Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

Stejk

Vtipný, neotřelý, svérazný ... ale o tom už vše řekla recenze. To nejde totiž popsat, to se musí vidět. ()

ddf76

Pekne jsem si pred filmem nasal vanocni atmosferu (svarak, most, medovina atd.) a timto huhu koktejlem si zasel na tento skvely animak. Prvnich 40 minut je opravdu narvanych gagu a film padi silenym tempem vpred. Indian a kovboj nemaj chybu :)), k tomu pripoctete zamilovaneho kone do ucitelky na hudebni konzervatori, farmare s manzelkou, vedce v tucnakovi atd. Chtel bych vedet, kdo psal scenar a ne cem byl :)). Skvela silna jizda :)). ()

TomasKotlant

Podle traileru to vypadalo na parádní ujetinu s originálním humorem, ale ve skutečnosti se jedná pouze o několik nahodilých nelogických událostí, ve kterých figurují především kůň, kovboj a indián. Animace je sice solidní, ale působí trochu uspěchaně, takže si člověk ani těch pár pěkných momentů nemůže vychutnat. Navíc rozpohybování postav vypadá občas docela nehezky. Humor je velmi prvoplánový. A celé to vyvrcholí stejně divně, jak to začalo. *** Ve zkratce: Kůň má narozeniny. Zasmějte se tomu. (Pardubické letní kino 2010) ()

HouseMK

To byla teda konina s velkym kň! Přišlo mi, jako by se tvůrci sjeli lepidlem na modely, jak věčně opravovali všechno, co se v Městečku rozbilo - a že toho nebylo málo. Ikdyž městečko - vidět jsou tři domy a jedna celní budka, abyste pak nebyli zklamaní. A slovo "panika" bych nahradil něčím jako "postkatastrofický chaoz". Kam se hrabe Pat a Mat. Mám rád ujeté filmy, ale tady mi to přišlo spíš jako ujetost pro ujetost. Chybělo mi víc vtipu v dialozích a ději (dabing), většina humoru vycházela z netradičního pojetí a animace. Na druhou stranu mě opravdu překvapilo, jakou práci si museli dát tvůrci se všemi detaily. Takže jsem se bavil, nestačil se divit, ale celkový dojem není tak vynikající, jak jsem čekal. Hawg. ()

Filty

Naprostý mind-fuck. Bohužel druhá polovina už tolik nebaví, jelikož vás nemůže nic překvapit. Jste totiž připraveni očekávat absolutně cokoliv! ()

Viperine

Bizarní je to celé... příběh, skladba hlavních hrdinů, scénář a výtvarná stránka především. Až dětinská hravost, "parádní hlášky", originální a extrakreativní pojetí, skvělý a vtipný relax. ()

Matli

Je to tak divně přiblblý a ujetý, až je to dokonalý. Podobnou animaci jsem nikdy neviděl a asi neuvidím a to co předvádějí indián, kovboj a pan Kůň je masakr. Českej dabing je taky luxusní, k tomu nemám co říct:-)))) Jen ta délka je maličko otravná, proto dám seriálu, který je doufám v podobném duchu za pět*. ()

Narciska

Zajímavá je rozhodně animace. Hodně retro a tím i dost vtipné samo o sobě a svým provedením. Vyvíjí se to jinak, než by jeden od podobných animáků typu Pata a Mata čekal, celkem bizarně. Celé to jsou kousky slepené dohromady a nejde o to, jestli vůbec drží, hlavně když se všichni baví. I ten dabing k tomu výborně sedl. ()

Toka

První pocit - píčovina. Ale byla to taková píčovina až to bylo geniálně vtipný. Pomohla tomu taky atmosféra na Festivalu Fantazie. Škoda že na konci to začínalo bejt trochu nudný. ()

S.Dedalus

těchto 75 minut dalo mé bránici opravdu hodně zabrat celý film byl pro mě velikým překvapením plným originality nápaditých a neokoukaných vtipů ale i těch okoukaných jen třeba v krásném novém kabátku navíc mám velmi rád loutkové filmy a tady byla výtvarná stránka vzkutku skvostná vřele doporučuju ()

derek007

U mě vede farmářova snídaně! Film je zábavnej/bláznivej, ale věřte mi, že vyprávět někomu o čem že to je, je ještě zábavnější. Viz komentář Rogue. ()

vojo

V detstve sme presne v duchu tohoto filmu s kamošom "experimentovali", takže mám slabosť pre takýto počin, aj keď je to možno trochu dlhšie než je nutné, hravý gejzír bláznivých nápadov má šancu baviť po celý čas. ()

bery71

Překvapuje mě, že v dnešní době je ještě možné přijít do filmového klubu, v klidu se usadit a zhlédnout pěkně postaru udělaný animovaný film. Žádné počítače, žádně 3D. Je sice jisté, že vzhledem k požadavkům většiny, v animovaném světě není budoucnost modelíny a pastelek růžová. Věřím však, že se vždycky najdou nějací nadšenci ochotni investovat hodiny a dny pouze do rozpohybování plastových indiánů a kovbojů. Krásně strávená hodinka a kousek u lehlého humoru plného koní a krav. Nezapomenutelný originální dabing malého kovboje. ()

hazaba

Přiznávám, že pojetí není tradiční - přece jen, animák s figurkama, které mají nohy na kusu plastu, hned tak nepotkáte. Ale mě film nezaujal tak, že bych ho dokoukala do konce - stopla jsem to po cca třičtvrtě hodině. Asi nejvíc mně vadila uřvanost postav; možná to bylo způsobeno dabingem, možná to bylo stejné v originále, to teď nedokážu odhadnout. Možná jsem mohla počkat ještě kousek, ale jestliže jsem se v první části nudila, tak podle zdejších komentářů by další minuty byly pravděpodobně pouhé utrpení... ()

Faila

Přehršel bizarních pošahaností a humoru, který vzbuzuje poulení očí a neustavičné kroucení hlavou. ()

ploshulix

Musím přiznat, že natahovaná a pro mě i docela nepochopitelná zápletka mě trochu nudila a sama o sobě by rozhodně pět hvězdiček nedostala. To, co dělá tento film jedinečným, je originální metoda animace, ztvárnění postav a hlavně humor, z kterého mě ještě druhý den bolelo břicho. Kůň "sprchující se" ve vaně, kůň jedoucí v autě za paní Hřívovou a sto tisíc cihel mi přidaly nejméně dalších pět let života. Za toto bych filmu dal hvězdiček klidně deset. A navíc, je to francouzské! :D ()