Na velikosti záleží

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

Izrael / Francie / Německo, 2009, 90 min

David Gurfinkel

Oda Schaefer

Po velmi kladných ohlasech z MFFKV jsem čekal něco lepšího=zábavnějšího. Vtipné momenty tam byly, předvídatelný příběh tolik nevadil... ale opět se mi projevilo to, že film s mně nesympatickými postavami mě prostě nebaví. Navíc v Aeru několikrát vypadly titulky a jednu krátkou scénu pustili dvakrát (asi jako zaseklá gramodeska).(17.1.2010)

No ale polovina hvězdiček je ze sádla.(22.1.2010)

Být tlustý není žádný med a v Izraeli obzvlášť. Snad proto je to vhodná země na natočení podobného filmu. Scénář si kupodivu všímá jen tří ze čtveřice zápasníků, ten zbývající je jen ve společných scénách. Romantiky by možná neuškodilo trochu ubrat. Hlavní hudební motiv byl zajímavý, ale zněl tam skoro pořád. Zkrátka to není dokonalý film, ale je ze zvláštního prostředí o zvláštních lidech a stojí za to ho vidět.(31.12.2010)

Úsměvně pohodová záležitost o tlustoprdech, který začnou dělat sumo a postupně začínají chápat, že propagátorství sádla nevylučuje absenci citů a životního štěstí.(1.12.2013)

Herzl + Zehava = VL, ale taky 260 kilo živé váhy (a vášně na zadním sedadle Škodovky)(11.11.2012)