Ink je neobvykle natočený fantasy film, v jehož světě naše sny vytváří dvě strany, Vypravěči tvoří ty dobré a Inkubové ty zlé. Sledujeme propojený osud Inka, tuláka mezi světy, který se chce stát Inkubem pomocí únosu duše malé holčičky, a osud Johna, jejího otce, který je ztracený ve světě skutečném. Celý děj na pozadí klasického souboje nespecifikovaného dobra se zlem je pojat velice psychedelickým způsobem a krom samotného děje a rozuzlení představuje jedinečný zážitek především svou formou. (Sysel_CZ)

Matli

Tak to bylo hodně silný. Filmy, které na mě nějak zapůsobí u mě vedou na plný čáře a tomuto se to povedlo hned na několika úrovních a ne jen na konci filmu, kdy vlastně vše dobře dopadlo. Jde vlastně jen o vztah otce a dcery, ale to jak je to zpracovaný a natočený je prostě bravůrní. Určitě to asi není pro každého, každopádně to patří mezi nejzvláštnější filmy, co jsem kdy viděl a to už je čest, těch moc není. Vynikající práce s kamerou X světelnýma efektama, perfektní výkony všech herců, je znát že tomu dávají maximum a že tomu věřej. Prolnutí dvou světů (sen a realita) bylo moc dobře udělaný. Soundtrack taky nemá chybu, hezky dotváří každý záběr, ke kterému je složen. Každá vteřina a každý záběr do filmu prostě patří, nic není navíc a člověk se nedokáže odtrhnout ani na chviličku, proto doporučuju sledování v klidu a plně se soustředit. Ještě teď utírám slzy. Neznámá, ale vynikající Jennifer Batter překvapila. 94% (Naprostý souhlas s uživatelem Seabeast) ()

merigieren

Počáteční scénka s dlouho vyčkávajícíím otcem zachraňujícím dceru před bubáky prozrazuje děj celého filmu, na konci je obrazový odkaz pro hlupáky. Proč tu dceru vůbec někdo potřeboval unášet se nedozvíte. Prakticky se seznámíte s otcem zažraným do práce, po tom, co mu zemřela žena a dceru získali prarodiče. V podvědomí je dcera unesena Inkem = otec po kulce v hlavě (otázkou je, kdy se mu tam dostala, jako by se rozdvojil), pak několik temných posluhovačů, skupinka dobrých posluhovačů a víla vypravěčka. Dobří posluhovači bojují s těmi zlými a snaží se dostat tatínka k dceři v nemocnici (originálním způsobem jako z final destination). Pak je zde Ink unášející dceru, k nim se přifaří vypravěčka, jež si užije úvodní souboj a pak přesvědčuje pasivním dobrem, o tom, že v každém je něco dobrého. A ono ejhle, nakonec s posledním vydechnutím se zadaří, Ink se vzepře (jen nevím komu), zachrání dceru a všichni brečí jak nemluvňata s 5* v ústech. Hudba lehce uklidňuje, u obrazu si hráli s jasem a kontrastem, takže celý film přesytili bílou barvou, což jsem nesnášel od první vteřiny do té poslední. A hlavně, je to děsná nuda... ()

JohnBruk

Moderní alegorie na přelomu 21. století. Opravdu jsem nevěděl, co od tohoto filmu čekat a nakonec jsem byl příjemně překvapený. Velmi originální snímek, který má chytrý scénář si s divákem nehraje..nechává ho rozplétat.. Ona zkratka do reálného života je něco geniálního. Spracování duchovního světa a designování prostředí a postav je zcela originální a osobně mně tento přístup mnohem více zaujal než třeba efektově našlapaný a popisný Constantine. Už jsem se opravdu obával, že se z filmové tvorby vytrácí pojmy jako alegorie či podobenství. Vizuální styl filmu si myslím by mohl být ještě trochu více dotažený, ale s ohledem na rozpočet si myslím jedná opravdu o povedenou záležitost. To, co musím ještě velmi pochválit je hudební a zvukový doprovod...skvělý a výborně dopňuje atmosféru filmu. Shrnuto podtrženo. Jedná se o film, který se nebude zřejmě líbit každému, ale ti co v něm najdou zalíbení, budou potěšeni.. ()

