Říct si to můžeme...

(studentský film)
všechny plakáty
Krátkometrážní / Drama
Česko, 2009, 6 min

Černobílá etuda studentky I. ročníku Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Mladí milenci se svěřují se svojí vzájemnou nevěrou, jejich dialog je ale plný smutných nedorozumění. (Skejpr)

Enšpígl

No já už tady nacsfd.cz nestačím žasnout. Když jsem poprvé na CSFD narazil na uživatelku Angie M. Divokou, byla mě velmi sympatická, surfuje, studuje FAMO a těšil jsem se na její komentáře, čekal jsem, že postřehy "třetí strany" k filmům budou zajímavé, obohacující, zkrátka jiné než názory nás laiků nebo zdejšího davu novinářů, ale ouha, (příklad - film : Šťastný a veselý Madagaskar (2009) - komentář : Vysílala TV Nova ) od studentky FAMO jsem fakt čekal víc, ale řekl jsem si, kašlu na to, moje komenty, kolikrát taky stojí za hovno, tak co. Kašlu i na tu úpornou snahu slečny režisérky Angie M Divoké dostat ze ve zdejším trapném bodovém žebříčku na co nejvyšší pozici a řadit se tak na úroveň tak zoufalých lidí jako zde asi nejznámější měnič bodů uživatel The Maker. Ostatně uživatel Lebowski to s výměnou bodů dotáhl hodně vysoko. Co mě ale začíná srát, že uživatelka AngelAngie alias režisérka Angie M. Divoká si dělá z csfd.cz jakousi svou soukromou PR stránku. Všiml jsem si, že jsou zde i studenti FAMU, ale nevšiml jsem si, že by si tady zveřejňovali svoje minifilmy, zakládali si zde profil tvůrce, atd. Já se ptám, proč se sem nepřidávají i ostatní herci a režiséři z filmovek ? Proč zde nemáme všechny jejich díla ? V létě jsem natočil na kameru let čmeláka z pampelišky na pampelišku, trvá to 9 minut můžu to sem dát taky ? O čem je tahle databáze ? O filmech ? Nebo o sebestředných do sebezahleděných uživatelích ? Šestiminutovku nehodnotím, protože se nehodlám účastnit téhle frašky a ani nezávodím v počtu ohodnocení. 20.1. - Nedá mě to, když vidím co zde připsala sama autorka. To víš, Angie, že to z nás všech dotáhneš nejdál Ty, my ostatní jsme jen blbci a rádoby kritici a neseháme ti ani po kotníky a jedinej kdo má právo se tady vyjadřovat jsi ty a ti, co to chválí :-)), fakt slušná tragikomedie tohle :-) TerezaVanCzech na hrad ! :-) Angiku a proč si smazala, ten komentář ve kterým si nás urážela, co prdelko ? :) Bohužel Angie sem již původní komentář nevrátila a tak ho zde nechám aby některí zdejší komentáře měli původní smysl. Jen mě tak napadá co by asi musel dělat například Zdeněk Troška, kterýmu se tady přeje smrt, vyhrožuje atd. Zde nic takového není, žádný vulgární urážky ani žádní vyhrožování. Pokud si zde někdo sám žádá o nahazování svých vlastních filmů, sám si napíše svou profesní biografii, měl by počítat s tím, že ne všem tohle počínaní bude sympatický a následný povýšenecký tón Angie Divoký vůči lidem s jiným názorem nechám bez komentáře.......... profil / všechny komentáře uživatele AngelAngie téma: rozhovor // I. ročník FAMO, námět, režie: Angie M. Divoká, produkce: Z. Zmítková, střih: L. Bouška, zvuk: M. Lukeš, kamera: P. Braun, K. Wagsteinová, scénář a hudba: K. Scholzová, klapka: L. Buchar, hrají: Bára Mišíková, Kuba Jurásek, max. délka 6 minut, max. počet osob - 3, 1 natáčecí den v ateliéru, použití dvou kamer // BLA BLA BLA, ZKUSTE SI NĚCO NATOČIT VY, ZNALCI... RÁDOBY KRITICI, TEORETICI... BLA BLA BLA, KDYBYSTE NEBYLI SLEPÍ, VŠIMLI BYSTE SI, ŽE TĚCH STUDENTSKÝCH PROFILŮ / FILMŮ JE TADY FŮRA... NEHONÍM SI EGO, NEDĚLÁM SI REKLAMU, NECHCI UZNÁNÍ, JEN UKAZUJI, CO BYL MŮJ PRVNÍ FILM A HNED TAKOVÁ SPOUŠŤ, HMMMMM, TO ABY NETOČIL V ČR NIKDO, VIĎTE... BLA BLA BLA... UVIDÍME, KDO TO DOTÁHNE DÁL, BLBCI... TOČÍM, ABYCH MOHLA POROVNÁVAT, ZKUSTE TO VY, PAK MĚ TY KRITIKY NĚKAM POSUNOU... () (méně) (více)

