Fish Story

• Japonsko Fisshu sutōrī (více)

V roce 2012 se směrem k Zemi řítí obrovský meteorit. Zatímco zkáza světa se zdá být neodvratitelná, v jednom obchodu s hudebninami skupinka lidí poslouchá dávno zapomenutou píseň Fish Story. V roce 1975 druhořadá punkrocková kapela nahrává album, které se posléze ukáže být jejím jediným výtvorem; jmenuje se Fish Story. Osudy různých lidí mohou být provázané netušeným řetězcem příčin a následků a i věc, kterou spousta lidí považuje za fiasko, může jednou zachránit svět. Základem úsměvného nezávislého filmu Fish Story je precizní scénář, který divákům postupně představuje roztodivné postavy a bizarní události. Zdánlivě nesouvztažná série anekdotických epizodek se ve velkolepém finále ukáže jako promyšlené vyprávění vystavěné okolo titěrných detailů, které mají dalekosáhlé důsledky. (oficiální text distributora)

Moiraine

Zapomenutá punková písnička ze 70. let zachrání svět. Co dodat? Tohle mohlo dopadnout buď opravdu dobře nebo opravdu špatně. Naštěstí Japonci se vydali tou první cestou a vznikla mozaika, která ač se to na první pohled nezdá, tak dává dokonalý smysl. ()

wege

Krásně a správně ulítlé. Se super načasovaným scénářem, kdy čekáte, jak se to všechno propojí, jak to spolu souvisí a jak to bude pokračovat a zůstáváte stále mile překvapeni. ()

boombang

V tomhle filmu je dobrý jen konec a pak ona písnička, kolem níž se to všechno točí. Jinak je to celkem ultradivná ultranuda. ()

Forsetino odpad!

Za první pul hodinu jsem viděl jen asi 15 nesympatických Japonců. Slyšel dialogy o ničem a nezasmál jsem se ani JEDNOU! To je na komedii tak trochu málo... Totální sračka. ()

Apoxyomenos

Tento bizarný snímok plný absurdity ma dostal, výborne som sa pobavil, skvelá pieseň ktorá síce až priveľa krát zaznie vo filme ale musím tomu dať 5* [ArtFilmFest 2011] ()

muti

podla mna by sa film mohol volat aj Teoria Chaosu. zopakujem si co to je: "Systémy, ktoré vykazujú matematický chaos, sú v istom zmysle zložito usporiadané. Tým je význam slova v matematike a fyzike v istom nesúlade s obvyklým chápaním slova chaos ako totálneho neporiadku." presne takto vidim tento film. Pribehy zdanlivo so sebou nesuvisia a film je divny a zbytocny, no az na samom konci zistujeme ze to vsetko bol domyselne usporiadany celok. otazka neznie ci ste pripraveni sa filmom preluskat, ale ako je mozne ze "trepotanie motýlích krídiel, môže v konečnom dôsledku vyvolať tornádo napríklad aj niekde na druhej strane Zeme"? film je tak trochu experimentalny a artovy, ak ste pripraveni aj na davku muziky tak nemate nad cim rozmyslat a poriadne to rozpeckujte, pretoze druha sanca uz nebude. suhlas s: Shit ()

Galeana

Exkluzivní kousek. Přesně takovéhle příběhy mám ráda. Mozaika, která do sebe nakonec zapadne a vykouzlí vám na tváři úsměv. To vše je ještě podpořeno super songem...co chtít víc. ()

LavinieCamui

Tento film se skládá z několika uměleckých a zároveň běžných příběhů, které se nakonci propojí a vznikne tak velice crazy komedie pojednávající o konci světa. ()

Puslanka

Příběh o tom, jak životy budoucích generací mohou záviset i na zdánlivě bezvýznamném momentálním rozhodnutí. Jako nedostatek bych viděla to, že kdyby na závěr nebylo rychlé shrnutí "provázanosti" nechronologicky střídajících se příběhů, tak by bylo těžké pochopit, jak spolu některé souvisely. ()