Frozen

• Velká Británie Frozen

sedm.1

Plné,pětihvězdičkové hodnocení je z mé strany asi vážně dost přehnané,ale nemůžu si pomoci,mě Frozen fakt neskutečně bavil a ikdyž spíš než o horor jde o psychologický drama,povětšinu filmu jsem napětím ani nedýchal.Frozen je totiž naprosto ukázkovým snímkem,jak vytěžit z minima maximum.Devadesát minut,tři herci,jedna lanovka a malá,nechtěná chybička vlekařů.To vše autorům stačilo,aby se jim podařilo vytvořit skutečně parádně napínavý a chvílemi až dechberoucí podívanou.A celé mě to oslovilo o to víc,že happyend není zas až tak úplný.Frozen je vážně mrazivou podívanou,kde se podařilo i velmi reálně přiblížit charaktery a jednání postav ke skutečnosti.Ocitnout se v této situaci by bylo vážně k posrání a já jsem po celou dobu nezaznamenal jediný moment,jak by to asi v reálu nemohlo probíhat.O to je to celé pak ještě děsivější a napínavější.Velkým plusem je i obsazení velice sympatických herců,kterým jsem bez problému věřil jejich emoce,zděšení a totální paniku z bezvýchodnosti situace.Já musím zkrátka Frozen ocenit plnou palbou,neboť jakým jiným filmům bych to měl pak už dávat,než těm,kdy začnou závěrečné titulky a já jen čumím s otevřenou hubou a vytřeštěnýma očima.Prostě nenápadný,ale o to víc parádní napínák! ()

DeLaMorte

Správná volba dívat se na tento film v období mrazů pěkně doma u čajíčku...Vskutku jednoduchý leč výborně natočený thriller s hodně mrazivou atmosférou a situací do,které by se nikdo z nás dostat určitě nechtěl!Atmosféra je chvílemi tak hustá až člověku mrazí :) ()

BMAJTZ

Bavil jsem se, ale to hlavně z důvodu, že jsem od toho filmu neočekával vůbec nic. Klasický survival thriller plný naprosto očekávaných situací a zvratů. Co na to říci, prakticky vše co se na lanovce událo se dalo tak nějak očekávat. Jenom by mě zajímalo pár věcí, kdo dneska jezdí na sjezdovce bez mobilu? Jak je možné, že v zimní sezóně lyžařské středisko jede jenom o víkendu? Kde se tady proboha vzali vlci (mám za to, že jde o plachá zvířata a útočí jenom v krajní situaci)? Proč proboha nekřičeli trochu víc mi taky není jasné, nevěřím tomu, že by toho rolbaře na sebe neupozornili. Proč si skákající hrdina nepomohl tím, že si udělal z věcí alespoň nějaké lano po kterém by se přiblížil k zemi? Jak se hlavní hrdince podařilo upustit na zem rukavici taky nechápu. Proč hlavní hrdinové na lanovce sedí s odhalenýma bundami a nezapnou je co to dá, taky nedává smysl. Od kdy je železné lano ostré jako žiletky a jak je možné, že prořeže evidentně naprosto kvalitní rukavice asi po prvním metru lezení? Taky mám takové tušení, že amíci asi neví jak se posouvat po laně, už vidím jak to ten borec těch 20m jenom ručkuje, proč se nezaháknul nohama? Utržení lanovky, respektive praskající železné lano mě taky dokáže solidně naštvat, nehledě na to, že lanovky jsou fakt ve špatném stavu, i kdyby na té lanovce nezůstali tak vlastníci měli zaděláno na problém. Krvěžízniví vlci zabijou všechny a na tu holčinu se vyprdnou? No tak když už nastíním svět kde je tohle možné, tak poslední připomínka je přesto jasné WTF. Podobných věcí by se našlo spousta, ale přesto se to zkousnout jako odpočinkový film dá. ()

Forsberg11

Áno, toto môžem. Nenápadný hororový thriller odohrávajúci sa na minimálnom priestore s minimom postáv. "Traja kamaráti (2+1) sa vydajú na lyžovačku do hôr. V posledný deň dovolenky si chcú užiť ešte posledný zjazd a tak poprosia vlekára o výnimku a ten ich po miernom prehováraní nakoniec vpustí na prázdne lanovky. Čo sa ale nestane. Vlekári sa musia náhle vystriedať a tak sú tí traja nešťastne odstavení a zabudnutí v trojsedačke vo výške niekoľko metrov a ďaleko od najbližších ľudí." Tak takéto niečo sme tu zatiaľ zrejme nemali. Niektoré momenty sú naozaj vydarené a aj dosť brutálne, hlavne tie otvorené zlomeniny mi dali zabrať. Chvíľami mi vadili zdĺhavé dialógy o ničom, ale dá sa pochopiť, že scenáristi museli nejako vyplniť čierne diery, ak nechceli aby mal film 50 minút. Po druhom pozretí som síce uvažoval o znížení na 3*, keďže som sa utápal v dlhých scénach, kde sa nič nedialo. Ale aj tak je Frozen nadpriemerný thriller, vo svojej kategórii výnimočný, pekne nakrútený a zasadený do nádherných lokácii. ()

Zemi11

Stejně nelogické ohledně volených řešení k záchraně jako u Unstoppable. Oceňuji záběry s vlky a závěrečné drama. ()

netahlo

Vyborna vec, u ktere nechapu, jaktoze neni v cervenych cislech! Pamatuji si, ze jsem na to koukal kdysi v cervenci nebo v srpnu a to ochlazeni mi prislo vhod. ()

Spike23

3 lidi na vypnuté lanovce s minimálními možnostmi, necháni na pospas všudypřítomnému mrazu a vlkům. Nápad je to tedy opravdu brutální... Nebýt té vysoce podprůměrné inteligenci všech tří hlavních postav. Naprosto všechno, o co se jakkoliv pokusí, skončí snad tím nejhorším možným způsobem, tím pádem na mě celý film začal po hodině napětí už působit pořádně komicky ( rozepnuté bundy, omrzliny po celém ksichtě a čepice stále jenom na okrasu, pád z výšky na natažené nohy, slaboch, který se neumí přitáhnout a ani mu nedojde, že by to bylo snazší, kdyby si ty lyžáky sundal... a když už je měl na sobě, tak mohl raději odjet na lyžích, které hodil dolů, místo aby nasedal na snowboard... a to zdaleka není všechno. ) Pokud dokážete prominout všechny tyto nelogičnosti, jedná se o vcelku zajímavou podívanou na večerní hodiny. Nic víc radši neočekávejte . ( Být tam Bear Grylls, tak je to ale zajímavější a do 5 minut vyřešené :) ) ()

jondoe

Bolo to poriadne mrazive to sa musi nechat. Scena z vlky bola taktiez poriadne neprijemna. Aj herci boli celkom schopny, hlavne Shawn Ashmore bol dost dobry. Hodnotim vsak len tromi hviezdickami. Zaciatok je zbytocne dlhy a to nudne dialogy ma absolutne nezaujali. Namet tiez nie je az tak originlalny. O preziti v nie moc prijemnych podmienkach tu uz par filmov bolo. Postavy sa v niektorych momentoch spravali nedoveryhodne, ale v tomto filme sa nad tym da prizmurit oko. Inak som celkom rad, ze neviem lyzovat a zimu radsej travim v teple domova, lebo by som mal asi problem po pozreti tohto filmu sadnut na lanovku. Po traileri som sice cakal nieco lepsie, ale nejako vyrazne sklamany som nie som. Je to maly film z par dobrymi momentmi a z celkom miestami solidnou mrazivou atmosferou. ()

NICOX

Když sem si přečetla o čem to je, napadlo mě uplně to stejný jako u "Otevřeného moře" (konkr. u dvojky, jedničku sem neviděla) - co tam jako budou tu hodinu a půl dělat? Kdybych ty dva filmy měla porovnat, tak Frozen mi přišlo takový uvěřitelnější (i když teda těžká shoda náhod) a byli tu lepší (sympatičtější) herci. V několika chvílích se mi uplně sevřel žaludek a musela sem mít pořád po ruce nějakou věc (jednou to odnesla i ruka), do který sem se mohla zakousnout a potichu trpět a v jednom případě se mi chtělo dokonce brečet. Jedním slovem - nervydrásající! Výjimečně mi připadalo chování postav relativně logický a i ty dialogy o ničem mi přišly docela přirozený. Jen mi trochu vadilo, že si tvůrci vůbec nedali pozor na detaily. V jednom záběru něco je (maso z přimrzlý ruky, rampouchy...), v druhym už ne... neřeknu kdyby to bylo nějaký trapný béčko, ale tohle byl solidní film. 75 % ()