Isherwood

Nezáživné. Sic jde o semestrální práci, která zřejmě měla omezení a daná pravidla, nemůžu se zbavit pocitu levné vyumělkovanosti. Je to dáno hlavně strohým interiérem, lahvinkou vína se zapálenou svíčku z večera pro snobíky, a hlavně samotným dialogem, který nemohl napsat nikdo, kdo už někdy nějakou partnerskou rozepři měl. Ty krátké úsečné věty dokonale odpovídají situaci, kdy se lidi dohadují přes SMS-ky a ne, pokud si sdělují zásadní věc, jakou nevěra zajisté je, osobně. Je to celé plochá nuda, kterou definitivně zabije závěrečná ‚(ne)pointa‘. ()

Malarkey

Mr. Apache je honič druhýho stupně. Proč? Protože se ukájí pocitem, že dokáže "neznalcovi" vysvětlit absolutně všecko a vždycky bude mít "samozřejmě" pravdu. To, ale znamená, že je jakýsi odborník, a má z toho pohonění neskutečně dobrý pocit. Jenže takových odborníků je na čsfd celá kopa. Jedou ve stylu: "Jsem filmový znalec a ty seš hovno, který mě bude uctívat." A tak to také většinou funguje. Proto často na čsfd, jako stránku takovou, poslouchám názory, že by se mi chtělo blejt. Ale holt s tím nic nenadělám. Co pak ale, když sem příjde odbornice na slovo vzatá, účastnice FAMO kroužků a písatelka občas dosti hodnotných komentářů, a bude se ukájet pocitem, že jí tu hodnotí její šestiminutovku? Máme ji za to uctívat? Máme si taky pohonit? Aneb egohonírna prvního stupně. P. S.: Netušil jsem, že jsem rádoby kritik, teoretik a bla bla bla, bůhví co ještě. Říkám jenom názor a mrzí mě, že ho slečna Divoká nedokáže vzít. Jen bych byl rád, kdyby mě nepoučovala, jak se mám chovat. Sám nejlépe uznám za vhodné, co dělám a budu si za tím stát. Tvrdit ale, že film na čsfd vložila, ale nehoní si ego, nedělá si reklamu a nechce uznání je věru kravina. A to by si sama měla uvědomit. Krom toho v tomhle případě by jí měl bohatě stačit názor z FAMO, pro kterou film vytvořila. Pokud udělá celovečerňák, tak ať si ho sem vrzne, ale ať sem proboha netahá ty svoje krátký kraviny o ničem, co maj fungovat jako jakási semestrální práce. To by mohl udělat každý ;)....Krom toho tvrdit: "a to, že je můj sračka, nikomu neberu" a následovně lidem v komentáři nadávat nejde dohromady. Nebo snad ano? Natoč o tom další film, a vlož ho sem, budeme rádi. Jak stádo, které ti to ohodnotí, protože seš zázrakem české kinematografie, tak blbci, jako jsem já, co ti to s radostí opět zkritizujou. Hlavně že body skáčou viď... ()

larelay

Srdicko moje, Andilku, napad nadherny, presne tak ako to zboznujeme, right? Prave preto ma prekvapuje, ake velmi plytke a bezduche su dialogy tychto dvoch mladych ludi, ktori ako keby ani predtym netvorili par. Zaciatok bol slubny, az ma pichlo pri srdci, vnutorne monology brilantne. Ale zrazu bum... Z postav sa stali dve chladne, sebecke, ignorantske cudzie postavy, ktore ako keby trpeli schizou. Ma ma rad? Nema ma rad? Mam ho rada? Nemam ho rada? Co vlastne postavy chceli? Ako iste vies, filmy hodnotim pocitovo. Pacila sa mi sceneria, hudba bola vyborna, namet taktiez skvely, 6 minut ubehlo ako voda, ale... Ale ak necitim s postavami akukolvek sucinnost, ak su mi protivne a ich spravanie povazujem za nelogicke, musi sa to niekde odrazit. Alebo sa mylim? Naozaj takto dvaja ludia premyslaju? Asi som teda lucky girl, pretoze ma taketo "vztahove veci" obchadzaju a som happy, ze mam doma to, co tam uz 3 a pol roka mam :) Ale dufam, ze coskoro od teba uvidim dalsie dielko a ked z teba na konci studia bude "big director girl", budem tvojou ako by Annie Wilkisova povedala: "number one fan" :D Good job, girl. ()

novoten

Nevýrazná slečna označená za hysterku, pár nevěrohodných monologů a dva lidé, kteří si během pěti minut dokážou s klidným svědomím nenávratně rozbourat vztah, aby vše skončilo poněkud toporně trpkým vyznáním lásky. Mějte Angie rádi jak chcete a chvalte ji klidně za každou cenu, ale já vidím jenom ublíženou výpověď svědčící o nenaplněné touze umět si všechno vyříkat "jako dospělí lidi". ()