hororwatch

Řeknu to asi tak. Složité filmy mi nevadí, ale nesmí to na mě působit přehnaně, zbytečně, nudně. Celkově jak film skočil do děje a jakým způsobem odkrýval hádanku mi vůbec nevyhovovalo, což způsobilo, že jsem se po většinu filmu nudil. Dal bych přednost normálnímu dramatu na tohle téma, jelikož už samotnej prvek fantasy+sci-fi mi tam nevyhovoval. Prostě mi to přišlo jako blbost. Strašně mi to připomnělo poslední díl Star Warsu, kde Vader hodil imperátora do propasti nebo v Kokainu, kde v závěrečné sekvenci mluvil Depp sám k sobě v představách, že mluví k dceři. Prostě tohle tu už bylo a líp( v jednoduchosti je někdy větší síla než si kdo myslí), respektive to na mě nezapůsobilo tak, jak mělo . Film mi moc nedovolil kvůli zbytečně komplikovanému a hlavně chaotickému průběhu děje sžít se ( a s kym vlastně). To mi teď při psaní tohoto komentáře taky tak docvaklo. Závěr byl klasická srdceryvná scéna, která ovšem vyžadovala sympatie přinejmenším se zde vyobrazeným dobrem, k čemuž ovšem nebyl dán téměř vůbec prostor. Film se soustředil tak moc na zápletku a technickému vyobrazení záporáků a dobráků, až zapomněl na to hlavní. To, co však musim vyzdvihnout a co jediné se snažilo navodit tu správnou atmosféru byla hudba, za kterou dávám třetí hvězdičku. Jinak jsem si vědom, že tento film je naprosto rozporuplný, takže jak se tak dívám, si vysloužil buďto plné hodnocení a nebo podprůměrné. Ze snahy k objektivitě jsem musel dát filmu alespoň 2* za pokus o nápaditost. ()

Larsis

Po delším vstřebání jsem 4* přehodnotil na 5*. Celý film se odehrává v jakési temné atmosféře, má netradičení děj a vše podkresluje skvělý soundtrack. Zkrátka jsem měl pocit, že se koukám na něco jiného, neotřelého než většina dnešních filmů. Rozporuplné hodnocení dává jasně najevo smíšené pocity jednotlivých uživatelů a dávám za pravdu, na někoho to může působit nudně, na jiného jako onen sen. Pro mě příjemná podívaná. Doporučuju. ()

drankeryth

Film bol na moj vkus katastrofalny a jedine comu davam jednu hviezdicku je zaujimavy dej filmu, ktory nebol vyrieseny najlepsou cestou. Film ma neskutocne nudil nezazivnymi scenami, ktorym chybalo viac financnej injekcie bez ktorej to vyslo na svet amaterskym spracovanim. ()

katzo

Tento film mi pripomenul staré časy strávené pri TV Hallmark. Pripomenul mi tento "úžasný" televízny kanál nesympatickými hercami, podpriemernými hereckými výkonmi, hroznou réžiou... aaa vôbec celý film, ak nie je, mal by byť označený ako TV film, či video film. Film chce silou mocou zaujať niečím na čo nemá a výsledok: WTF pocity prechádzajúce v zívanie... ()

