Dynamická, vědomostní a zábavná soutěž nejen pro teenagery, v níž dvě soupeřící soutěžní družstva ve třech kolech prokazují své znalosti, ale rovněž šikovnost, obratnost a smysl pro humor v recesistických a akčních disciplínách. Cílem soutěžního družstva je vyluštění tajenky. V prvním kole mohou soutěžící získat nápovědní písmena, ve druhém luští tajenku a ve třetím zápolí o ceny. (oficiální text distributora)

Beastmaster4 odpad!

Zcela souhlasím s komentářem uživatelky reditelka a přidávám, že je na něm právě proto viděna nechutná křečovitost a už se k těm mladým prostě nehodí. Chtělo by to novou tvář, novou podobu pořadu anebo ho rovnou zrušit. Dneska by šla udělat pěkná a kvalitnější soutěž pro mladé inteligenty, než tahle infantilní šaškárna s přiškrceným moderátorem. ()

Mr.Hudson

Co já jsem se nadíval na Bludiště, to si většina zde přítomných ani nedokáže představit. Téměř u každého dílu jsem byl přilepený u obrazovky a hltal nový přísun nápadů a obratnostních soutěží. Aby si někdo nemyslel, že mám rád teen pořady, prostě v tu dobu jsem na to měl věk a tak jsem se na to logicky díval. Z té doby mám také plno vzpomínek na různé otázky, dovednostní soutěže a velmi si vybavuji i moderátora. Musím, ale otevřeně říct, že novější díly už nejsou takové jako byly tehdy a úroveň šla určitě o poznání níže. Ale jde především o humorný a soutěžní pořad, tak ať si děcka hrají. ()

Missfit

První hvězda za mou oblíbenou písničku na začátku a na konci (Fatboy Slim - Fucking in Heaven --> jak trefný song na pořad pro dospívající :P) Druhá za to, že asi jako spousta, i já jsem tam ve své 8./9. třídě chtěl, a chtěl jsem soutěžit :) Bohužel, tím tento výčet asi končí, zbytek snad ani nemá cenu hodnotit...jde o mezivěkové nepochopení ()

Krt.Ek

Kdo nezabloudí v bludišti, ten se ani na ČSFD neztratí! ___ K "Bludišti" se mně váže jedna legen - počkej si na to- dární, legendární historka, která zas tak legendární není, avšak budeme-li to předstírat, zas tak moc se nestane, nikomu to neublíží a já zase pro jednou zazářím aurou světáka. Tedy: svého času, jako dítko docházející do jedné ze závěrečných tříd místní (klimkovické) devítiletky, buď osmičky nebo devítky - áčka, nejsem totiž žádné béčko či dokonce céčko, jak jste si již mohli všimnout- , jsem měl příležitost. Totiž příležitost zúčastnit se natáčení této soutěže, pamatuji si to, jelikož jsem doposavad moc příležitosti nedostal; nemylte se, nevybrali mne jako jednoho ze čtyř soutěžících (vzpomínám si na namixované družstvo, od nás, to jest z áčko, soutěžily Lucka s Ladou, na kom ležela tíha za béčko nevím, vím jen, že to byli dva chlapci, možná Lukáš a... vážně si to nevybavím, ta amnestie... anémie?!), takovou zodpovědnost by mně nikdy nikdo nesvěřil (dnes možná, ale kdysi, nechte si zdát), a kdyby snad jo, poslal bych jej do prdele, diplomaticky, ještě by se na ten výlet těšil. Proč? Za prvé jsem solitér, ne týmový hráč, za což vděčím právě základce, za druhé jsem znalý osvědčenějších a mne bližších způsobů, jak ze sebe udělat šaška. Abych však neodbočoval, čest, jíž se mně předběžně dostalo, na kterou jsem byl hrd, dokonce i šerpu připomínající udělenou roli jsem si nechal vyrobit a dennodenně se natřásal před zrcadlem, by se při troše snahy dala formulovat takto: nezbytná podpora; kompars, klaka - nepostradatelný dílek skládanky! Co však čert (ne)chtěl, den, kdy se vyjelo za slávou jsem absentoval, nevím už, zda jsem byl nemocen nebo jsem simuloval, byl za školou či co se stálo, avšak onehdy jsme to projeli jak Napoleon u Waterloo, o tom mne po návratu do školy informoval Michal, respektive optal jsem se jej, jak to probíhalo, Michal je fajn, ale sám od sebe by na to asi řeč nezavedl, avšak ptám jsem se nemusel, ta poslední třetina povinné školní docházky byla dobou, v níž jsem Bludišti a obecně televizi holdoval, určitě bych tu naší neúspěšnou anabázi na obrazovce zaregistroval. Z příběhu plyne několik point, předně, svých pět minut slávy jsem si neužil, ale byl jsem blíž než leckdo z Vás, už teď mám o čem vyprávět na smrtelné posteli, respektive na smrtelné pláži, plánuji exnout u moře. Za druhé, kde nejsem, vše se sere, být tehdy na scéně, nebo lépe řečeno za oponou, v hledišti, a plnit si svou úlohu oživlého talismanu, vyhráli bychom ten mač na plné čáře. Za třetí a za poslední, z vyprávění vyčtete, že jsem kdysi, dávno tomu jest, děsí mne to, ale už fakt nejsem nejmladší, na Pastorkovi svěřenou show čučel. A bavila mne, rozhodně lepší než pozdější Věříš si? či dřívější Hip Hap Hop, s kterým sice nejsem tak moc obeznámen, ale už teď si to dovoluji tvrdit, ony si tyto soutěže pro děti mnohdy drží tutéž laťku a stačí vidět pouhopouhou epizodu, aby člověk věděl, na čem je! Hodnocení neudělím, nechám si jej pro jiné a nechám jej na jiných, představte si, čtete-li můj komentář, tři bludišťáky ne-zlaté barvy! () (méně) (více)

triatlet

Formát je tak nějak podobný dnešnímu soutěžnímu pořadu "Za školu". Jen se musím pousmát té "dynamičnosti" soutěže. Možná přijde dynamická nezasvěcenému, naivnímu divákovi, ale když jsem viděl, jak tvůrci uprostřed rozehrané tajenky najednou zjistili, že jim nevyjdou písmenka, nebo když potřebovali děj urychlit, tak soutěžící museli "dynamičnost" zahrát podle instrukcí, tak jsem ztratil iluze o bezprostřednosti. Študáci sice vyhráli, ale další kolo si jel užít už kolega. jedno natáčení Bludiště stačilo... Jo a bludišťáka získala Veronika s Robinem, takže jedna hvězda patří i jim, ať si říká (píše) kdo (PZ) chce co chce:-) PS: Robin je pro rok 2009 trojnásobný kuželkářský mistr ČR. ()

• Původní znělka nesla název „The Attitude Song“ a je skladbou z alba „Flex-Able“ od skladadele Steva Vaia. (TomasSlach)
  • Znělka nese název „Fucking in Heaven“ a je písní z alba skupiny FatBoy Slim „You've Come A Long Way Baby“. (ČSFD)
  • Natáčení jednoho dílu trvá více než 3 hodiny. (R´Hell)