Wake Up Sid

Komedie

Indie, 2009, 138 min

Ok, tu sa už riadne razilo na hollywoodsky spôsob, ale nad priemerom to rozhodne drží Sid (ejkejej Ranbir) a nádherný Konkonin pohľad. Film inak nemá moc čo povedať a zjavne bol natočený z iných dôvodov ako zdieľať posolstvá. Ale cesta bola zvolená ok. Takže u mňa ok, príjemne zabitý čas.(2.2.2017)

Bláznivú mladosť považujem za jeden z najlepších Bollywoodských filmov, aké som mal zatiaľ možnosť vidieť. Preto som sa tešil na prvotinu Ayana Mukherjeeho, ktorý má veľmi sľubnú budúcnosť. A znova tu máme využitého jedného z mojich obľúbencov Ranbira Kapoora. Film je inak úplne obyčajná pohodová záležitosť, bez toho epického rázu Bláznivej mladosti. Ale aj napriek tomu si ma to získalo. Prerod z rozmaznanca na hodnotného človeka je krásne prirodzený. Film netlačí na pílu. Vyžíva sa v naťahovaní scén, pričom nezabúda byť stále pútavý. Plus Siddhartha je sympatický hrdina, blúdiaci v spoločnosti ako hádam každý z nás. Naozaj som si to užil, aj keď to má svoje chyby. A až na titulkovú sekvenciu tam chýba tanec a rytmická pieseň. Mimo to, film, ktorý vie pohladiť dušu, ak mu to dovolíte. Hlavne ak si uvedomíte, že je to už dlhý čas, čo niekto povedal niekomu ľúbim ťa a stál pri tom v daždi.(23.7.2014)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $718,766Tržby Celosvetovo $8,500,000(5.5.2010)

Povšechně vydařená jemná komedie, které by ovšem vzhledem k dějové řídkosti slušela kratší stopáž a rychlejší tempo.(21.12.2009)

Ne, že by to bylo tak špatné, spíš tomu chybí víc chytlavých písniček, a jak tu už Niktorius psal trochu rychlejší tempo. Zase oceňuji, že téma není pro bollywoodský úplně typické (aspoň myslím). Hledání nezávislosti, dospělosti, vlastní cesty v životě... takové celé až skoro evropské.(8.10.2011)