Frozen

• Velká Británie Frozen

dANo

Film má výborný námet, nad ktorým som sa už veru niekedy pri lyžovačke zamyslel :o). Natočené je to takisto veľmi dobre, vôbec to nepôsobí nejak béčkovo. Najradšej by som hodnotil 3 a 1/2*, lebo kvality filmu dosť drsne znižujú logické chyby (ako napr. prilepená ruka a pod., ktoré ma doslova iritovali a je mi jasné, že boli umiestňované zámerne, ale strašne nelogicky). Na druhej strane dopozeral som to s takým napätím, že som nakoniec zaokrúhlil hore... ()

yeniczek

Tolik náhod, které dovedou hrdiny k tomu, aby mohli dřepět na vypnuté lanovce, nebylo ani ve všech dílech Nezvratného osudu. Při scéně s vlky jsem se cítil trapně až jsem se musel posmívat. Ale praví vlci se počítaj! ()

Terzeus

Ak by som mal vybrať jedno slovo na definíciu Frozen, iste by to bolo prekvapenie. Na to, že Adam Green predtým točil v podstate len béčka, je Frozen bližšie áčkovému filmu. Základ úspechu stojí v poňatí žánru a námetu do zrejme najnapínavejšej podoby v akej sa to dalo spracovať. Chyby sú potom už len v detailoch. Zatiaľ, čo zopár scén predstavujú remeselný a režijný um na zachovanie hrôzy, ďalšie prezentujú skôr zamrznutú kvapalinu na doplnenie stopáže. Rozoberanie postáv je síce fajn, rovnako ich realistické vykreslenie, čo sa v teen hororoch často nevidí ale scenár sám o sebe príliš neoslní hoci postavy sa mi tak povediac dostali pod kožu a v podstate celý čas som bol na kraji sedadla pripravený vyskočiť z kože. Tu tiež paradoxne vyznieva fakt, že herci nehrajú vždy. Emma Bell je pekný objav, zatiaľ čo v scénach, kde hrať nie je problém, vyznieva lacno, pri vypätých momentoch je pozoruhodne presvedčivá. Plusové body putujú tiež využitiu scény. Pri filmoch odohrávajúcich sa na jednom mieste je totiž častým kameňom úrazu práve jedna scéna. Green však prejavil inovatívny prístup a využitie v podstate celej série motívov do plného rozkvetu. Hoci nie vždy je realistický (žiadna para a postavy mrznú?), stále vyvoláva desivým teror na diváka. To celé je pritom ukážkovo vyvážené s povahou snímky. Za zmienku tiež stojí skvele vykreslená atmosféra v spojení s nasvietením. Záver je v podstate rovnako kvalitný ako celý film hoci nie každému sa môže páčiť. A film ako celok? Možno si ho pozriem ešte raz, tento raz už nie sám... takýto teror je lepšie prežívať v dvojici. 75% ()

zdenny

Dlouho jsem se na tento film připravoval a podle doporučení i těšil. Jenže, a to tvůrcům nevyčítám, možná nejde vyždímat víc z děje neděje, kdy tři adolescenti zůstanou trčet přes noc na lanovce. Nenapadá mě ani, čím by měl být tento noční příběh opepřen. Faktem je, že děj byl velice reálný a to je možná to, proč mě nějak zvlášť neoslovil. Ano, byl tam chutný moment s pádem a následnou otevřenou zlomeninou nohy (to fakt nebylo pěkné), byla tam celkem cool scéna s hladovými vlky. Ale bohužel pro mě to byla spíš nuda. Nevím, možná je někde na světě ukrytý režisér, který by z toho uměl udělat dílo, na které by se dlouho vzpomínalo. Film si i tak našel dost příznivců, což je prostě nepopiratelný úspěch. Pro mě ale bohužel celkem nuda. ()

