Iluzionista

• Irsko

Animovaný / Drama / Fantasy

Francie / Velká Británie, 2010, 80 min

Sylvain Chomet

Sylvain Chomet, Jacques Tati (původní scénář)

Bob Last

luzionista je hlavně naprosto úchvatně udělaný. Old school animace jsou parádní a každý fanoušek filmu si je musí užívat. Děj a scénař byl už bohužel průměrný a osobně mě ničím nezaujal.(7.11.2011)

Předně, nemám žádné zkušenosti se jmény jako jsou Chomet či Tati. K filmu jsem přistupoval s min. očekáváním, prostě jenom momentální využití nabídky čt2. Ze začátku se to tvářilo tak nějak nejistě, komedie, drama? No nakonec se z toho vyklubal pěkný, i když smutný příběh o dobrákovi, který by se rozdal, ale okolní svět mu neoplácel zrovna stejnou mincí. Závěr taky nepřinesl nic moc pozitivního, ne však, že bych něco takového čekal. Deprese, sentiment (v kladném slova smyslu), fajn hudba a atmosféra. Slabší 4*, vcelku příjemné překvapení.(10.9.2012)

Film s minimom dialogov, kde sa rozprava cisto obrazom a zvukom, pricom paleta emocii je siroka ako ustie Amazonky, je potesenim sledovat od zaciatku do konca takmer na jeden nadych.(20.6.2010)

Příliš uhlazené a dějově jednoduché. Tri z Belleville je úplně jiná bizarní liga. Iluzionista je hodně dobrý, neskutečně posmutnělý a dojemný, ale i přes stopáž lehce přes hodinu moc dlouhý a pomalý.Čekal jsem trochu víc.(25.10.2011)

Mocné, smutné, smířlivé.. lidské.(11.4.2011)

• - Tati celý život věřil, že film jednou natočí, přihlásil se proto i do kouzelnického kursu (i když tam prý nakonec své ambice na hlavní roli vzdal). (Vodnářka)

• - V původním scénáři byl děj zasazen do Prahy. Sylvain Chomet jej přesunul do Edinburgu, kde žije a pracuje ve svém animačním studiu. (Houbos)

• - Králík měl být podle původní předlohy kuře. Chomet se domníval, že kuře není vhodné, a nahradil je. (Houbos)