• Francie

(festivalový název)

Francie, 2009, 104 min

Obsah jsem četla jen zběžně a tak jsem mylně předpokládala, že půjde o nějakou slaďárnu o chlápkovi, co chce pro svoji milou přeplavat La Manche. Příběh je ve skutečnosti mnohem komplikovanější a hlubší. A téma celkem aktuální. A ne snad, že bych muslimům poskytovala nocleh a dávala jim drahé safíry, ale musím podotknout, že Francouzi jsou opravdoví fašouni ! (Holt nejsou "ti špatní" jen Amíci, každý národ má něco, že). Z "Welcome" tedy nakonec vylezlo neskutečně dojímavé drama o lidské vytrvalosti, ambici, ale i lásce a přátelství v hlavní roli s neskutečným sympaťákem Lindonem. Někdo si z toho (doufám) odnese i ponaučení, že nemůžeme všechny házet do jednoho pytle. Já i šok z francouzského přístupu k přistěhovalcům. Krásný film. (A souhlas s Enšpíglem!)(15.2.2013)

Jednoznačně nejlepší film, co jsem viděla na MFF Karlovy Vary 2009.(12.7.2009)

Silný příběh a pak bychom to mohli uzavřít..(27.6.2010)

Hoci bez veľkého priestoru ( a načo aj ? ) , ale za tých pár okamihov, si Derya Ayverdi ako Mina, zaslúži uznanie svojim hereckým nadaním .(18.3.2010)

Jako film bez výhrad, jako „bití na poplach“ s výhradami k poněkud jednostrannému podání.(10.1.2011)