Faidra

Slečně Divoké, panu Chramostovi a dalším nadějím české kinematografie bych propříště doporučovala, aby svůj další "film" s milostnou tématikou nazvali Já a moje ego. Bude to upřímnější, přesvědčivější a ušetří se za herce. ()

Skejpr

Komorní, černobílé, citlivé, přirozené... Jen možná trochu pomalejší. Každopádně na Studentku I. ročníku FAMO velice vyzrálé a v každém případě kvalitní... ()

charlosina

Přinejmenším zajímavé. Dobrý námět, dobré prostředí, dobrý obraz. Niterní monology zpočátku výborné, později trochu "zvláštní". Ovšem herecky příliš křečovité (Kuba Jurásek má však velmi příjemný hlas). ()

Arachneuss

Ženy jsou z Venuše. Muži jsou z Marsu. Krátkometrážní filmy mají emocí, že může dobrá polovina Hollywoodu závidět. Černobílý obras podkreslujíc ztrápenou mysl hlavních hrdinů, lehoučké piáno v pozadí a jedna láhev vína. Láskyplné, vtipné, smutné a vedoucí k zamyšlení. Šest minut uběhlo jako voda a já mohu pouze zatleskat. P.S. Opravdu nechápu snahu některých uživatelů o zesměšnění autorky. Po celé databázi se nachází stovky krátkometrážních snímků s délkou pod šest minut, tak proč ten povyk? Film je hlavně o zážitku, který si z jeho sledování odneseme, ne o jeho délce. P.S.S. Raději odborníka na film v úvozovkách, který se kinematografii zabývá profesně, než-li odborníka samozvaného, který si svůj status přisvojil na základě jím viděných filmů. ()

viperblade

Jako režisérský debut to vůbec nebylo špatné, naopak! Z tý holky zřejmě něco bude... Těším se na delší video, protože tohle téma by se dalo ještě pěkně rozvinout! Jen tak dál, Angie! ()

MM_Ramone

Mne sa to celkom páčilo. Jednoduchá komorná partnerská mini dráma. Zaujimavé spracovanie, dobrá hudba a prekvapivo kvalitné herecké výkony. Študentských filmov som mnoho nevidel, ale tento je určite jeden z tých najpodarenejších. Myslím, že "Říct si to múžeme..." Tak to teda poviem: Je to dobré. *** ()

petero

Pre mňa osobne príjemné prekvapenie. Moje prvé a finálne hodnotenie vychádza z jediného pozretia. Vzťah dvoch ľudí, ktorí sa podviedli a teraz si to idú vyklopiť, veľmi zaujímavé podanie myšlienka - slovo. I keď to vyzerá ako TV inscenácia (neznášam), scenár (dialógy, myšlienky) sú dobré asi takto nejak by to možno prebiehalo (v takejto situácii som nebol). Réžia, strih, kamera – správna voľba, vzdialenosti záberov, dĺžky a tak vôbec to nenarúšalo sledovanie ale podporovalo herectvo ktoré podľa mňa záleží aj na správnom zosnímaní, herci tiež výborný, chválim, škoda nejakého silnejšieho zakončenia, niečím čím by to vyčnievalo... No a potom som skočil na profil filmu zhliadnem hodnotenie, prekvapivo neprehnané, čakal som lepšie, čítam diskusiu, tvoj príspevok a vzhľadom na to čo píšeš by som najradšej prihodil hodnoteniu ale ostanem na tých troch. ()

Tom_Lachtan

Slečna autorka se snažila spáchat drama, ale spáchala absurdní blbost, které sice k pořádnému napětí a zajímavosti schází několik mil, ovšem k nějaké studentsofilmové obdobě absurdních divadelních her jen pár centimetrů, asi třikrát jsem se blbosti dialogů zasmál a to díky hlouposti dialogů a zbytečně vážné hudbě. ()

petaspur

On i ona si tolik vážili svého těžce vybudovaného vztahu, že si při prvních problémech odběhli zaskotačit do nepartnerských postelí. Ona se k tomu rozhodně přiznat nechce, ale první vyrážející parůžek na přítelově hlavě jí napovídá, že bude muset s pravdou ven. On se přiznat chce, ale je zaskočen nečekaným přiznáním. Zatímco se on smiřuje s překvapivou remízou, tak se ona ještě snaží strhnout bodové rozhodčí na svou ukřivděnou stranu. Nezbývá mi než popřát těmto dvěma duševně nevyzrálým troubům, aby se rozešli dříve, než se pokusí narůstající problémy vyřešit pořízením "plodu lásky". ()