Na velikosti záleží

A Matter of Size

Komedie / Drama / Romantický / Sportovní

Izrael / Francie / Německo, 2009, 90 min

David Gurfinkel

Úsměvně pohodová záležitost o tlustoprdech, který začnou dělat sumo a postupně začínají chápat, že propagátorství sádla nevylučuje absenci citů a životního štěstí.(1.12.2013)

Být tlustý není žádný med a v Izraeli obzvlášť. Snad proto je to vhodná země na natočení podobného filmu. Scénář si kupodivu všímá jen tří ze čtveřice zápasníků, ten zbývající je jen ve společných scénách. Romantiky by možná neuškodilo trochu ubrat. Hlavní hudební motiv byl zajímavý, ale zněl tam skoro pořád. Zkrátka to není dokonalý film, ale je ze zvláštního prostředí o zvláštních lidech a stojí za to ho vidět.(31.12.2010)

Velice milý a laskavý příběh se skvělým scénářem. Herci nejsou tím nejlepším, co ve filmu uvidíte, ale samotná myšlenka a výborné dialogy stojí za to. Minimalistická hudba vše podtrhuje.(30.3.2012)

Po velmi kladných ohlasech z MFFKV jsem čekal něco lepšího=zábavnějšího. Vtipné momenty tam byly, předvídatelný příběh tolik nevadil... ale opět se mi projevilo to, že film s mně nesympatickými postavami mě prostě nebaví. Navíc v Aeru několikrát vypadly titulky a jednu krátkou scénu pustili dvakrát (asi jako zaseklá gramodeska).(17.1.2010)

Že ano? A pak, že i s malým kašpárkem se dá dělat veké divadlo...Možná tak na loutkové scéně. Je tu příběh, je to k zamyšlení, posmál jsem se, poplakal...(4.4.2012)