Tyler se od Masona dozví o rodinné kletbě Lockwoodových a šerif Lockwood zjistí něco překvapivého. (HBO Max)

Tom10000

5.díl. Mason se svěří Tylerovi o své temné minulosti a jak se stal vlkodlakem. Zároveň potřebuje měsíční kámen - ortoklaz - a ptá se ho, jestli neví, kde by mohl být. Tyler mu nevěří. Kámen sice našel, ale skrývá ho před ním. Aby ošálili Katherine, dělají na veřejnosti - a před Caroline - Stephan a Elena rozhádaný pár. V soukromí to samozřejmě vypadá jinak. I když to Jenna ví, mlčí (SPOILER: Což se v následujícím díle ukáže jako nevýhodné). Mystic Falls otevírá nový park. Damon se na této akci snaží usmířit s Masonem, ten však nemá zájem. Se stephanem se dohodnou na příměří, i když jen malém. Mason jim nevěří a tak Šerifce Forbesové svěří tajemství Stephana a Damona. Ta mu zprvu nevěří, ale ten ji chce dát důkaz. Přimíchá proto do pití železník a čeká. Nepřipravený Damon se napije a neštěstí je venku. Správně z toho bratři viní Masona, ale je pozdě. Postřelí je a odvlečou do starého sídla Lockwoodů, kde se je chystají zabít. Caroline díky svým schopnostem vyslyší, kde jsou, a na poslední chvíli je zachrání. Její matka je však šokována. Damon a Stephan ji zavřou u nich doma, aby si počkali, až z ní vyprchá železník. Tyler málem nechtěně zabije jednu dívku a riskoval tím proměnu. Uvěří Masonovi a dá mu kámen. Ten ho předá Katherine a zjišťujeme, že to on je Katherinin milovaný. 85 procent. ()