Tradičně ve filmech láska čeká na postavy, které odpovídají normám většinové společnosti. Provokativní japonský režisér Sion Sono v absurdně nadsazeném čtyřhodinovém ponoru do světa perverzí, mánií a fantasmagorií naopak do cesty Amorovým šípům staví úchylné a psychicky labilní jedince. Ve vyprávění protkaném psychoanalýzou a katolickou věroukou se pak láska stává ultimativním vykoupením. Film pojednává o tenké hranici mezi perverzností a normálem, přičemž se zaměřuje také na vágní mez dělící katolickou církev od fanatických sekt. Autor ovšem nevytvořil zanícený pamflet proti všemu svatému, nýbrž groteskně pokřivenou love story, v níž neduhy moderní společnosti nabývají bizarní podoby. Stylově film evokuje afektovanost japonských animovaných seriálů pro dospívající mládež a současně na mnoha místech vzdává hold bohaté historii japonského exploatačního filmu. [44. MFFKV 2009] (oficiální text distributora)

Tiamatria

To bylo tak strašně retardský, až to bylo geniální. Rozhodně naprosto jedinečný film a pět hvězd dávám už snad jen pro údiv z toho, že něco takového může fungovat. ()

TonyHawk94

Absolútka, lebo toto treba vidieť, zhroziť sa, zasmiať, prežiť, zomrieť, a rozplývať sa nad tým. Veeeeľmi dlhý (takmer 4 hodiny? dafuq?! :D) a vo svojej podstate jednoduchý príbeh (hľadanie lásky?), za to ale s MEGA originálnym spôsobom vyprávania, a napriek jej brutálnej dĺžke ani v jednom momente vyložene nenudí; zároveň je tam tých príbehových častí niekoľko a nevyhnutne sa aj prestrieda niekoľko (niekedy nie práve typických) ústredných motívov filmu - hľadanie lásky, náboženský život (a jeho povrchné aplikovanie), sektárstvo, voyerstvo (fotenie nohavičiek spod sukní??!), a nevyhnutne dôjde aj na skvelé bitky, akciu, a ku koncu aj na výbuch. Vo finále tejto 4-hodinovej zmesky všetkého možného a občas aj nemožného (a najmä originálneho!) hlavný hrdina dokoná svoj cieľ, a tak pozitívne emócie na konci pretrvávajú, a to je hlavné! Mimochodom, hudba bola geniálne zvolená :) (Bolero od Ravela do emotívnej hromadnej bitky skrátka stojí za to :)). Takže za mňa absolútka ;). P.S. Scéna z "výcviku" fotenia je to najoriginálnejšie a najlepšie, čo môžete vedieť. Áno, je to praštené, ale stojí to za to ;) (len Japonci mohli takéto čosi natočiť, ale stojí to skrátka za to ;) :)). ()

HanzoBureshi

ČTYŘHODINOVÝ ORGASMUS!!! Tohle budu vstřebávat hodně dlouho. Ani nedokážu popsat, co mi po zhlédnutí probíhá hlavou, protože tento snímek, ze kterého divákovi ztopoří srdce, člověk natočit prostě nemohl. Sion Sono je totiž génius a naprostý bůh! Chtěl bych vidět původní 6hodinovou verzi. Jedná se v základu o romantický příběh, který obsahuje naprosto skvělé zaobalení do psychologického dramatu, které je vedeno nepředstavitelným šílenstvím. To šílenství tu má obrovskou tíhu, protože tu máme třeba neuvěřitelnou akční choreografii. Dále tu je originálně komický způsob voyeurismu využívající výcvik, kde jsem si připomínal jako v nějakém kung-fu filmu. Úchylárny jsou asi takovou režisérovou klasikou, která ale nezná v tomto snímku meze, takže toto už asi nikdo nepřekoná. A ta samotná akce, brutalita a krev, která využívá ještě klasické bezpočítačové triky, jsou pro mě vždy výhrou. Kromě toho celého šílenství je ten samotný příběh také neuvěřitelně promyšlený. I když snímek trvá 4 hodiny, ani jedna minuta tu není navíc. Snímek se věnuje několika postavám postupně, a poté dostávají společný prostor, což je v této stopáži naprosto v pořádku. Hlavní dvojice Takahiro Nišidžima a Hikari Micušima jsou totálně boží a jejich zapeklitá story linka je masterpiece. Celý ten příběh je vyplněn špičkově originální zápletkou, na kterou jsem poté díky tomu šílenství úplně zapomněl, a když jsem si ke konci zase vzpomněl, tak mi docvaklo, jak moc jsem byl do toho filmu zažraný. Je epické, že třeba i nenápadná postava s dvěma větami, která zafungovala jako vtip, je následně využita třeba do finální akce, takže každičká maličkost je tu využita a všechno má svůj důvod. Je to vtipné, smutné, napínavé, má to styl, výbornou vizualizaci, epické vyprávění skrz dialogy hlavních postav, skvělý hudební doprovod viz. třeba Symfonie č. 7 od Beethovena, má to všechno. Nenudit se u čtyřhodinového filmu, tomu se zatraceně říká umění!!! Mé hodnocení: 10/10 ()

soltak

Ano, film má slabá místa! Ano, není to nejlepší film co jsem kdy viděl! Přesto to bylo krásná čtyřhodinová podívaná. ()

