Když starosta Hopkins zruší školní ples ve stylu osmdesátých let, Stefan přijde na pomoc zklamané Rebece. (HBO Max)

Tom10000

12.díl. Rebeka odmítá pomáhat Klausovi se zastavením Kola a spolu se Stephanem přebývají v jejím domě. Klaus se obrací o pomoc na Stephana, jenž se s ním souhlasí. Zesláblý Damon mezitím trčí už třetí den ve vězení a nechce se mu ven, což Klause udivuje. Promluví mu hluboko do duše ohledně budoucnosti poté, co by lék našli a jeho případnému skončení vztahu s Elenou. Col mezitím pokračuje v tyranii Eleny a Jeremyho, i když je na chvíli Elenou rozptýlen, chce totiž po něm smír. Na to ale nenaletí, a vytuší, že ho chtějí zabít. Řekne to Klausovi a ten donutí Damona promluvit, jestli něco neví, ten ale skutečně nemá tušení o tom, co se děje. Než dorazí k jejímu a Jeremymu domu, Col už umírá vlivem Eleny a Jeremyho. Zapřísahá je a chce je zabít, Bonnie ho však uvězní v jejich domě po dobu úplňku. Sama se tam sotva dostala, její otec a navrátivší matka se ji snažili zastavit. Damon je na svobodě a opět se shledává s Elenou, mezitím Jeremyho znamení nabývá konečné podoby. Stephan s Rebekou se vyspali a spolu si užili nádherný den ve škole na zrušeném plese, který si však sami utvořili. I když si mají blíže a Stephan ji představuje osmdesátá léta, Rebeka nakonec vytuší pravdu jeho snahy a dá mu dýku, jedinou, kterou ještě, po Colově krádeži, mají. Když Stephan dorazí do svého domu, potkává tam Jeremyho, Elenu, Damona a Bonnie. Má již Silasův náhrobek. Při tom všem se s Damonem pohádá, když si navzájem vlezou do kůže, tj. Damon řekne Eleně o Stephanovi noci s Rebekou a Stephan připomene Damonovi nepravděpodobnost funkčnosti jeho vztahu s Elenou vlivem jejího oddání právě k němu. 85 procent. ()