Wake Up Sid

Hiroo Johar, Karan Johar

Shan Mohammed

Kostýmy:

Manish Malhotra

Rozpočet $-miliónovTržby USA $718,766Tržby Celosvetovo $8,500,000(5.5.2010)

Bláznivú mladosť považujem za jeden z najlepších Bollywoodských filmov, aké som mal zatiaľ možnosť vidieť. Preto som sa tešil na prvotinu Ayana Mukherjeeho, ktorý má veľmi sľubnú budúcnosť. A znova tu máme využitého jedného z mojich obľúbencov Ranbira Kapoora. Film je inak úplne obyčajná pohodová záležitosť, bez toho epického rázu Bláznivej mladosti. Ale aj napriek tomu si ma to získalo. Prerod z rozmaznanca na hodnotného človeka je krásne prirodzený. Film netlačí na pílu. Vyžíva sa v naťahovaní scén, pričom nezabúda byť stále pútavý. Plus Siddhartha je sympatický hrdina, blúdiaci v spoločnosti ako hádam každý z nás. Naozaj som si to užil, aj keď to má svoje chyby. A až na titulkovú sekvenciu tam chýba tanec a rytmická pieseň. Mimo to, film, ktorý vie pohladiť dušu, ak mu to dovolíte. Hlavne ak si uvedomíte, že je to už dlhý čas, čo niekto povedal niekomu ľúbim ťa a stál pri tom v daždi.(23.7.2014)

Ne, že by to bylo tak špatné, spíš tomu chybí víc chytlavých písniček, a jak tu už Niktorius psal trochu rychlejší tempo. Zase oceňuji, že téma není pro bollywoodský úplně typické (aspoň myslím). Hledání nezávislosti, dospělosti, vlastní cesty v životě... takové celé až skoro evropské.(8.10.2011)

Nenáročný a přitom velmi milý film, který jsem si dosytosti užil. Je zvláštní, ža až dosud jsem zatím žádnému filmu s Ranbirem co jsem dusd viděl (momentálně šest filmů), nedal menší hodnocení než čtyři hvězdy. Zřejmě si vybírá filmy, které mi sednou, nebo aspoň ty co jsem zatím viděl. A pak je tu Konkona Sen v pro mě asi nejhezší roli, v jaké jsem ji zatím viděl (shodou okolností taky šestý film). Tady z ní opravdu režisér dokázal dostat úžasné kouzlo osobní krásy i šarmu. A ten příběh, který bych nazval o dozrávání v dospělosti se mi celkově moc líbil. Nejsou v tom vyloženě pasáže, které by měly způsobovat záchvaty smíchu, ani smutku. V tomto ohledu je to takové krapet odtažité, ale ne zcela nad věcí, což je fajn. Anupam mi přišel krapet nevýrazný, obvykle v těchto minirolích exceluje, ale zde byl takový až moc fádní. Ale film je zároveň procházkou po Bombaji ať už skrze záběry, nebo fotky v něm. Pořádně jsem nevěděl co od tohoto filmu očekávat a moc milě pmě překvapil i pobavil.(4.7.2016)

• NinadeL

Málokdy se stane, aby název filmu také prozrazoval celý jeho děj. Skutečně celý, protože náš hrdina Sid prohlédne. Prohlédne v profesním i osobním životě. Konec. Toliko tedy nulový děj, ovšem pokud patříte mezi milovníky (milovnice) Ranbira nebo Konkony, máte s nimi možnost strávit příjemné chvilky plné... nicnedělání. Jediný, kdo stál skutečně za řeč, byli tradiční rodiče v podání Supriye Pathak a Anupama Khera. Nakonec jsem ze samého nedostatku čehokoli zásadního začala nadšeně sledovala odkazy na klasické hindské filmy (hudbu, fotku Madhubaly) a nikdy nekončíčí proměnou triček s americkými animáky, které Ranbirovi tolik slušely. Nejvíce to se Snoopym (ale komu Snoopy také nesluší, že). #festivalbollywoodskehofilmu(7.10.2011)