Michelle75

Předpokládala jsem, že když mi hlavní hrdinové lezou na nervy hned od začátku, že postupem času to nebude o mnoho lepší. Ale událost, která se jim stala se může stát komukoliv z nás. A já na počáteční nevraživost zapomněla a začala si tento thriller vychutnávat. I když jsem některé věci brala jako přitažené za vlasy/spoiler: vlci útočící za bílého dne/, tak uznávám, že k napětí to dopomohlo...a nakonec překvapení a docela příjemné. A tenhle fim si přímo žádá nekonečné úvahy o tom, co byste v dané situci dělali vy. ()

honzii

Vlastně docela slušná podívaná na poli teenagerských žánrovek. Ne, že by to místy nebylo trošku jalové a typické, ale existencionální přesah se tam najde, stejně tak jako zajímavá dilemata a napětí. ()

iXtr3m3

Drsný realistický triler o situácii, ktorú by nechcel zažiť nikto. Odolával som zhliadnutiu tohoto filmu 9 rokov podobne ako The Canyon-u a vôbec som sa nemusel obávať. Nie je to žiadna sláva ani pecka, ale ťažký príbeh, ktorý sa môže stať komukoľvek. Dialógy boli na úrovni, nebolo to moc naťahované, chovanie postáv maximálne uveriteľné. Už len tieto cnosti sa dajú povedať o minime filmov minulej aj súčasnej produkcie. ()

Eraserhead

Natočit fungující napínavý thriller s využitím minimálního prostoru není nic jednoduchého a Adamu Greenovi to vyšlo. Hrdinové sice mohli místy o něco více použít mozek, ale nadprůměrný dojem z filmu to nijak zásadně neohrožuje. ()

kery-

Takovýhle filmy jsou přesně podle mýho gusta. Prostě zbožňuju filmy, kde se všechno točí kolem jednoho místa, ze kterého není úniku, a když už je, tak akorát do větších hov*n, než doposud..Dramatické momenty na mě působily správným dojmem, hodnota strachu v krvi několikanásobně větší než u leckterých hororů! Film schazovalo jen jedno, a to suché momenty, kdy se nic kromě vedení debaty nedělo. Ale na druhou stranu udělejte film se 3 herci aby se každou minutu udál nějaký masakr, to prostě nejde..Sečteno podtrženo, nejsem nespokojený:) ()

Hanys_

Adam Green začíná vystrkovat růžky. Po hodně zábavném (ale také výborném) Hatchet mě dostává komorním survivol horrorem, který se sice nevyhnul určitým nelogickým situacím, ale za ty scény, kdy jsem skoro nedýchal, to Adamovi s radostí prominu. Green má totiž neskutečný talent a tenhle film by pro něj mohl být vstupenkou do vyšší ligy. 7/10 ()

MareT.

Dlouho jsem se nemohl vzpamatovat z celého filmu. Pochopitelně stejně jako předešlé tituly s tímto schématem (Odsouzení zemřít, Otevřené moře,..) je film hlavně o situaci, ve které se hrdinové ocitnou. To, že je zima, to že se potulují vlci kolem mě nepřišlo děsivé. Ale v jaké výšce se ocitli....:D Pochopitelně film trpí stejnýma neduhama jako výše zmiňované. Jakýkoliv nástin bočních příběhů, který je divákovi předváděn formou dialogů, je naprosto zcestný a nezáživný, ale holt tam musí být. Snaha přiblížit postavy divákům touto formou holt nefunguje a ani si nedokážu představit, jestli existuje nějaká cesta, jak tomu docílit. Přece jenom si pustíte film kvůli "třem lidem uvíznutým na lanovce" a ne kvůli kvalitně napsaným postavám. Ale jinak vřele doporučuju, po vodních dramatech je tu i něco z opačného konce. Budete cítit napětí a zároveň vám jich bude líto a nepřestanete myslet na to, co byste na jejich místě udělali vy. Vřele doporučuju!! ()

Lewisek

Logika filmu tak jako u jiných survivalů zaostává, ale je to prostě film, nikoliv dokument a k realitě se může pouze vzdáleně přiblížit. Nicméně co se týče provedení, tak vzhledem k možnostem se vytěžilo téměř maximum. Film asi nezapomenete, atmosféru rozhodně taky ne. Nuda ani přes chudou výpravu nehrozí. Kvalitní snímek. Upozornění: vážně psycho :) ()

cab

Thriller pri nemz uvizne trojice milovniku zimnich sportu na sedackove lanovce a cesta z ni bude zivotu nebezpecna, protoze siroko daleko se na par dni nikdo vyskytovat nebude. 50% ()