O sexu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Animovaný
Česko, 2008, 10 min

Známá režisérka a výtvarnice Barbora Dlouhá přijala výzvu natočit obdobu školní sexuální výchovy pro mentálně postižené. S hlasy Pavla Lišky a Ani Geislerové se jí podařilo zrealizovat vtipný snímek, u kterého se i přes intimnost tématu není třeba červenat. (oficiální text distributora)

T-pack

Předpokládám, že jde o docela důležitý dokument. Osvěta mi nikdy nevadila a nikdy jsem si také neuvědomil, že by byl potřeba snímek o sexu zaměřený na postižené. V tomto ohledu hodnotím jednoznačně kladně. Na druhou stranu jsem nepochopil jednoduchost celého projektu. Totiž, teď nemyslím srozumitelnost, protože ta je důležitá, to ano. Ale musí být u takového snímku i tak jednoduchá animace? Ondřeje Mohylu omlouvá jen, jestli je to dítě. Vím, o nic nejde, zvlášť u snímku s úplně jiným záměrem než uměleckým. Ale tak se snad snažím, ať dělám cokoli, aby to mělo nějakou mou vizitku. Pavel Liška je skvělý co se týče mentálně retardovaného herectví, sem to dost sedí. Dokonce i Gaislerová zněla duševně prostěji, pořád ale byla zřejmě ta bystřejší. Hudba byla podivná. Za nápad, za myšlenku a hlavně za cíl hvězdičky. Za provedení hvězdičky nedám. Tak. ()

Rousse

Jako učitelka biologie hodnotím jedničkou s hvězdičkou a jako speciální pedagog také tak. O to víc mě zaráží reakce některých lidí, zda by to měli MP vůbec vidět apod.! Prosímv ás - jsou to také lidi, kteří mají základní biologické potřeby! A názor, že tohle MP nepoberou.... No - je více než jasné, že lidem s těžším stupněm MR tohle ani nemá význam pouštět.... ale pro lehčí formy si myslím, že určitě jo. Jinak na UPOLu se za nás i vyučoval předmět s názvem "sexualita mentálně postižených" a myslím, že tohle by se přednášejícím určitě líbilo. ()

Stružák

Překvapivě docela vtipný počin, kterému jednoznačně dodává grády dabing Pavla Lišky. A přesto, že podobné grafické zpracování nemám v lásce, k podobnému tématu je více než vhodné. Taky jste si vzpomněli na ty kreslené pasáže z Básníků? ()

sedlo03

Lidé s postižením jsou také jenom lidé! Mají své základní biologické potřeby a tento krátkometrážní film to docela dost dobře vysvětluje. Dokážu si představit, že to pečovatelům ušetří spousty práce. Podle mě to mělo všechno a je jen dobře, že se snažíme lidi s MR zařadit do společnosti, ale chce to hodně trpělivosti. 80% ()

Rehooo

Zábavný, informativní filmek. Teď už jen zjistit, jestli má opravdu vliv na tíženou cílovou skupinu nebo ne. Chtělo by to vyzkoušet v praxi a pak až objektivně zhodnotit. ()

Ydrosten

Loleq7 mi to doslova vyfoukl z huby. Nemám problém s čímkoliv " naučným " ale musí to mít aspoň trochu normálnosti a ne to prezentovat opravdu jak pro retardy ( a Liška to tím debilbingem totálně pohřbil ) ()

hyena1

Lepší animace by rozhodně neškodila. Nedokážu plnohodnotně docenit, jaký přínos to má pro mentálně postižené, ale mě to rozhodně pobavilo. Výběr Lišky a Geislerová byla rozhodně správná volba... "Prsa jsou hlavně pro děti." "No a taky pro mě." "Ale hlavně pro děti!" "Jo." ()

maruli

Je to milé, je to poučné, dospělí se podívají se zálibou a dětem to řekne to, v čem jsou dospělí nesví. Můj čtyřletý synovec mi dnes několik minut zíral na prsa a pak řekl: 'Nó, někdo má malý prsa a někdo velký, nó.' Asi mu to brzy pustím. :-)) ()

yaqwsx

Mě se tento kraťas celkem líbil - občas nějaký dobrý vtípek, celkem to mělo hlavu i patu. Co bych vytknul, tak moc rozliniovaný děj - tady něco, tam něco a člověk se v tom ztrácí. Navíc by mě i celkem zajímalo, jak tento film vnímá cílové skupina - dle mě má teda v hlavě pěknej guláš. ()

MutantMarana odpad!

Ten Liska pokazdy hraje debily a retardy. Jen ho clovek slysi uz vidi priblblyho curaka, nejinak tomu je i zde. Peklo. Von to ani nemusi hrat, von to je chudak mental njn. Nejhorsi porno, co jsem videl. ()

Ukrizku

Myšlenka výborná, animace i komentáře vkusné, ale najednou je toho pro lidi se sníženou schopností orientace dost. Představuji si, jak se u filmu stydí, až vlezou pod stůl a pak jim v hlavě šrotují nevysvětlené momenty (těhotenství, tělísko, plánování mateřství). Konzumaci bych rozhodně doporučovala rozfázovat a také bych pouštěla individuálně, nikoli jako součást rodinné výchovy ve škole. Nadsázka je zbytečná, lidé s omezenou kognitivní výbavou jí neporozumí. ()

montel

Krátký animovaný filmeček o sexu namluvený dvojicí Geislerová-Liška určený spíše pro děti. Jinak ale docela vtipný. 60% ()