Panika v městečku

• Belgie Panique au village (více)

Kôň má narodeniny. Jeho spolubývajúci, kovboj a indián doslova priťahujú problémy a katastrofy. Tentoraz sa rozhodnú darovať koňovi tehlový gril. Internetová objednávka tehál má však následky nečakaných rozmerov. A akoby toho nebolo dosť, počas noci začnú záhadne miznúť múry ich domu. Honba za zlodejmi z vodných hlbín ich zavedie do stredu zeme a do rúk dvoch šialených vedcov uprostred večného snehu a zimy... Podarí sa im získať svoj dom späť? Stihne kôň hodinu klavíra u svojej tajnej lásky, madam Longrée? Vo filme plnom absurdných a originálnych situácií autori rozhýbali klasické plastové postavičky z detských čias. Film vznikol na motívy rovnomenného seriálu. (maryam)

Snorlax

Až začnu fetovat, zkusím se na tenhle film podívat znovu. Třeba se mi bude líbit. Škaredé figurky se dopouští dlouhotrvající nudy. ()

Jordan

Cheval! Cowboy! Indien! Kopa tehál! Jeden z najlepších animákov, aké som kedy videl. Musím si pozrieť aj seriál. Výtvarne úchvatná a scenáristicky bizarná francúzska sranda. "Mali sme mu kúpiť čapicu!" A citujúc blureca, s ktorým sme to spolu s yshish sledovali: "Ten film nemá jediné hluché miesto." Súhlasim. Vážne nemá. ()

boshke

Úchvatnej bizár. U kterého sice nevím, jestli bych si ho ještě jednou (sám) pustil a který možná s časem poněkud ztrácí na dechu, ale stejně mi přijde neuvěřitelné, že něco takového vzniklo... 80% ()

swamp

Je téměř až úchylné sedět v kině a společně s ostatními diváky sledovat na plátně dva plastikové koně, jak spolu tancují ploužák. :) Jedna z největších šíleností roku 2009 - skvělé nápady, výborná animace, nepřekonatelný francouzský dabing a k tomu všemu Kůň, Kovboj a Indián v plné své síle.. už hledám seriál. :) ()

Slarque

U mne to vypadá na klasický problém s přehnaným očekáváním. Ano, je to vtipné, fantazie autorů nezná mezí a každou chvíli mě překvapili nějakou další neuvěřitelnou koninou, ale nebyl jsem z toho zase tak odvázaný, jak jsem čekal. ()

Bachy

Že ode mne dostane Panika v městečku plný počet bylo jasné již dlouho před zhlédnutím. Seriál mě absolutně zničil svou originalitou, parádními charaktery a gejzíry nápadů. Neměl jsem nejmenších pochyb o tom, že se to vše povede zdařile zachovat i ve filmové, delší verzi. A co jsem chtěl, to jsem také dostal. Panika je krásným příkladem toho, že když se chce, tak všechno jde. Můžu jí uvádět jako příklady toho, že animovaný film není jen Pixar. Může být vlajkovou lodí názoru, že i za malá peněz se dá udělat velká a možná ta úplně největší zábava. Absurdní humor je opět vyhnán do extrému a Cheval všechno zvládne s bravurou. Stačí jedna takhle geniální myšlenka a já si sedám na zadek a klaním se. Francie dala světu dvě důležité věci a Panique au village je jednou z nich. ()

Chrustyn

Už kraťoučké epizodky ze společného života koně, indiána a kovboje mě velice pobavily a byl jsem opravdu zvědavý jak si povedou v celovečeráku. Onen originální šmrnc a hromada zajímavých nápadů je tu stále a nejednou jsem se zasmál nahlas, ale více než hodinová délka začne filmu kolem jeho druhé půlky škodit a film se stává více a více bláznivým, ale už ne tak zábavným. Pořád je to ale natolik originální a vtipné, že to dokáže skvěle pobavit. ()

SeBig

Vyborný a ujetej nápad udělat pohádku takovýhlem dosti zajímavým a srandovním stylem a vyšla z toho nakonec výborná, skvěle zpracovaná pohádka s vtipným dějem a postavami v něm Kůň, kovboj a indián trojka jeden srandovnější než druhej a i ostatní věci jsou tam dobře udělane prostě celá ta pohádka je fantastická s výbornou francouzskou hudbou. ()

bassator

44th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2009 + 36. LFŠ UH 2010 - AČFK UVÁDÍ - Přehled 2009 / 2010 (Panique au village / A TOWN CALLED PANIC / Panika v městečku) - Tak na tohle jsem v Karlových Varech čekal... Né, že by toho ulítlého letos bylo málo, ba naopak, ale tohle bylo ještě něco extra... Musím film někde sehnat, protože jsem na první shlédnutí určitě přehlédl mnoho geniálností o které bych nechtěl přijít... Ke všemu geniální muzika u závěrečných titulků. Jako nejlepší film festivalu nemůžu tuto ztřeštěnost vybrat, ale do mé TOP6 festivalu se dostane určitě. Bravo INDIÁNE, bravoo KOVBOJI, bravooo KONÍKU, bravoooo FRANCIE ... - 95% ()

packa

Neskutečná šílenost. Prvních dvacet minut je jeden velkej gag! Zbytek filmu sice šťávu pomalu ztrácí, ale i tak - už dlouho jsme nepromítali ve Filmovém klubu tak zajímavej biják. ()

Flakotaso

Parádní bláznivost se suprovou hudbou. Některé části byly opravdu přesně podle mého surrealistického gusta (například sedlák a krajíc chleba :). Na druhou stranu, čekal jsem, že to bude ještě o něco lepší. ()

Othello

Total fucking mayhem!!! Bitva o farmu prostřednictvým farmářských zvířat, telefon, který díky tomu, že spadne do lávy zapálí místnost postavy na druhé straně linky a vůbec.. "zapoj rybu"..... ()