Bojovníci bouře

Scénografie:

Chung Man Yee

Kostýmy:

Chung Man Yee

Každičká akční scéna a možná dokonce každičká scéna je absolutní mega dokonalej vizuální masakr, kterej rve koule po stovkách, ale co je to platný, když je to zároveň tak strašně nudný, že v druhý polovině mi bylo úplně jedno kdo koho a proč řeže a vlastně jsem i pomalu přestával vědět kdo koho a proč řeže a jen to tak dokoukal, aby se neřeklo. Pangové to prostě vůbec nezvládli, příbeh je moc nahuštěnej, přeplácanej, bez nějakýho většího cíle a to, že existuje slovo strhující, to vůbec neví, postavy jsou zase nevýrazný a nepomohla jim ani známost díky prvnímu dílu a občas to je trochu přiblblý. Prostě a jednoduše dokonalá audiovizuální nuda(8.2.2010)

Na začátku filmu mě překvapila povedená triková stránka a nádherné ozvučení. Snad to vydrží. CITÁT - Od teď jsem mýtus já ......... Následné titulky a song jsou také podmanivé a svým způsobem krásné. Hudba - Roland Ng. CITÁT - Lorde Hříšný, přišli jsme na příkaz Bezejmenného, pomoci vám v boji proti Bezbožnému......... Krásné jsou i ty herně komiksové pasáže. CITÁT - Bratře Větře.......... Souboj Bezejmenného a Oblaka na mostě okolo 36 minuty je oku lahodící. Dokonalé je i spojení Bezejmenného a Oblaka s Lordem Hříšným a bratrem Větrem. Tady někde to začne trochu pokulhávat. Až do teď jsem na to pěl jen chválu. Ale zase to není tak hrozné kulhání. CITÁT - Většina lidí zůstane tady, ostatní za mnou......... Démonickej bratr Vítr je prostě démonickej. Tyhle legendy mně někdy dovádějí k šílenství. Víte ty schopnosti ovládat živly, cestovat podivnou rychlostí přes celé kraje, hroby jenž střeží tajemství tak staré, než si vůbec dokážeme představit. Jako příklad je určitě Větrův trik "tisíce nožů" a podle legend by toho mohl dokázat i víc. Prostě síla. Mrazivý je souboj bratrů Oblaka a Větra. Sice si tvůrci mohli ušetřit to skákání po skalách, některé stupidní dialogy a záběry, které jsou jak z telenovely, ale vcelku je to velice slušný snímek. Nelituju peněz za DVD. CITÁT - Bratře Větře, to jsem já Druhý sen. Nepamatuješ si ?.........(23.4.2012)

Velká vizuální show s prvky které mi připoměly několikrát film 300 a nebo Sin City. Jenže oproti nim je toto dost nepřehledné, příběh je příliš prostý, chybí atmosféra a v podstatě i nějaký smysluplný děj. No a závěr filmu je děsně natahovaný, který by měl vyústit v dramatický souboj jednoho z hlavních hrdinu samého se sebou a moci démona, ale je z toho plytké cosi, co neradno ani komentovat. Přesto ta vizuální stránka tento film drží těsně u hladiny, ale je to hodně promrhaný potenciál. 5/10(31.5.2010)

• FFilipCZ

Příšerné vizuální efekty a nudný děj. Vlastně ani nevím, za co tu 1* dávám, když jsem to ani nedokoukal do konce.(22.6.2013)

• Vavča

Bratři Pangové jsou skutečně mistři povrchu a jejich stylizace celého filmu je po vizuální stránce velmi vychytaná, pěkná kombinace cgi a reality, pohybově se z toho nestal zaseknutý kafemlejnek na maso alá 300. Problém leží někde jinde, skvostné herecké obsazení nedostává skoro vůbec žádný prostor pro vykreslení postav. Navíc na postu akčního režiséra měl být asi větší bourák. Přijde mi, že choreograf Ma Yuk Sing nevytáhl ze svých svěřenců maximum, i když to jsou kromě pár vyjímek(Nicholas, Patrick, Simon) nebojoví herci, čekal jsem více, otázka je zda ho neobviňuji zbytečně, třeba mu režiséři předhodili storyboardy jak to má vypadat a neměl prostor vyvinout nějakou vlastní aktivitu větší. Film doplácí na sterilitu, nedostatek napětí, atmosféry. Naopak,co mě příjemně překvapilo je ost, které se do filmu vyloženě hodí, dobře ho podbarvuje. Obecně lze říci, že za ty prachy nehorázné, které to stálo by se dalo natočit něco mnohem lepšího. Ta plíživá amerikanizace čínského filmu (kam samozřejmě počítám pevninu, Hong Kong, Macao, Taiwan) se mi, ale vůbec nelíbí. Jak Bodyguards And Assasins, Treasure Hunter, tak tento snímek dokazují, že z mnoha důvodů na Hollywood prostě nemají, napodobují ho v mnoha směrech, ale ve výsledku a působivosti zůstávají minimálně o parník vzadu. Představte si to jako nablýskaný sporťák, který má lehce exotický design, ale uvnitř dýchavičný motor, na první pohled se Vám může líbit, ale při bližším prozkoumání zjistíte, že za svým konkurentem pořádně zaostává.(7.2.2010)

• - Natáčení probíhalo z finančních důvodů v Thajsku. (Terva)

• - Snímek byl natočen na motivy čínského komiksu "Fung Wan" Ma Winga-Shinga, který současně vytvořil pro film ručně kreslený plakát. (Terva)

• - Sami autoři uvádí, že film není přímým pokračování snímku Fung wan: Hung ba tin ha (1998). (Terva)