foundation

Skromny filmovy pocin ktory urcite nemal velky rozpocet a o to viacej ho musim vychvalit pretoze celkom s prehladom by zvalcoval filmy pysiace sa niekolkodesat resp mozno sto-nasobne vyssim budgetom. Naozaj jeden z najoriginalnejsich filmov za poslednu dobu kde je ucebnicovy priklad vitazstva obsahu nad formou. Vyborny pribeh ktory nechava priestor pre fantaziu divaka po cely cas ale zaroven zaverom ukazuje ze ma urcitu mieru v ktorej sa ta fantazia moze pohybovat. Okrem velmi originalneho pribehu si jednoznacne absolutorium zasluzi hudba ktora sprevadza film prakticky po 90 percent stopaze a myslim ze na celkovom dojme sa podpisala asi viacej ako polovicou. Skratka podobny film som uz dlhsiu dobu hladal a nastastie som narazil zrovna na tento.. pre mna to bol vyborny zazitok a pribeh plus hudba = 90 percent P.S. urcite nie film pre kazdeho.viem pochopit tych ktory tomu davaju nizsie hodnotenie ale odpad? ludia trochu objektivity ()

n3uro

Epický zážitek, jak efekty, jak hudbou tak i příběhem. Shlédnul jsem jedním dechem a nejraději bych zkouknul znovu. Pro mě, jeden z nejlepších filmů co jsem kdy mohl spatřit. Díky J. Winans... ()

Ondriss

Skvělá fantazie, podobné Gaimanovi s McKeanem. Jednoduchá linie, spousta obrázků. Kéž by vypadali všechny moderní pohádky takhle ()

gp_one

Těžko cokoliv dodávat. Je to hodně silný zážitěk a nikdy nevyprchá. Ink mne dostal a one, two, three, four mi od té doby bzučí v hlavě. Po Himmel über Berlin je to teprve druhý film, který si vychutnám nejlépe sám se sebou a nikoho u něj nechci. ()

wertcha

Hodně zvláštní film. Prvních 30 minut nevíte co se děje, a v podstatě vás to ani moc nezajímá, protože řešite špatný střih a flashbacky - je to zmatené a amatérské. Pak se to přehoupne a příběh vás začne zajímat - je tam pár dobrých myšlenek a konečně, po dlouhém čekání se dostáváte do děje. Konec je podle mě vydařený - trošku předvídatelný, ale vydařený. Když překousnu opravdu špatný začátek, tak to byla kvalitní podívaná, ale ne pro každého. ()

Cryptkeeper

Pokud je Winans na LSD a toci tohle tak at to bere dal. Jeden z nejoriginalnejsich filmu. Pomalejsi rozjezd,ale druha pule a finalni bitva..to proste nemelo chybu. ()

Redix

Tomuto dávám 5 hvězd ale pouze za hudbu která je vynikající. Soundtrack se fakt povedl, film jsem neviděl. ()

JetDryerFan

No považte, kolikrát se vám stalo, že zapnete film, po hodině sledování si furt říkáte "sakra co to je?" a přesto to nejste schopni vypnout, neboť vás to zarylo do gauče? Dokonalé veledílo, které když vydržíte do konce, shledáte úžasnou podívanou. ()

papaguy

Co se děje s lidskou duší zatím co spíme? Hororová pohádka. Napadá mě srovnání s Lynchem, ale není to úplně přesné. Zde je upřednostněn příběh a zlo a dobro je jasně rozlišeno. ()

LuckyDuckie

impozantní. žrala jsem to i s navijákem celou dobu. pro lidi s fantazií je to třešnička na dortu. co na tom, že to nemá superextramegagiga drahý efekty a oscarový výkony. ať si kdo mrmlá co chce, tenhle snímek má duši. za pět. ()

psychoza

Vždy som verila že existuje niečo viac, niečo silnejšie, niečo nad nami... a presne takto by to kľudne mohlo vyzerať. Podobný film som ešte ani nevidela! ()

markotter

V záplavě protichůdných komentářů se bohužel musím přiklonit na stranu těch, kteří hodnotí nízko. Námět je zajímavý, nevadilo mi ani levnější zpracování, to vyvažovala hudba. Možná kdyby J. Winans zůstal u scénáře a u hudby a režii nechal někomu jinému, výsledek by byl mnohem zajímavější. Takhle to bylo hodně, ale hodně nudné. Nic nepomohly rychlé střihy, flashbacky, jiné barvy, prostě se tam jakoby nic nedělo a přitom šlo sakra o hodně.... ()