Frozen

• Velká Británie Frozen

shrimpik

Tenhle film uplne nenudi,ale je asi nejpusobivejsi prave a jenom v te fazi,kdy hlavni hrdinove vtipkuji,tedy v prubehu prvnich asi dvaceti minut.I scenar se zda byt v techto momentech celkem obstojny a hlavnim hrdinum sedi rozhodne a podstatne vice nez pozdejsi casti filmu,ktere jak z hlediska logiky chovani postav,tak z hlediska scenare,hereckych vykonu,provedeni i namaskovani velice silne polkuhavaji. Dejova myslenka je urcite velice zajimava,bohuzel zpracovani tak silneho nametu zoufale pokulhava a neni zde vycerpano takrka nic z tolik nosneho tematu,ve kterem jinak ne tak spatni herci proste nemeli sanci predvest vice,nez ukazali. Film pusobi hodne neyvazene a dramaticke okamziky postradaji na presvedcivosti.Nejvetsim kamenem urazu je prave logika chovani postav, i kdyz budme uprimni,ze v situaci,jako je tato,muze asi jen tezko kdokoli rici,jak by se zachoval a logika jde asi hodne stranou.Vykon Emmy Bell bych hodnotil jako silne podprumerny,ackoli je nutno uznat,ze nebylo prilis mnoho dalsich prostredku (scenar,masker,vyprava...),ktere by ji jeji ulohu prilis usnadnily.Ashmore a Zegers toho az tolik nekazi,ale neda se zaroven rici,ze by neco vyznamne a znatelne prinaseli.Urcite se zde da najit nekolik opravdu silnych momentu a rozhovor zbylych dvou na lanovce rozkryva mnohe z lidske (stinne) stranky.Doporucuji k zhlednuti,ale vazne spise z toho duvodu,jak se poucit o tom,aby drama,herecke vykony a zejmena scenar nevypadaly zpusobem,ktery je zde predestiran.Tema je to skvele,ale je z neho vyzdimano minimum.Preji prijemnou zabavu.:) ()

*Fish*

Hodně dlouho se mi nestalo, že bych film musel od půlky proklikat. Beru, že se taková situace může stát, ale pokud koukám na film, který je plný naprostých nelogičností a to tím stylem, že to ovlivňuje děj tak, jak tvůrci filmu chtěli, kouká se na to blbě. >>> SPOILER >>> Jediné, čemu bych dokázal uvěřit je problém s vlky, ale to, že člověk promrzá na sedačce, nezapne si bundu, holou rukou se dotýká dobrovolně promzlého železa a nechá na něm ruku celou noc, že první, co účastníky napadne, je skákat dolů a ne po laně přešplhat na sloup (tak, že neleze někdo v lyžákách ale někdo, kdo má SNB boty, ovázané ruce proti roztřepenému lanu a nohy si taktéž zapře o lano), že borec místo toho, aby našel lyže a jel na lyžích sedne na SNB a klouže se dolů atd. Je toho zkrátka mnoho, co ten film dělá dle mého naprosto nepoužitelným, protože tomu, co se tam stalo, ani zbla nevěřím. A není to tím, že by mi tento žánř nevyhovoval, Open Water byl z tohoto hlediska proveden mnohem lépe. ()

Davemix

Tak tyhle typy béčkovejch survival hororů můžu. To je prostě paráda, že tam hrajou jenom vlastně 3 lidi a že je vlastně úplně jednoduchý se dostat ze zamrzlý sedačky, když se zastaví, buď přes lano nahoře a nebo skočit do hlubokýho sněhu a je to. No rozhodně tak jednoduchý to nebylo a hlavně vás drží děj v napětí až dokonce. Fakt zábava... 75% ()

david666

Tento typ filmů mám rád a proto možná dávám vyšší hodnocení i přes skutečnost, že některé detaily a scény byly trošku nereálné. Na druhou stranu film má dle názvu mrazivou atmosféru a jednotliví herci nejsou zase tak špatní. Lze jim věřit. A vlci, ti jsou velmi skutečbí. ()

RomaS

Atmosféru tento film má na výbornou, což bych normálně bral jako nejdůležitější věc, ale jedna podstata jej sráží dolů. Totiž jakmile tato trojice lyžařů uvízla na vleku začali jendat jako tupci a hrotit situace tím způsobem jak se nejrychleji dostat do ještě horší. Pozor spoiler, jen pro ty co už viděli! Osobně bych si skok na zmrzlou sjezdovku odhadem z 10-15 m nechal jako úplně poslední možnost a nedělal to jako první věc. V tu chvíli měli všechno vybavení i bundy. Věřím, že kdyby se s tím trochu vyhráli, dokázali by vytvořit něco jako lano, které by skok zkrátilo určitě o pár metrů. Ikdyž se potom bleskurychle zbavili veškerého vybavení, pořád jim zůstala jedna hůlka, kterou mohl sjet po laně dolů. Času na přemýšlení měli dost. Pořád ale nevěřím, že takové lano mu rozdrásalo rukavice i ruce když po něm neklouzal. Navíc, blbec, měl i nohy, tak se mohl vytáhnout a rozložit síly na celé tělo. Jeho námitku, že má nohy příliš těžké neberu, to by v žádném případě nepřeručkoval k druhému stožáru. Další donebevolající kravina byla, že všichni asi chtěli umrznou hned, jinak nechápu proč bundu se zipsem až k nosu měli oba rozepnutou až ke krku. Pravděpodobně jen kvůli tomu, aby jim šlo vidět na face. Močení do kalhot když mrzne nebo přimrzlá ruka na tyči asi nemá smysl rozebírat. Hloupě podané bylo také uvolnění matice šroubu silného jak dva palce, který jistil celou sedačku. Musíte uznat, že taková věc se prostě neuvolní jen když se na ní někdo párkrát zhoupne. Další jištění v podobě ocelového lanka, které se okamžitě roztrhlo raději už nekomentuji. V jednom měl ale ten lyžař pravdu. Vlci jsou plachá stvoření a z lidí, pokud nejsou v úzkých mají většinou strach. Je proto nemožné je potkat na sjezdovce, kde se celé dny pohybují davy lidí zanechávajíc velmi výraznou pachovou stopu, které by se vlci na hony vyhnuli. Ikdyž z mého komentáře vypadá, že se mi to nelíbilo, není to pravda. Jen prostě nemám rád nelogické a důvodně na hlavu postavené jednání postav, kvůli tomu aby byl příběh zajímavější. Když prostě nevím jak příběh ozvláštnit, tak, aby byl pro diváka uvěřitelný, tak to raději nedělám. ()

tuxie odpad!

Hloupy film, ktery nezachrani nic. Atmosfera = 0; pribeh = 0; dialogy = -1. Je malo filmu, ve kterych doufam, ze vsichni "hrdinove" umrou co nejdrive a film skonci.... voila, mame tu zhaveho kandidata na nejhorsi film roku 2010, alespon pro me ;) Tolik nelogicnosti, tak ukrutne slozita zapletka, stupidni dialogy a nizky rozpocet dychajici z kazdeho framu filmu... brrrrr, jen pro otrle :) ()

MFZB

Konečne po dlhom čase dobrý film. Filmík mal síce slušnú atmosféru a napätie by sa dalo v niektorých prípadoch krájať, ale to čo ho pre mňa potápalo boli niektoré pasáže, ktoré boli neskutočne ukecené a svojím spôsobom aj dosť dlhý rozjazd. Príbeh bol fakt super, prostredie bolo taktiež perfektné, herci to zvládli si myslím, že celkom dobre. A ďaľším plusom bolo asi, že s filmu bolo cítiť aj niečo hororové (síce len pár scén, ale aj to sa ráta). Myslím, že za tie 4 hviezdy film stojí... ()

lisma

Při sledování děje jsem nevěřil vlastním očím, co vše může scénárista vymyslet. Olbřímý zimní středisko omezené pouze na víkendový provoz ve kterém se po odlivů lyžařů potuluje rozzuřená smečka vlků, nelogické a poměrně nepravděpodobné konání všech zúčastněných osob a mnohé další záležitosti nad kterým rozum zamrzá a úsměv tuhne. Jediné co jsem po konci musel konstatovat byla chuť vyrazit někam na svah. A proto vy lidé zimních radovánek chtiví, kteří snad pohrdáte tuzemskými kopečky, važte si polí a luk Beskydských, Jesenických či Krkonošských. Zde se vám nemůže stát, že vás hladový vlk ohlodá na kost, že se sedačková lanovka na týden zastaví a pokud máte elementární pud sebezáchovy, tak neusnete s holou rukou na promrzlé ocelové tyči. Dost již bylo řečí a spíše než do útrob kina vzhůru na pořádnou lyžovačku. ()

tatka

Chvíľu trvá, kým sa tento film dostane tam, kam chcem - na sedačku, a začne byť husto a zima. Na začiatku je trochu psychologického dusna v bufete, v dôsledku ktorého dvaja hlavní hrdinovia urobia najhoršie rozhodnutie v svojom živote - rozhodnú sa pre PORIADNU nočnú lyžovačku. Nota bene s buchtou, kvôli ktorej si doteraz poriadne zalyžovať NEMOHLI. Miesto toho zostanú trčať potme na sedačke kdesi v polceste, pod nimi zjazdovka, tvrdá ako betón - to aby nemohli skočiť do mäkkého. Samozrejme v nedeľu večer, aby ich nemal kto zachrániť, lebo až do piatku je zjazdovka zatvorená. A svete div sa - všetci traja bez mobilov! Film má pár hluchých miest, trochu veľa a občas zbytočne sa tam hovorí, ale čo sa dá iného robiť na sedačke 6 metrov nad zemou? Postavy sú sympatické, napriek tomu, že sú to americkí teenageri. Ani jeden vo mne nevzbudzuje túžbu po jeho predčasnom skone. Dokonca ani hlavná ženská hrdinka Parker /zapamätala som si meno!/ Opomeniem pár logických lapsusov, ktoré sa tam vyskytli, lebo nerušia na prvý pohľad. Jedna hviezda patrí človeku, ktorý si na Google našiel obrázky vlkov a neobsadil do zvieracích rolí komisára Rexa. Nabudúce si možno prečíta, že vlci nebrešú. ()

kalysta

čisté 4 to asi nejsou, ale to co se podařilo filmařům vymáčknou z banální premisy je obdivuhodné. Tři herci , trochu sněhu, nějaký ten vlk a co se s tím udělat za nádheru. Samozřejmě některé dialogy nejsou příliš věrohodné, naopak je v nich cítit klasický patos, ale to se dá prominout. Hodné dobré. ()

Venceslao90

No vzhledem k tomu, že se prakticky celý film odehrává na lanovce se třema teenagerama tak je to překvapivě dobré a atmosférické. Potěšilo mě chování postav, které se vyhnulo nelogičnostem. Škoda jen, že o závěru rozhodne náhoda. Ale rozhodně to není špatný film. Dokázal plně využít toho, co měl k dispozici. Jsem spokojený. ()

Naghavi

Miluji filmy, u kterých se můžu do postav vžít...Těchto Survival filmů není moc a tento se mi moc líbil, nemohu jinak, než dát plné hodnocení ! ()

ifca88

Vynikající thriller. Asi většině z nás se někdy stalo, že se s náma zastavila lanovka, někdy i na delší dobu, kdy už pak člověk začínal být trochu nervozní, ale strávit na ní dva nebo tři dny by mě nenapadlo ani v nejhorších myšlenkách. Navíc s bandou vyhladovělých agresivních vlků pode mnou. I přes některé nelogičnosti to má skvělou atmosféru, pěkné vlky a sympatické herce...za mě 90%. ()

FOndra

Nečekal jsem od toho moc ale tvůrci dostali ze zdánlivě jednoduchého tématu maximum! Tento film si vysoké hodnocení zaslouží. Spousta hororů co nedávají smysl má hodnocení vyšší. Film je tu sice označen jako drama/thriller, ovšem to co se odehrává je vyloženě hororové každým coulem... ()