Narya89

"SPOILER ALERT" Tento snímek je důkazem toho, že i relativně finančně nenáročné filmy dokáží zaujmout a přinést něco nového. Osobně mám ráda, když je dobře vykreslená atmosféra a charaktery postav, protože to je základ emočního dopadu na diváka. A i jednoduchá zápletka může být dostatečná, jak již demonstrovaly filmy typu Cujo, 12 Angry Men, 127 hodin či Man from Earth. Frozen je další z této řady a poskytuje detailní vhled do velice prekérní situace - trojice sympatických mladých lidí uvízne na lyžařském vleku ve velké výšce, v noci a za blížící se bouře. Jak byste si poradili vy? Každému určitě bleskne hlavou spousty nápadů, nicméně jejich realizace vždy obnáší rizika - v tomto případě smrtelná. Je tedy lehké hodnotit a sedět u toho bezpečně na gauči, nicméně s hladovou smečkou vlků pod Vámi získáte jinou perspektivu. Sama jsem si ani nedokázala představit hrůzu, kterou museli zbývající dva prožít, když se ten první rozhodl skočit a když poté sledovali, jak dopadl. Především z pozice jeho přítelkyně to muselo být nepředstavitelně devastující. Mimořádně silný okamžik. Musím říct, že ačkoliv se nejedná o logicky neprůstřelný snímek, tak jsem prožívala každou z jeho 93 minut (ok, kromě zdlouhavého začátku) a určitě ve mně vyvolal zamyšlení nad tím, co jsou skutečné problémy a složité situace, a co je menší a horší zlo v podobných krizích. Člověk by rád sám sebe přesvědčil, že by byl tím, kdo ví, co je potřeba udělat a má odvahu to uskutečnit, nicméně pud sebezáchovy dokáže s charakterem pěkně zamávat, takže upřímně netuším, co bych dělala já. A co Vy? ()

ghatos

Dobrý nápad. Klasický příklad: "méně je více". Určitě je milejší pozorovat skromný a snaživý filmeček, než okázalé nesmyly. Chování postav bylo trošku ujeté. Dvě scény měly grády. Zbytek byl většinou vyplněn jen nudnými řečičkami, i když dali se najít vtipné momenty. Chtělo to preciznější scénář. 64%. ()

mrx.friend

Nejvíc mě asi doteďka hryže myšlenka, jestli by vlci dokázali bejt opravdu takové svině, aby těmi svými tesáky trhali jen tak bezdůvodně (pocit hladu teď nepočítám :D) - mam za to, že tenhle fakt je pouhopuhý další z několika mýtů, které si o těchto nádherných šelmách vytváříme, abychom se jich báli...ale dobrá, mhouřím oči a je mi jasné, že ať je pravda jakákoli, režisér (a zároveň vlastně i scénárista) potřeboval najít nějaký prvek nebezpečí, který bylo potřeba umístit pod lanovku...vatové dialogy mi nevadily, osobně jsem je bral jako zpestření...nelogické počínání mě zas až tak samotného netrklo (až díky zdejším komentům), a tak jsem dychtivě očekával konec a jakési to finální záchranné řešení... :) ()

headcrab

//Předem upozorňuju, že dále v textu budou spoilery.//Asi jsem naivně očekával, že by z téhle látky šlo vytěžit něco zajímavýho bez nelogičností.Poněvadž těch je tady opravdu hodně, in fact, skoro v každé scéně, kde se něco děje, a vlastně i ten zbytek filmu - plkání o blbostech/vzpomínání na zážitky mi nepřijde kdovíjak reálnej, jako nevim, nikdy jsem v podobné situaci nebyl, ale pochybuju, že bych měl náladu na podobný řeči.Ale dobrý, tohle bych ještě bral, a aji jsem s něčim takovým počítal, že tady bude, protože nějak se ta hodina a půl vyplnit musí, ale co už tomuhle filmu neodpustím, je např. přimrzlá ruka ke konstrukci...oh, seriously??Ne jenom, jak už AppleCore napsal, že reflexy fungujou i ve spánku, ale v prvé řadě vůbec ten nápad, položit si holou ruku na ledovou konstrukci.Tohle prostě nejde překousnout ani s odřenýma ušima, zavřenýma očima a ještě postavenej na hlavě.No a pak ti vlci, to už je kapitola sama o sobě.První hostinu bych ještě aji chápal (ikdyž je prokázáno, že vlk se člověka bojí a je před ním plachej, a myslim ani neni prokázanej žádnej případ sežrání člověka vlkem), dobře, dejme tomu, že byli strašně vyhladovělí a teda zaútočili....ale hned další útok na druhej den?Co jsou vlci, krvelačný bestie?Nebo jsem se snad díval na vlkodlačí horor?Tohle už je prostě moc.Já od těchhle filmů očekávám co nejreálnější vyobrazení, jinak to snad ani nejde.Pár drobných nelogičností se vždycky překousnout dá, ale co se děje tady, je už prostě moc.Ústřední trojice mi sice nijak zvlášť sympatická nebyla, ale nutno přiznat, že svoje role zahráli výtečně.Toliko k Frozen. ()

