Na velikosti záleží

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

Izrael / Francie / Německo, 2009, 90 min

David Gurfinkel

Oda Schaefer

Úsměvně pohodová záležitost o tlustoprdech, který začnou dělat sumo a postupně začínají chápat, že propagátorství sádla nevylučuje absenci citů a životního štěstí.(1.12.2013)

Na velikosti záleží rozhodně není film, který by měl ambici jakýmkoli způsobem zasáhnout do dějin kinematografie, a rozhodně bych mu nepřiřadil přívlastky typu výjimečný, špičkový nebo dokonce přelomový. Označil bych ho jako milý, příjemný a vtipný snímek o střetávání rozdílných kultur a především lidských povah. Film se dívá na lidské slabosti s porozuměním a dokonce s láskou a všem, kteří mají větší či menší handicap, sděluje: zkuste ze své nevýhody udělat přednost, je to jen o vynalézavosti. Tenhle snímek mi jednoduše svým jemným humorem a stylem zvedl náladu. Mimochodem, já že jsem tvrdil, že mi nic neříkají romantické komedie? Tahle parta metráčků má mé sympatie, vždyť nevlastní jenom oděv velikosti XXL, ale každý z nich má taky zatraceně dobré srdce. Celkový dojem: 90 %.(28.1.2013)

Velmi pohodový film s několika vtipnými momenty a výbornou hudbou.(4.12.2011)

• mat.ilda

Vcelku dobrý nápad, přeměnit svůj hlavní nedostatek na užitečnou činnost a přitom se nažrat, aby koza zůstala celá, chce to jen trochu disciplíny, červenou sumo plenu a pana Kitana ... a u ocenění nápadu taky zůstane, neboť ani jeden ze čtyř uvedených žánrů nesplnil mou představu kvalitní podívané.(29.3.2012)

Po velmi kladných ohlasech z MFFKV jsem čekal něco lepšího=zábavnějšího. Vtipné momenty tam byly, předvídatelný příběh tolik nevadil... ale opět se mi projevilo to, že film s mně nesympatickými postavami mě prostě nebaví. Navíc v Aeru několikrát vypadly titulky a jednu krátkou scénu pustili dvakrát (asi jako zaseklá gramodeska).(17.1.2010)

• - Přibližně čtvrt roku před natáčením odjeli tvůrci do Japonska nasbírat informace o sumo. (Nyck)