Smudge

V asijské tvorbě nejsem nijak zběhlý. Ovšem do teď vše, co jsem z ní okusil, to se mi líbilo a tohle byla vyloženě lahůdka. Nečekal bych, že po čtyřech hodinách si budu ke konci říkat: už jenom deset minut? Jak to chtějí stihnout, snesu bez problému víc.. Přesně tímto způsobem mě to do sebe vtáhlo a to je úžasný. Jde tu jen o několik málo postav a jednu “zlou“ organizaci, přesto se zde prolíná mnoho různých, třeba i úplně protichůdných témat a je až s podivem, jak dobře drží pohromadě. Po první uváděcí hodině se situace začne čím dál tím víc zhoršovat až do kritického výbušného bodu, který je až tak půl hodiny před koncem. V průběhu jsem pořád čekal, nacucán obsahem západních filmů, kdy dojde k tomu klasickému zvratu. Ten by mohl v druhé polovině přijít v každé druhé scéně, ale proč tak rychle že? Nejdřív nás přece musí nechat pěkně podusit a to je jen ku prospěchu. Nakonec akorát ten závěr v blázinci se mi tam zdál poněkud násilně vložený, ale to je jen malý šrám za jinak dokonalý zbytek. ()

awastrman odpad!

zvládl jsem prvních 90 minut ale poté jsem to vypnul, není to o ničem jiném než o ujetém mladíkovi a ještě více ujetejším otci knězovi ()

hlob

Gandlaf ma tento nesvar hlasku "hrudka masla rozotrena na prilis velky kus chleba". Vydrzal som to sledovat cca 2 hodiny, vzdavam to. V nejakom komentari nizsie som si precital ze to konci stastne a to mi uplne staci. Zatial sa udialo asi tolko co by sa v serioznom filme zmestilo do jednej tretiny aj s reklamou. Uz nemam sil zistovat reziserov odkaz. Jednu hviezdicku udelujem za obcasne obcasne precitenie do reality, inac zbytok filmu odporucam len skalnym fajnskekrom tohto zanru. Strucne, nuda. ()

Desmi

Skvělý film, až mě to zaskočilo. Postupné střídání žánrů, propletenost děje, výborní herci... Těch 4 hodinek nelituji, vlastně by mi nevadilo jednou tolik. Za poslední rok jsem neviděl film, který by ve mě vzbudil tolik pocitů a nálad najednou. Tohle zvrhlé dílko můžu jen a jen doporučit. ()

kaukola78

Tak tomuhle se říká majstrstick.Film je drsný ve všem co nabízí.Přiběh a vizuální zpracování je jedinečný.A konec filmu???To raději nebudu psát....Pod vlivem lásky je mimořádný film který se prostě povedl a stojí za to ho vidět. ()

buchannon

Romantické komediální artové drama o Ježíšovi, jedné sektě , kalhotkách, erekci :), ale hlavně o lásce. Na co všechno ti japonci nepřijdou. Když na začátku filmu bylo uvedeno, že film je podle skutečných událostí, byl jsem opravdu zvědavý. Ale ta fantasmagorie, co následovala, mi otevřela ústa dokořán. Velmi unikátní snímek. Magnum opus. Hodně zajímavý je pohled na katolickou církev a v kontrastu pohled na Církev Nula. Sion Sono je opravdu šílený (já jsem ostatně taky, tak to můžu tvrdit i o jiných), i když on sám v rozhovoru pro The Brooklyn Rail uvedl, že 10% je pravda a 90% jsou lži. Budiž, i tak se jedná o bravurní film podle výborného scénáře, kde skutečně nejsou hluchá místa. Mnohem lepší než některé americké hovadiny, které zaplavily televizi. ()

kolly13

Cáklé, úchylné a pro mne to bylo zajímavé vidět, jen abych náhodou neprošvihl vysoce hodnocený počin. Ale nesedlo to. ()

Houbos

Koukněte na stopáž. Tři hodiny pětapadesát minut! Sion Sono, tvůrce Suicide Circle a dalších krváků tentokráte natočil romantickou komedii. Šílenou, bez obligátního holywoodského patosu, perverzní, napěchovanou akcí. Nezalekněte se délky (já ho zkouknul nadvakrát). Empire Andy Warhola o délce 8 hodin představuje větší výzvu. Podobné: Stereo Future ()

27p16and41p6

Na pět hvězd nejsem dostatečně šílená, jako film v některých momentech je. Je to příběh, který je sice možný, ale asi by se to všechno nestalo jenom jednomu člověku. A způsob, jakým film příběh podává, je opravdu japonský jak poleno. No ale je fakt, že bavit se 4 hodiny se nedá jen tak u něčeho. Ke konci už jsem měla pocit, že to nikdy neskončí a já budu osudy těch lidiček žít u televize s nima už furt. A pak dali titulky v tom nejlepším :/ ()

J!b

Absolutně našlápnutý dechberoucí mix všemožných emocí, uchylností a značně nadprůměrných hereckých výkonů v až nepatřičně dlouhé jízdě. Další asijská pecka, která dává světovému filmu vědět, že pomyslné kyvadlo progresivity se již dávno přemístilo daleko od euroamerické zóny. Tahle neortodoxní křesťanská lovestory se prostě musí vidět. ()

cozek

Zjistil jsem, že i čtyřhodinová love story může bavit od začátku do konce! To se nedá popsat, to musíš vidět! ()