toyrider

Kdo by byl řekl, že na téma "3 lidi zaseklí na lanovce" půjde natočit celovečerák. Každopádně jsem si málem ukousal prsty. Je to jeden z těch filmů, které nevyženete z hlavy. ()

drackula

Jednoduchá zápletka, minimálny počet postáv avšak všadeprítomné nebezpečenstvo. Dá sa povedať, že ide o akýsi Open Water v zimnom prevedení, kde žralokov nahradili vlci. Nevýhodou filmov, ktoré sú viac menej založené na minime priestoru je fakt, že je dosť veľký problém dianie nejako dramaticky vybičovať. Cesta postupného trápenia nemusí sedieť každému a v niektorých momentoch môže trochu nudiť. Frozen ale vyslovene nenudil, ale neurobil ani dieru do sveta. Skrátka ide o príjemný pozerateľný priemer. 65 % ()

Guzo

Po vcelku pozitivních ohlasech jsem čekal větší pecku, bohužel u mě Frozen zapadne mezi podobné filmy a za chvíli si na něj ani nevzpomenu. Je pravda, že zápletka je dost originální, ale tím to asi tak končí a na víc jak průměr to opravdu není. ()

Josefin

Zajimavé survivalové překvapení od Adama Greena.Vcítila jsem se naplno do děje a přiznávám, že mi v žilách tuhla krev.Všechno umocnila mrazivá hudba a nervy drásající bezvýchodná atmosféra. Hodina a půl utekla jako blesk, hlavní postavy byly sympatické. A má osobní představa, že uvíznu na lanovce mi zrovna radost neudělala. Hodnotím 4*/70%. ()

prasacimor

Ja viem že to nie je chyba tých troch úbožiakov, ktorí sa správali ako úplní idioti a keby len trochu pohli rozumom, mohli sa nad úsmevnou historkou ako ich jeden pekný, zimný večer zabudli na lanovke, usmievať spolu so svojimi vnúčatami pri krbe. Veď oni to boli v podstate sympaťáci a určite si kluci takúto nepeknú smrť nezaslúžili. Ale keď je niekto fakt tak blbý, že pred skokom z 15 metrovej výšky na shen si dá dole z nôh snowboard a druhému nenapadne, že keď sa ručkuje po lane, je celkom nápomocné si aj tie nohy o lano zavesiť, tak potom je to holt problém. Samozrejme je to všetko vina scenáristu a režiséra, ktorí ale keby im trochu toho rozumu dali, mohli by celý film zabaliť už na začiatku. ()

JančiBači

Poznáte vtip že : Traja sa zaseknú na lanovke..Vlastne omylom ich tam zabudnú.Nakolko lyžiarske stredisko je otvorené iba cez víkendy, je jasné že pomoc nepríde.Tak jeden povie " skočím pre pomoc " A skočí..Doláme si nohy..prídu vlci..chrum chrum hostina.Dvaja mrznu ďalej.Aj by sa jeden po tom lane preručkoval, ale lano sa mu zarezáva do rúk.Počká až na druhý deň..Potom to nejako vydrží, preručkuje, obuje lyže a ide pre pomoc..Tretia, ktorá sa už stihla pošťať a stihla aj primrznúť čaká..Čaká až s ňou sedačka spadne.No a potom sa začne plaziť až sa doplazí za strom kde vidí, že ten druhý, ďaleko pre pomoc nedošiel.Pretože vlčia hostina sa opakuje.Ale vlci su už asi maju plné bruchá a tak tretiu nechajú plaziť sa ďalej..Až na hlavnú cestu :) Mňa to pobavilo, Vás nie ? ()

