poster

Welcome

 • Francie

  Welcome

 • Slovensko

  Welcome

  (festivalový název)

Drama

Francie, 2009, 104 min

 • nascendi
  ***

  Do Karlových Varov na MMF sa pravidelne nedostávam, takže neviem posúdiť od akých filmov bol tento úplne najlepší. Viem len, že mám s ním rovnaký problém ako slepci, ktorým dali ohmatať rôzne časti slonieho tela a potom od nich chceli komentár o tvare slona. Izolovaný pohľad na kurdského mladíka, ktorý na ceste za svojou láskou stojí po tisícoch odkráčaných kilometrov pred záverečným 40 kilometrovým plaveckým úsekom je dobrým námetom a bol aj vierohodne zobrazený. Všetko bolo v poriadku, len mi pri sledovaní tohto filmu vírili hlavou koberčeky, ramadány, burky, mešity, bomby a politická korektnosť ako forma humanistickej samovraždy. A to už v poriadku nie je. Pravdepodobne nebudem pochopený, tak ešte pár slov na vysvetlenie. Je hanebné, ak 20 miliónový národ nemá vlastný štát a je tromi štátmi, na ktorých území žije, desaťročia decimovaný. Hromadný exod do Európy však nie je dobrým riešením pre Kurdov, a už vôbec nie pre Európanov. Veď Bilal nechcel dôjsť do Británie, aby sa stal Angličanom. Je to tak, alebo som nejaký detail vo filme prehliadol?(6.6.2010)

 • kajda.l
  ***

  Dojemný příběh hrdinného kurdského utopence. Chci říct utečence. Jen nestačím kroutit bulvama, kolik zdejších humanistů zde opět perlí. Určitě ti stejní, kterým leží v žaludku čeští Romové, Vietnamci a Ukrajinci :) Co si tak domů pořídit jednoho milého Araba (Kurda) místo kecání o xenofobii a znechucením nad francouzskou přistěhovalečskou politikou? Co? Odpovím si za vás pokrytci. To rozhodně ne! Fuj, Francie, fuj fuj fuj!!! Nic, co bych potřeboval vidět ještě jednou. Oceňuji tak pouze kvalitní formální stránku snímku, natočenu je to vskutku podařeně, herecký výkon Lindona a Lioretův přístup bez příkras. Ano, jsem hovado a s chováním imigračního a policie souhlasím. Nad příběhem ovšem zaklapávám víko. Znovu si to určitě nepustím. 60%(4.11.2014)

 • claudel
  ****

  Francouzi opět vyprodukovali příběh, který vystupuje z řady. Ačkoli to tak na první pohled nevypadá, jde o strhující podívanou, o krásném a neobyčejném vztahu mezi dvěma muži, kteří by se za normálních okolností asi nepotkali. Závěr korunuje dílo...(6.7.2010)

 • Pishin
  *****

  44. MFF Karlovy Vary(7.7.2009)

 • Pluhy
  ****

  Informativní hodnota snímku mě dostala. Kurdy asi opravdu nevítají ve Francii kartonovou cedulí s nápisem "Welcome". Je to jak hon na židy v roce 2008, neskutečné. Herecké výkony jsou výborné, námět skvělý a nálada taková pomalá a uplakaná. Problém byl, že se to celé tak nějak vleklo. Pořád jsem čekal nějaké překvápko, nebo nějaké vysvobození ze stereotypu příběhu. Přesto se jedná o film, který by měl být ke shlédnutí povinností, abychom pohlíželi na imigranty, jakožto tísíce podobných lidských příběhu a nevytvářeli novodobí holokaust, jako pánové Konvička, Sládek, Okamura a další statisíce Čechů.(23.11.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace