Na velikosti záleží

A Matter of Size

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

Izrael / Francie / Německo, 2009, 90 min

David Gurfinkel

Že ano? A pak, že i s malým kašpárkem se dá dělat veké divadlo...Možná tak na loutkové scéně. Je tu příběh, je to k zamyšlení, posmál jsem se, poplakal...(4.4.2012)

Velmi pohodový film s několika vtipnými momenty a výbornou hudbou.(4.12.2011)

Nespomínam si, že by som niekedy videl Izraelský film, ale tento ich prvý zástupca v mojich očiach neprepadol. Celkom príjemná komédia o 150 kilových "vajčakoch", ktorý nemajú dosť motivácie na to, aby schudli a do ich života nečakane vstúpi japonské sumo. Ak ste zvedavý na to, o koľko sadne škoda felícia, keď do nej sadnú štyri izraelské "mamuty", tak neváhajte. So sumom u nás, by som to radšej neskúšal, Česi a Slováci k tomuto nemajú vzťah a skôr ako obdiv si od nich 150-kilový golem vyslúži kopanec do riti...Ale film je fajn.80%.(15.4.2012)

Sumo sumárum: velká tuková revoluce v jednom malém filmu.(19.1.2010)

Být tlustý není žádný med a v Izraeli obzvlášť. Snad proto je to vhodná země na natočení podobného filmu. Scénář si kupodivu všímá jen tří ze čtveřice zápasníků, ten zbývající je jen ve společných scénách. Romantiky by možná neuškodilo trochu ubrat. Hlavní hudební motiv byl zajímavý, ale zněl tam skoro pořád. Zkrátka to není dokonalý film, ale je ze zvláštního prostředí o zvláštních lidech a stojí za to ho vidět.(31.12.2010)