Mythago

Ho(ro)ry prý mají vyvolávat mnoho negativních emocí, jako jsou strach, zhnusení, nechuť apod. Jenž tenhle film, ačkoliv to horor rozhodně není, vyvolává podobných pocitů více (například bezmoc plus i soucit) a lépe než ty největší strachopudné pecky. Nechci se ale moc rozepisovat, protože by to nedokázalo vystihnout mé pocity těsně po shlédnutí i další den. Dokladem mého nadšení budiž, že během celého filmu jsem nedokázal dojíst večeři a na konci jsem upustil vidličku. Další hodinu jsem byl rozklepaný. A teď se bojím už i vlků a lanovek resp. vleků. ()

venca163

Zapněte si ty bundy sakra! Survival funguje, když se to nepřežene s nelogičnostma, případně když neobsahuje víc náhod s pravděpodobností větší než 1 ku 10 000. Menší spoilerovský seznam nesmyslů: když mrzne tak, že mi odpádávají kusy obličeje, zapnu si bundu | když mrzne pořád stejně a zahodim rukavici, není možný, abych usnul s rukou jinde než v kapse | když mrzne pořád stejně a nemám ruku v kapse, pozbydu schopnosti ji ovládat a začne mi odumírat | lano od lanovky mi nerozřeže ruce srkznaskrz | lyžařský střediska nedisponujou tlupou krvelačných vlků | kdyby ti vlci zaútočili, jsou nažraný na několik dní a někam odtáhnou | když mi před pár hodinama tlupa vlků roztrhala kluka/nej kamaráda, nevtipkuju o něm, nevtipkuju vlastně o ničem | ve stejný situaci už pro mě 'pochcání se' není emoční zážitek (tenhle lokální vrchol měl přijít mnohem dřív) | vlekaři vážně kontrolují sedačky cestou dolů ||. Je to dobrý nápad, ale s rukou na srdci musím říct, že všechny ty nesmysly pohřbily slibný film a nebavilo mě to jak jsem doufal. A už vůbec jsem to nesledoval s jazykem přimrzlym k ochraný tyči svojí postele. (65%) ()

slovan1

Hnusná představa někde zůstat viset a pak babo raď?! Každopádně, ty postupy sebezáchrany by asi napadly každého stejně. Pak už je ale smečka vlků nepříjemnou hříčkou osudu. Mi třeba příjde celkem logické, oproti uživateli sir-dave, že se v horách, v opuštěném zimním středisku potulují vlci. O to víc mi ale přijde uhozené, že v zimě se na sjezdovce lyžuje jen o víkendu...wtf?! Jinak nabíraní stopáže dojemnými řečičkami mě celkem štvalo. Když už chtěl mít Green delší film měl tam pověsit lyžařů 6. Nicméně je to lepší, než kdyby je na te lanovce zastavil nějaký vyšinutý psychopat a mastil si u jejich pomalé smrti brko. ()

FIBO

Survival thriller, který se po většinu času odehrává na jednom místě - horském vleku uprostřed zasněžené krajiny. Přestože je Frozen filmem, který nenabízí širokou paletu věcí, které by se daly hodnotit a nepřichází filmově s ničím novým, nelze mu upřít relativně slušnou atmosféru, která přeci jen dokáže vtáhnout diváka do děje a svou surovostí vzbudit divákovu pozornost. Navzdory tomu, že větší část filmu se odehrává na jednom místě, jde stále o působivou podívanou, která sice místy může slábnout a jevit se jako nudná, větší část však nenechává emoce na pokoji a toto vše dokonale podbarvuje hudba Andyho Garfielda. ()