý a dojemný, ale i přes stopáž lehce přes hodinu moc dlouhý a pomalý.Čekal jsem trochu víc.(25.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace