• Francie

(festivalový název)

Francie, 2009, 104 min

• jhrasko

..pre stretnutie so svojou milou prešiel pešky 4000km..pre svoj sen a slobodu sa rozhodl preplávať La Manche..a jeho inštruktor (aká jednoduchá bola cesta k nemu), bol taký blbec, že ani neprešiel cez ulicu, aby zadržal svoju manželku..(pri ktorej ani nevieme, prečo ho vlastne opustila). Všetci tomu prepadli, uverili a nechali sa dojímať. Ja som sa nevedel dočkať konca. Multietnicky prvoplánové a lineárne.(18.9.2010)

Jednoznačně nejlepší film, co jsem viděla na MFF Karlovy Vary 2009.(12.7.2009)

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 + 36. LFŠ UH 2010 - ZVLÁŠTNÍ UVEDENÍ - Cena LUX Evropského parlamentu (Welcome / WELCOME / Welcome) - Takový méně povedený The Visitor z minulého ročníku karlovarského festivalu, nebo v mnohém mě ho Welcome připomíná... - 90%(7.8.2010)

Fakt vynikající film o kterým bych ani nevěděl kdyby mi ho kámoš nedoporučil. Film tak skvěle natočenej že vypadá tak skutečně to jsem dlouho neviděl je to hrozně smutny ale je to život no. Herci to zahráli taky perfektně jde vidět že se do svích rolích velmi vcítily. A je to taky trochu romantické co chce chlapec udělat pro životní lásku a k tomu mu pomáha moc milý chlapík který ho naučí plavat. Vubec jsem nečekal jak to dopadne je to smutny no.. ale těch pět hvězd si to určitě zaslouží perfektní drama dílo(19.7.2010)

Silný příběh a pak bychom to mohli uzavřít..(27.6.2010)

• - Ceny: MFF Berlín 2009: Cena ekumenické poroty, MFF Varšava 2009: Cena diváků, Cena Louise Lumièra: nejlepší film. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

• - Severofrancúzske mesto Calais je od Britských ostrovov (konkrétne od anglického Doveru) vzdialené len 34 km. (MikaelSVK)